ثبت نام كاربر ورود به سايت

https://paperio-live.com

https://agario.red

rolex replica

https://naughtyworms.com


 جستجو

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

كليه اخبار منعكس شده در اين صفحه بر گرفته از وب سايت هاي رسمي خبر گزاري در ايران و مالزي مي باشد كه در انتهاي خبر منبع آن مشخص شده است

كليه اخبار منعكس شده در اين صفحه بر گرفته از وب سايت هاي رسمي خبر گزاري در ايران و مالزي مي باشد كه در انتهاي خبر منبع آن مشخص شده است

 

 

 

 
 
   
پیرو تفاهم نامه امضا شده بین دانشگاه تهران و دانشگاه یو ام مالزی، قرارداد اجرایی در زمینه پذیرش دانشجوی دکترا به صورت مشترک و صدور مدرک مشترک (Dual degree)
   
بدینوسیله به اطلاع هموطنان عزیز میرساند بر اساس سیاست جدید اداره مهاجرت مالزی ، از اول اکتبر سال ۲۰۱۳ برای اتباع برخی از کشورها از جمله جمهوری اسلامی ایران روادید ۱۴ روزه در فرودگاه این کشور صادر خواهد شد.
   
رئیس جمهور منتخب ایران با اشاره به برنامه های خود برای افزایش کیفیت در دانشگاهها، گفت: کیفیت را در دانشگاههای دولتی افزایش می دهیم. 
 
در اجرای ماده ۴۵ قانون انتخابات ریاست جمهوری و ماده ۱۹ آیین نامه اجرایی آن ، به آگاهی هموطنان گرامی مقیم مالزی می رساند، کلیه کسانی که به استناد ماده ۳۶ قانون انتخابات حق شرکت در انتخابات را دارند ، برای ثبت نام و دریافت برگ رأی  در تاریخ جمعه ۲۴ خرداد ماه ۱۳۹۲ از ساعت ۹ بامداد لغایت ۷  بعد از ظهر با در دست داشتن اصل گذرنامه به یکی از شعب ثبت نام و اخذ رأی مشروح زیر مراجعه نموده و پس از ثبت نام ، رأی خود را در صندوق رأی بیاندازند.
 
   
مطلع شدیم آقای امیر فاتح دانشجو دکترای مهندسی‌ سازه و استاد راهنمایشان آقای دکتر فرزاد حجازی از دانشگاه یو پی‌ ‌ام با ارائه سیستم نوین بهسازی لرزه‌ای بااستفاده از فنرهای غیر خطی‌(سختی متغیر) موفق به اخذ ۲ مدال طلا در  نمایشگاه بین‌المللی اختراعات و خلاقیت مالزی( I-ENVEX)  و بهترین جایزه جامعه اختراعات و طراحی مالزی(MINDS) گردیدند. 
   
رایزن علمی و سرپرست دانشجویان ایرانی در جنوب شرق آسیا در روز جمعه از بیست وچهارمین نمایشگاه اختراعات، ابداعات و نوآوری مالزی  بازدید کردند.
   
تبریك عرض می‌كنم به همهی هممیهنان عزیزمان در سراسر كشور، و به همهی ایرانیان در هر نقطهای از جهان كه هستند، و به همهی ملت‌هایی كه نوروز را گرامی می‌دارند؛مخصوصاً به ایثارگران عزیزمان، خانوادههای شهدا، جانبازان و خانواده‌هایشان، و همهی كسانی كه در راه خدمت به نظام اسلامی و به كشور عزیزمان مشغول فعالیت‌اند.
 
   
به اطلاع کلیه دانشجویان محترم دانشگاه UTM ساکن در استان جوهور بارو که متقاضی استفاده از بورس MIS دولت مالزی می باشند، می رساند در پی سفر هیات کنسولی به جوهور در روز شنبه مورخ ۱۲/۱۲/۱۳۹۱ برابر با دوم مارچ ۲۰۱۳جهت انجام امور کنسولی هموطنان عزیز، رایزن علمی و سرپرست دانشجویان ایرانی در جنوب شرق آسیا نیز در دانشگاه UTM حضور خواهند یافت.
   
به اطلاع کلیه دانشجویان متقاضی دریافت ارز دانشجویی می رساند، با پیگیریهای بعمل آمده توسط رایزنی علمی وسرپرست دانشجویان ایرانی در جنوب شرق آسیا با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مقررشد گواهی اشتغال به تحصیل برای استفاده از ارز دانشجوی برای سه ماهه اول سال ۱۳۹۲ از ۵ فوریه مورد قبول قرار گیرد.
   
اولین برنامه “مجموعه سخنرانی های علمی نخبگان ایرانی در مالزی” در روز ۲۳ فوریه برابر با ۵ اسفند ماه از ساعت ۱۷لغایت ۱۸در محل سالن WISMA MCA با سخنرانی سه تن از نخبگان ایرانی در کوالالامپور برگزار خواهد شد.
   
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: بدنبال افزایش اقامت های غیر قانونی و ورود غیر مجاز اتباع خارجی در خاک کشور مالزی ، اداره مهاجرت این کشور اقدام به اعمال سخت گیری های جدی درخصوص دارا بودن مدارک مسافرتی معتبر همراه با روادید مربوطه کرده است .
   
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق اسیا: بدنبال پیگیری های مکرر سفارت جمهوری اسلامی ایران در کوالالامپور 2 تن از زندانیان زن و 3 تن از زندانیان مرد محبوس در زندان های مالزی ازاد شدند.
   
معاون امور دانشجویان داخل وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از ارائه تسهیلات ویژه با توجه به شرایط خاص کشور برای انتقال دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور به دانشگاه‌های هم‌تراز داخلی خبر داد.
   
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: سفیر جمهوری اسلامی ایران در مالزی استوارنامه خود را طی یک مراسم رسمی به تانکو المعتصم بالله محب الدین پادشاه این کشور درمحل اقامتگاه وی تقدیم کرد.
   
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق اسیا: دانشجوی ایرانی مقطع دکتری دانشگاه تکنولوژی مالزی موفق شد درگروه "امنیت کامپیوتر" تنها مدال طلای کاروان مالزی در مسابقات بین المللی کامپیوتر را دریافت کند.
   
در راستای عملیاتی نمودن مفاد آیین نامه انتقال دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور به دانشگاههای داخل، دانشگاه حکیم سبزواری آمادگی خودرا برای پذیرش دانشجویان حوزه جنوب شرق آسیا در کلیه مقاطع تحصیلی و مطابق با رشته موجود در سیستم آموزش رسمی دانشگاه، برای بهمن ماه ۱۳۹۱ اعلان نموده است.
   
بدینوسیله به اطلاع دانشجویان عزیز می رساند، دانشگاه شهید بهشتی تهران، آمادگی خود را جهت بررسی و انتقال دانشجویان ایرانی مقاطع تحصیلات تکمیلی شاغل به تحصیل در خارج از کشور اعلام نموده است.
   
مالزی: 13 دانشجوی ایران در دانشگاه های مختلف مالزی موفق به دریافت بورسیه  موسوم به ام.آی.اس (MIS) از دولت این کشور شدند.
   
به گزارش خبرگزاری مهر رئیس سازمان امور دانشجویان تاکید کرد که تمام دانشجویان ایرانی متقاضی انتقال به داخل باید شهریه پرداخت کنند اما در این زمینه ممکن است صندوق رفاه تسهیلاتی به این دانشجویان ارائه دهد.
   
به گزارش خبرگزاری مهر معاون امور دانشجویان داخل از تسهیل روند بازگشت دانشجویان ایرانی خارج از کشور به دانشگاههای داخل خبر داد و تاکید کرد: برای شرط معدل این دانشجویان تخفیفاتی در نظر گرفته شد. 
...>>...
   
مالزی: با اعلام رسمی افزایش قیمت بلیط پروازهای خارجی، قیمت بلیط پرواز تهران به کوالالامپور رسما به یک میلیون 470 هزار تومان افزایش یافت.
 
   
مالزی: وزیر توریسم و صنعت گردشگری مالزی گفت: کوالالامپور، پایتخت این کشور در بین بهترین شهرهای فروشگاهی جهان رتبه چهارم را کسب کرده است.
   
مالزی: کشور مالزی به عنوان هشتمین کشور شاد جهان انتخاب شد.به گزارش پایک نیوز به نقل از رسانه های مالزی،  تازه‌ترین گزارش شادی در جهان که توسط دانشگاه کلمبیا تهیه و منتشر شده است نشان می‌دهد که مالزی هشتمین کشور شاد جهان است.
   
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: مالزی پس از میزبانی دو دوره از کنفرانس جهانی ربا، سومین کنفرانس بین المللی ربا را در روزهای 26 و 27 نوامبر مطابق با 6و 7 اذر ماه در کوالالامپور برگزار می کند.
   
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: با آغاز محرم در مالزی ، مراسم عزاداری سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران با وفایش از امروز پنجشنبه به مدت 10 شب برگزار خواهد شد.
   
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: هندو تباران مالزی از امروز جشن های موسوم به "دیپاولی" یا جشن های غلبه نور و روشنایی بر تاریکی را آغاز کرده و به جشن و پایکوبی می پردازند.
   
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق اسیا: فیلم "کلاه قرمزی و بچه ننه" پرفروش ترین فیلم سال جاری ایران در کوالالامپور پایتخت مالزی به نمایش گذاشته خواهد شد.
 
کوالالامپور – دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: ایرانیان مقیم مالزی شامگاه جمعه در محل سالن فرهنگی شماره 2 سفارت جمهوری اسلامی (سالن کنسولی ) ایران فرا رسیدن غدیر خم عید امامت و ولایت را جشن گرفتند.
   
کوالالامپور – دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: نخست وزیر مالزی امروز سه شنبه از کشف یک میدان نفتی در 160 کیلومتری سواحل شمالی این کشور در ایالت پهنگ خبر داد .
   
کوالالامپور – دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: وزیر گردشگری مالزی خواستار تلاش بیشتر برای ارتقای رتبه مالزی در لیست کشورهای دوست داشتنی شد و گفت که مالزی باید به عنوان کشوری مهمان نواز درجهان شناخته شود.
   
در ادامه جلسه روز دوشنبه مورخ 1/8/1391 نمایندگان دانشجویان دانشگاههای مالزی با رایزن علمی و سرپرست دانشجویان ایرانی در جنوب شرق آسیا در محل دفتر رایزنی،
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: نخست وزیر مالزی در پیام خود به مناسبت عید سعید قربان با اشاره به لزوم توجه به مفهوم قربانی کردن در عید قربان، خواستار توجه مسلمانان به مفهوم و ذات قربانی کردن برای استقرار صلح شد.
 
دولت مالزی بر اساس یک طرح جدید دانشجویان بورسیه خارجی را در اولویت تحصیل در مالزی قرار می‌دهد.به گزارش سرويس دانشگاهي ايسنا از مالزی، این طرح توسط وزارت آموش عالی مالزی پیشنهاد شده است و بخشی از تلاش‌های این وزارتخانه برای نظارت شدیدتر بر دانشجویان خارجی در این کشور است.
 
با همت موسسه فرهنگی و پژوهشی امین، مستقر در کوالالامپور، تفاهمنامه همکاری بین دانشگاه تکنولوژی مارا مالزی (UiTM) و نیز دانشگاه بین المللی المصطفی ایران امضاء شد.
 
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرف آسیا: آرش حبیبی لشکری دانشجوی ایرانی مقطع دکتری از دانشگاه تکنولوژی مالزی موفق شد در گروه "بهترین ها درامنیت کامپیوتر" جایزه خود را از وزیر علوم این کشور دریافت کند.
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: "سید دانیل سید احمد" نگهدارنده نشان پادشاهان مالزی اعلام کرد که روز 26 اکتبر مطابق با 5 آبان روز عید قربان درمالزی است.
 
مالزی: سید محمد جلال فیروزنیا به عنوان سفیر جدید ایران در مالزی انتخاب شد.به گزارش پایک نیوز به نقل از رسانه های داخل کشور، سید محمدجلال فیروزنیا به عنوان سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در مالزی به زودی راهی کوالالامپور خواهد شد.
مالزی: به دنبال انتصاب سفیر جدید ایران در مالزی، سایت خبری- تحلیلی پایک نیوز با هدف اطلاع رسانی صریح و شفاف در مورد مسائل موجود در مالزی و نیز کمک به ایشان جهت آگاهی از وضعیت مالزی در فضایی “غیررسمی”، از تمامی ایرانیان مقیم مالزی، دانشجویان، اساتید دانشگاه ها، خانواده ها، تجار و … می خواهد تا دیدگاه ها، پیشنهادات و انتظارات خود از ایشان را جهت انتشار در این وبسایت با ما در میان بگذارند.
به گزارش پایک نیوز به نقل از ايسنا، كامران دانشجو در حاشيه جشن آغاز سال تحصيلي جديد در دانشگاه تربيت مدرس در جمع خبرنگاران در رابطه با مشكلات ايجاد شده براي دريافت ارز دانشجويان بورسيه، با بيان اينكه روز شنبه جلسه‌اي با حضور معاون اول رييس‌جمهور، بانك مركزي و عوامل ذي‌ربط داشتيم، اظهار كرد:
 
مالزی: در پي اعلام خبر توقف ارز دانشجويي براي دانشجويان غير بورسيه و واكنش‌هاي متعدد به اين موضوع در بين جامعه دانشگاهي كشور و به خصوص دانشجويان شاغل به تحصيل در خارج از كشور، مديركل امور بورس وزارت علوم در اين رابطه پيشنهادي را ارايه كرد.
کوالالامپور– دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر درجنوب شرق آسیا:لزوم توجه ویژه به دانشجویان ایرانی مقیم مالزی و حضور موفق و مثبت ایرانیان در مالزی در دیدار نمایندگان انجمن های دانشجویی و هیات های مذهبی ایرانی مقیم مالزی و معاون فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی مورد تاکید قرار گرفت.
کوالالامپور- دفتر خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: خط هوایی ایرآسیا شامگاه دوشنبه به طور رسمی از تصمیم خود برای توقف پروازهای مستقیم کوالالامپور به تهران خبر داد.
کوالالامپور – دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر درجنوب شرق آسیا: 5 بیمارستان در مالزی با مجهز شدن به تجهیزات پزشکی هسته ای خدماتی با کیفیت بیشتر، هزینه مناسبتر و رنج کمتر برای بیمار ان ارائه می کنند.
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر درجنوب شرق آسیا: مدیر موسسه هنر و هویت (ART & IDENTITY) اعلام کرد که ششمین نمایشگاه بین‌المللی هنر مالزی (ART EXPO MALAYSIA ) از روز 27 سپتامبر مطابق با 6 مهر با حضور آثاری از هنرمندان ایرانی در کوالالامپور آغاز به کار می‌کند.
 
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: یک استاد ارتباطات دانشگاه لیم کوک وینگ مالزی در تحلیلی به ضرورت تدوین دیپلماسی دانشجویی فعال در مالزی پرداخت و راهکارهایی برای استفاده بهینه از حضور دانشجویان ایرانی در مالزی ارایه داد .
 
 
کوالالامپور – دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: نخست وزیر مالزی با اشاره به جریحه دار شدن احساسات مسلمانان به دلیل اهانت های اخیر به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) خواستار محکومیت فیلم و کاریکاتور ضد اسلامی از سوی رهبران کشورهای جهان شد.
کاربران محترم پایگاه اطلاع رسانی سفارت جمهوری اسلامی ایران در مالزی میتوانند با استفاده از جدول زمان بندی شده ذیل، از تعطیلات رسمی سفارت کشورمان در سال جاری میلادی(۲۰۱۲) آگاه شوند:
کوالالامپور – دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: هزاران تن از مسلمانان مالزیایی روز جمعه پس از اقامه نماز جمعه در اعتراض به انتشار فیلم موهن "معصومیت مسلمانان" در برابر سفارت آمریکا در کوالالامپور تظاهرات کردند.
خداوند منان را شاکرم که بر من منت نهاد تا فرصتی را برای خدمت در سنگر رایزنی علمی و سرپرستی دانشجویان ایرانی در جنوب شرق آسیا را سپری نمایم.
کوالالامپور – دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: نخست وزیر مالزی هفت برنامه جدید کلان اقتصادی در این کشور را با سرمایه گذاری 5 میلیارد و 607 میلیون رینگیت (هر دلار معادل 3 رینگیت) معرفی کرد.
کوالالامپور – دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: وزیر کشور مالزی با اشاره به افزایش موج خشم مسلمانان در اعتراض به فیلم موهن آمریکایی از افزایش تدابیر امنیتی در اطراف سفارتخانه آمریکا در کوالالامپور خبر داد.
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: سومین سمینار علمی اسلامی سازی دانش با عنوان "مشکل قرائت اروپا- محوری از تاریخ: بررسی برخی دیدگاه ها در زمینه استعمار در جهان اسلام" در مرکز موسسه فرهنگی- پژوهشی امین مستقر در کوالالامپوربرگزار شد.
مدیر کل دانش آموختگان با اشاره به اینکه تعداد دانشگاههای معتبر در کشور فیلیپین برای ادامه تحصیل دانشجویان ایرانی کاهش یافته است اعلام کرد که تحصیل در برخی رشته های معدود دانشگاههای این کشور مشکلی ندارد.
کوالالامپور – دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: وزیر فرهنگ و ارتباطات مالزی ضمن تاکید بر همراهی این کشور در اعتراض به انتشار فیلم موهن آمریکایی از محدود شدن دسترسی به این فیلم در سایت های اینترنتی در مالزی خبر داد.
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: در راستای اجرای تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه تکنولوژی مارا مالزی و دانشگاه بین المللی المصطفی قم، یک هیات12 نفره از اساتید دانشگاه تکنولوژی به سرپرستی پروفسور دکترعبدالحلیم بن محمد نور، معاون موسسه تحقیقاتی "زکات و خمس" مالزی برای شرکت درکنفرانس علمی امروز یکشنبه عازم ایران شد.
ملت عزیز ایران؛ امت بزرگ اسلام دست پلید دشمنان اسلام بار دیگر با اهانت به پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله و سلم کینه ی عمیق خود را آشکار ساخت و با اقدامی جنون آمیز و نفرت انگیز، خشم مجموعه های خبیث صهیونیستی را از تلألؤ روزافزون اسلام و قرآن در جهان کنونی نشان داد.

حضورجمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه گردشگری مالزی

جمهوری اسلامی ایران با حضور بخشهای مختلف گردشگری کشورمان در نمایشگاه بین المللی ماتا شرکت خواهد نمود این نمایشگاه  که مهمترین نمایشگاه مالزی در زمینه گردشگری میباشد و همه ساله دهها هزار بازدید کننده  در آن حضور می یابند  به مدت ۳ روز و از تاریخ جمعه ۸ سپتامبر در محل Putra World Trade Centre (PWTC)  آغاز خواهد شد.
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دانشگاه USM کشور مالزی را غیر معتبر اعلام کرد. به گزارش خبرنگار مهر، مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت در تازه ترین تغییرات شرایط اعتبار دانشگاه های خارج از کشور برای تحصیل در گروه پزشکی، این دانشگاه را غیرمعتبر اعلام کرد.

صبح سی‌ام تیر ماه سال ۱۳۶۱ خلبان شهید، عباس دوران که در تعداد پرواز جنگى در نیروى هوایى رکورد داشت و عراق، براى سرش جایزه تعیین کرده بود، پس از بمباران پالایشگاه بغداد، هواپیما را که آتش گرفته بود، به هتل محل برگزارى اجلاس سران غیرمتعهدها مى‌کوبد.
بدینوسیله به اطلاع کلیه دانشجویان محترم متقاضی تایید مدارک فارغ التحصیلی می رساند ؛ طبق رویه جدید منبعد تمامی امور مربوط به تایید مدارک تحصیلی فارغ التحصیلی در مقاطع مختلف تحصیلی (لیسانس ، فوق لیسانس و دکتری ) توسط بخش کنسولی انجام خواهد شد.
بدینوسیله باطلاع دانشجویان و فرهیختگان گرامی میرساند کنسولگری سفارت جمهوری اسلامی ایران در مالزی از روز شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۱ ( ۴ اگوست ۲۰۱۲ ) همزمان با میلاد با سعادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی(ع) فاز اول خدمات الکترونیکی در بخش امور دانشجویی را آغاز خواهد نمود.
با آرزوی قبولی طاعات و عبادات هموطنان گرامی، به اطلاع می رساند: در صورتی که هیئت استهلال روز یکشنبه ۲۹ مرداد را روز اول ماه شوال تشخیص دهد در آن صورت مراسم نماز عید فطر در همان روز در محل سالن شماره ۲ کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران درکوالالامپور در ساعت ۸ صبح برگزار خواهد شد.
به اطلاع می رساند طبق قانون جدید اداره مهاجرت بابت ویزای همراه متقاضیان تحصیلات تکمیلی تنها به پدر ، مادر ، همسر (زن و شوهر) و فرزندان (زیر 7 سال)ویزای همراه تعلق می گیرد.
 
هیات مذهبی ایرانیان مقیم مالزی برگزار می کند
ویژه برنامه های ماه مبارکرمضان
با سخنرانی خطیبان اعزامی از ایران
زمان :۱۶ لغایت ۲۱ مردادماه از ساعت ۲۱ شب

نماز عید سعید فطر در سفارت ایران در مالزی اقامه می شود
رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران گفت: نماز عید سعید فطر در سفارت جمهوری اسلامی ایران در کوالالامپور اقامه خواهد شد. به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ حجت الاسلام محمد حسن واحدی درباره زمان عید فطرگفت :

 ...>>...

 
مسلمانان در مالزی می‌توانند در ایام ماه رمضان از خدمات ویژه یاهو استفاده کنند. به گزارش توریست مالزی و به نقل از اخبار مالزی، شرکت یاهو مالزی روز گذشته خدمات جدید خود را با نام "رمضان مبارک" آغاز کرده و با این خدمات مسلمانانی که در مالزی از اینترنت استفاده می‌کنند قادر خواهند بود تا با ورود به این بخش از حال و هوای رمضان برخوردار شوند.
با نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان رفته رفته چهره شهرهای مالزی بخصوص شهر پرگردشگر کوالالامپور رنگ و بوی اسلامی تر به خود می گیرد.
مالزی قصد دارد در این ماه با ارائه محصولات مشترک گردشگری توجه گردشگران غرب آسیا و اروپا را جلب کند. نقل از خبرگزاری رسمی مالزی، وزیر گردشگری این کشور همچنین گفت :
مالزی: با آغاز ماه مبارک رمضان، مسلمانان مالزی که نزدیک به 60 درصد از جمعیت این کشور را تشکیل می دهند، همراه با مسلمانان سراسر جهان روزه می گیرند.
تمهیدات شرکت قطار‌های شهری (KTM) در ماه رمضان...
شرکت قطار‌های شهری (KTM)به منظور سهولت رفت و آمد روزه‌داران در ساعت نزدیک به افطار تعداد قطارهای‌ حرکتی برخی‌ از مسیرها را افزایش می‌دهد.
با تشکیل گروه رصد رویت هلال ماه نو برای اعلام نخستین روز ماه مبارک رمضان توسط مقامات مذهبی مالزی، این گروه روز شنبه را به عنوان آغاز ماه مبارک رمضان در این کشور اعلام کرد.
کوالالامپور – دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهوری با تقدیم دعوتنامه رسمی احمدی نژاد از "نجیب رزاق" نخست وزیر و "ماهاتیر محمد" نخست وزیر اسبق مالزی برای شرکت نشست سران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد در تهران دعوت کرد.
مژده ای دل که شب نیمه شعبان آمد
بر تن مرده و بی جان جهان جان آمد
قائم آل محمد (عج)گل گلزار رسول
                      حجه بن الحسن (عج)آن مظهر ایمان آمد
با توجه به سوالات متعدد دانشجویان عزیز و ایجاد شبهه برای بعضی از عزیزان درمورد دوره های کارشناسی ارشد دانشگاه UPM و اطلاعیه مندرج در خبرنامه شماره ۱۰۹،شایان ذکر است بر اساس سیاستهای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاههای موردتایید این وزارتخانه
 
بخشنامه عدم امکان برگزاری نمایشگاه معرفی دانشگاههای غیر معتبر خارجی توسط موسسات مجاز اعزام دانشجو به خارج
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: نجیب رزاق به دعوت شاهزاده چارلز برای حضور در "جایزه منشور سلطنتی" مرکز مطالعات اسلامی آکسفورد به انگلستان سفر کرد.
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: به همت رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران و در مراسم جشن میلاد حضرت فاطمه (س) و روز زن ایرانی از خدمات خانم الهه حشمتی بانوی خیر ایرانی تقدیر و تشکر شد.
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسبا: در سالروز تولد حضرت زهرا (س) وبا همکاری اداره کل امور بانوان و خانواده سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، لباس ایرانی - اسلامی در کوالالامپور پایتخت مالزی به نمایش در خواهد آمد.
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: دانشجویان دوره آموزشی زبان فارسی دانشگاه اسلامی مالزی با حضور در محل رایزنی فرهنگی چمهوری اسلامی با رایزن کشورمان دیدار و گفتگو کردند
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: ماهاتیر محمد نخست وزیر اسبق مالزی گفت که فعالیت های ضدجنگ و محاکمه جنگ افروزان باید ادامه یابد زیرا درجنگ بسیاری از مردم که بیشترشان بی گناه هستند کشته می شوند.
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: برای نخستین بار به همت رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران، جشن میلاد حضرت فاطمه (س) و روز زن ایرانی با حضور و استقبال گسترده بانوان مالزیایی و ایرانی در کوالالامپور برگزار شد.
پيرو اطلاعيه­هاي قبلي در خصوص بهبود ارائه معرفي نامه ارزي دانشجويي، از روز دوشنبه 11/2/1391 امكان ثبت نام و درخواست دريافت معرفي نامه بانك جهت ارز دانشجويي در سامانه نشا ميسر خواهد بود.
کوالالامپور – دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: معاون روابط عمومی و امور بین الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ایران از راه اندازی کانون زبان ایران در مالزی در صورت تصویب این پیشنهاد در شورای معاونین این کانون خبر داد.
 
سال 1391 خورشیدی از سوی رهبر معظم انقلاب سال "تولید ملی، حمایت از كار و سرمایه ایرانی " نامگذاری شد. حضرت آیت الله خامنه ای در پیام نوروزی خود با تبریک فرارسیدن سال نو ، به تحلیل رویدادهای سال گذشته پرداختند و با اشاره به شرایط جدید در سال پیش رو ، سال جدید را سال تولید ملی، حمایت از كار و سرمایه ایرانی نامیدند.
 
بسم الله الرحمن الرحيم

«
اللهم عجل لوليك الفرج و العافية و النصر واجعلنا من خير انصاره و اعوانه والمستشهدين بين يديه»
 
بهار عزيز و نوروز سرفراز را به حقيقت بهار انساني، يعني امام عصر(ع)، مقام معظم رهبري، ملت بزرگ ايران و ايرانيان در هر کجاي عالم که هستند، خانواده معظم شهيدان و ايثارگران و جامعه بشري تبريك عرض مي‌كنم.
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر درجنوب شرق آسیا: با نزدیک شدن زمان برگزاری انتخابات سراسری در مالزی دولت نجیب و اعضای کابینه او با اتهامات مختلف فساد مالی، بی کفایتی و سوء مدیریت از سوی مخالفان خود مواجه شده اند.
 
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: نمایندگان ائتلاف مخالفان دولت مالزی تهدید کرده اند که در صورت عدم اصلاح قانون انتخابات، بار دیگر در کوالالامپور دست به تظاهرات خواهند زد.
 
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: دبیر کل حزب اسلامگرای مالزی در اظهاراتی گفت که حزب وی ایرادی در همکاری با یهودیان نمی بیند اما صهیونیسم را مردود می داند.

...>>...

 رونمایی از کوچکترین پرتره جهان درمالزی / نمایش هنرآفرینی هنرمند ایرانی

کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا : گالری مکعب با همکاری جامعه هنر ایران و مالزی برای نخستین بار کوچکترین پرتره جهان را در کوالالامپور پایتخت مالزی به نمایش خواهد گذاشت.
 
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: دادگاه ایرانی متهم به بمب گذاری در تایلند که پس از انفجار های ماه گذشته و در بدو رود به مالزی دستگیر شده بود ، برگزار شد.

  ...>>...

کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر درجنوب شرق آسیا: سفیر روسیه در مالزی از تصمیم دولت خود به لغو روادید برای شهروندان مالزیایی خبر داد.
 
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: به مناسب آغاز سال نو و بهار سال 91 و با هدف تببین نوروز از دیدگاه اسلام و زنده نگاهداشتن آداب و فرهنگ کهن میهن اسلامی، مراسم جشنی در مجتمع آموزش دخترانه امام خمینی (ره) برگزار شد.
 
 
کوالالامپور – دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: جشن بزرگ نوروز به همت رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در کوالالامپور با حضور بیش از 3 هزار ایرانی مقیم مالزی و خارجی های علاقه مند به فرهنگ و هنرایران برگزار شد.
 
 
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق اسیا: در نخستین روزهای سال نو، دادگاهی در مالزی یک زن ایرانی را به جرم قاچاق مواد مخدر به اعدام محکوم کرد. به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از خبرگزاری رسمی مالزی (برناما) ، این زن متهم است که 2 سال پیش قصد داشته تا 1.76 کیلوگرم مواد مخدر متآمفتامین را به مالزی قاچاق کند.
 
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: نهمین نمایشگاه تولیدات و خدمات حلال تا سه هفته دیگر در کوالالامپور پایتخت مالزی برگزار خواهد شد.

 ...>>...

دبیرکل سازمان ملل وارد مالزی شد/ دیدار با نجیب رزاق 

کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: دبیرکل سازمان ملل وارد کوالالامپورپایتخت مالزی شد و امروز با نخست وزیر مالزی دیدار خواهد کرد. به گزارش خبرنگار مهر و به نقل از خبرگزاری رسمی مالزی (برناما)، این نخستین دیدار بان کی مون 68 ساله از کشور مالزی است.
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: دبیرکل سازمان ملل که درکوالالامپور به سر می برد گفت که مالزی یک عضو مهم سازمان ملل است.
 
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: دادگاه رسیدگی به پرونده سوء استفاده مالی "محمد صالح اسماعیل" همسر وزیر زنان و خانواده مالزی ، چهره دولت نجیب رزاق را در آستانه انتخابات سراسری در این کشور مورد تهدید قرار داده است.
 
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: وزیر امور خارجه مالزی امروز چهارشنبه با حضور در پارلمان این کشور به نمایندگان اطمینان خاطر داد که سیاست مالزی در زمینه عدم ارتباط با اسرائیل خدشه ناپذیر است.
معاون بورس و دانشجویان خارج وزارت علوم با بیان اینکه برخی متقاضیان بورس دکتری تخصصی به علل گوناگون از شرکت در غربالگری ثانویه جاماندند و احتمالاً امکان مصاحبه برای آنان فراهم می شود اعلام کرد که اکثر مصاحبه ها انجام شده است.
در صورتي كه نوبت شما در سامانه اداره اعزام باهزينه شخصي(نشا) از مورخ 15 اسفند ماه سال 1390 الي 31 فروردين 1391 ميباشد. و تاكنون معرفي نامه به بانك را در يافت نكرده ايد مي توانيد با در دست داشتن اصل گواهي اشتغال به تحصيل نيمسال جاري كه به تاييد سفارت يا نمايندگي ايران در خارج از كشور رسيده باشد.

 ...>>...

 
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: مشاور سیاسی ماهاتیر محمد با ترسو خواندن اسراییل ادعای این کشور در حمله نظامی به ایران را یک بلوف و اقدامی غیرممکن دانست.
 
 
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: وزیر زنان و خانواده مالزی با اعلام خبر استعفای خود گفت که با پایان یافتن مدت سناتوری ، از سمت خود کناره گیری خواهد کرد.
 
 
کوالالامپور – دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا:حزب اسلامگرای مالزی یا پاس (به زبان مالایی "پارتی اسلام س-مالیزیا") یکی از سه حزب تشکیل دهنده ائتلاف مخالفان دولت مالزی یا همان "پاکاتان رعیت" است.
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: شب فرهنگی جمهوری اسلامی ایران با حضور آقای سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون فرهنگی سازمان همکاری کشورهای جنوب شرق آسیا موسوم به ASEAN در محل دبیرخانه این سازمان در جاکارتا برگزار شد.
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا:بر اساس تحقیات انجام شده ، مالزی درجمع 10 کشور برتر دارای زنان مدیر ارشد جهان قرار گرفت .
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: وزیر صنایع و تجارت بین المللی مالزی نسبت به تداوم رشد اقتصادی این کشور در سال جاری میلادی علیرغم بحران مالی در اروپا به ویژه در بخش صنعت ابراز اطمینان کرد.
 
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: شرایط جذب دانشجویان فارغ التحصیل ایرانی شاغل به تحصیل در مالزی بعنوان هیات علمی دانشگاههای ایران با حضور رییس مرکز جذب وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری و دانشجویان شاغل به تحصیل در مالزی بررسی شد.
 
 
کوالالامپور – دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: جرقه تشکیل"حزب عدالت مردم" یا به زبان مالایی "پارتی کعدیلان رعیت" در سال 1997 زده شد ؛ هنگامی که "ماهاتیر محمد" نخست وزیر مقتدر و پرآوازه مالزی بر سر نحوه مدیریت بحران اقتصادی کشورش با "انور ابراهیم" معاون بلندپرواز و محبوب خود وارد جدالی سنگین شده بود.
 
کوالالامپور – دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: رییس جنبش جهانی عدالت مالزی با اشاره به هشدار ماهاتیر محمد نسبت به تلاش آمریکا برای تغییر رژیم در مالزی سیاست دولت این کشور در عدم حمایت از اسراییل و رابطه نزدیک با چین را از دلایل اصلی این مساله دانست.
 
 
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: نخست وزیر مالزی از افزایش 26.79درصدی درآمد مالیاتی دولت این کشور در سال گذشته میلادی خبر داد و آن را یک دستاورد بزرگ خواند.
 
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: نخست وزیر مالزی با مهم خواندن مشارکت سازمانهای غیردولتی در افزایش رفاه عمومی، از گسترش همکاری های دولت این کشور با سازمانهای غیر دولتی خبر داد.
 
 
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: تیم دوچرخه سوار پتروشیمی تبریز عنوان پنجم تور بین المللی دوچرخه سواری لانکاوی مالزی راکسب کرد .
 
 
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: نخست وزیر مالزی از اشتباهات حزب آمنو (حزب حاکم مالزی) در انتخابات گذشته که منجر به از دست دادن اکثریت مطلق این حزب در پارلمان این کشور شد ، از مردم عذرخواهی کرد.
 
 
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آُسیا: به همت رایرنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مالزی کارگاه آموزشی و نمایشگاه یک روزه آثار هنری استاد عباس رستمیان هنرمند مینیاتوریست ایرانی در مالزی برگزار می شود.
 
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: وزیر تجارت بین المللی و صنعت مالزی با اشاره به امضای توافقنامه تجارت آزاد (FTA)بین ترکیه و مالزی در سال جاری، پیش بینی کرد حجم تجارت بین دو کشور پس از امضای این توفقنامه به بیش از 5 میلیارد دلار افزایش یابد.
 
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: 2 جوان انگلیسی ضارب دانشجوی مالزیایی در لندن ، در دادگاه انگلیس مجرم شناخته شده و محکوم شدند.
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: فدراسیون فوتبال مالزی طی مراسم رسمی از خدمات علی دهقانی داور ایرانی مقیم مالزی قدردانی کرد. به گزارش خبرنگار مهر ، در این مراسم پیراهن تیم ملّی فوتبال مالزی توسط "داتو راجا گوپال" مربّی تیم ملی مالزی به عنوان یادگار به دهقانی اهدا شد .
 
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا :همزمان با میلاد مسعود امام حسن عسگری (ع) مراسم معنوی جشن عبادت دانش آموزان پایه سوم مجتمع آموزشی دخترانه امام خمینی (ره) در مالزی برگزار شد .
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: نخست وزیر مالزی از جابجایی محل احداث تاسیسات هسته ای شرکت لیناس استرالیا در این کشور به دلیل رفع نگرانی های مردم خبر داد.
کوالالامپور – دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا : آیا حزب آمنو می تواند به روزهای خوش سال های نه چندان دور باز گردد و اکثریت مطلق 67 درصدی را در پارلمان مالزی باز پس گیرد؟ انور ابراهیم رهبر مخالفان دولت مالزی، بر اساس تجربیات خود و شواهد موجود بر این باور است که حزب حاکم مالزی در پی تدارک انتخابات عمومی زودرس در مالزی است تا به این هدف دست یابد.
 
کوالالامپور – دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا : دولت میانمار توافقنامه اولیه صلح با جدایی طلبان استان مون در جنوب شرقی این کشور را امضا کرد. به گزارش خبرنگار مهر به نقل از شبکه تلویزیونی خبر آسیا، به موجب این توافقنامه دو طرف به رعایت آتش بس آغاز گفت و گو های سیاسی و همکاری در زمینه های آموزشی و بهداشتی متعهد شده اند.
 
 
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: ماهاتیر محمد اعتقاد دارد مالزی نباید به شدت وابسته به ایدئولوژی غربی در مسیر توسعه خود باشد و باید به مدل توسعه بومی خود توجه کند.
 
کوالالامپور – دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا : یازدهمین اجلاس وزرای اطلاعات و ارتباطات کشورهای عضو اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا موسوم به آسه آن به میزبانی مالزی در کوالالامپور برگزار خواهد شد.
 
 
کوالالامپور – دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: ماهاتیر محمد طی سخنانی در دانشگاه ساراواک مالزی گفت که خیزشهای اخیر که محصول غیرت ملی گرایی است با دخالت قدرت خارجی به صلح و پایداری نمی انجامد.
کوالالامپور– دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا : دوازدهمین انتخابات سراسری پارلمان مالزی که در ماه مارس 2008 برگزار شد، فاجعه ای تمام عیار برای ائتلاف حاکم بر مالزی بود.
 
کوالالامپور – دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا : مالزی با ابراز تاسف عمیق نسبت به هتک حرمت و سوزاندن قرآن کریم توسط نظامیان آمریکایی در افغانستان، این اقدام را محکوم کرد.
 
کوالالامپور – دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا : نخستین نشست هم اندیشی آموزش و گسترش زبان فارسی با حضور جمعی از اساتید زبان فارسی و دوستداران این زبان در محل رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در کوالالامپور برگزار شد.
 
 
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: شهرداران استان فارس با هدف بررسی زمینه های همکاری مشترک از بخش های مختلف مدیریت خدمات شهری مالزی بازدید بعمل آوردند.
 
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: وزیر آموزش عالی مالزی خبر از توقف صدور ویزای توریستی به دانشجویان در بدو ورود به مالزی داد.
 
  
 
   کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: مدیرعامل سازمان توسعه اسلامی مالزی (جاکیم) از نظارت این سازمان بر فعالیت وبلاگ ها در مالزی برای جلوگیری از تبلیغ دین گریزی در میان مسلمانان خبر داد.
 
کوالالامپور – دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا : در پی بحران اقتصادی غرب، کشورهای عربی به فکر انتقال سرمایه های خود به اقتصادهای باثبات تری هم چون مالزی افتاده اند.
 
 
 

 


 

 

 

 

 
 
   
پیرو تفاهم نامه امضا شده بین دانشگاه تهران و دانشگاه یو ام مالزی، قرارداد اجرایی در زمینه پذیرش دانشجوی دکترا به صورت مشترک و صدور مدرک مشترک (Dual degree)
   
بدینوسیله به اطلاع هموطنان عزیز میرساند بر اساس سیاست جدید اداره مهاجرت مالزی ، از اول اکتبر سال ۲۰۱۳ برای اتباع برخی از کشورها از جمله جمهوری اسلامی ایران روادید ۱۴ روزه در فرودگاه این کشور صادر خواهد شد.
   
رئیس جمهور منتخب ایران با اشاره به برنامه های خود برای افزایش کیفیت در دانشگاهها، گفت: کیفیت را در دانشگاههای دولتی افزایش می دهیم. 
 
در اجرای ماده ۴۵ قانون انتخابات ریاست جمهوری و ماده ۱۹ آیین نامه اجرایی آن ، به آگاهی هموطنان گرامی مقیم مالزی می رساند، کلیه کسانی که به استناد ماده ۳۶ قانون انتخابات حق شرکت در انتخابات را دارند ، برای ثبت نام و دریافت برگ رأی  در تاریخ جمعه ۲۴ خرداد ماه ۱۳۹۲ از ساعت ۹ بامداد لغایت ۷  بعد از ظهر با در دست داشتن اصل گذرنامه به یکی از شعب ثبت نام و اخذ رأی مشروح زیر مراجعه نموده و پس از ثبت نام ، رأی خود را در صندوق رأی بیاندازند.
 
   
مطلع شدیم آقای امیر فاتح دانشجو دکترای مهندسی‌ سازه و استاد راهنمایشان آقای دکتر فرزاد حجازی از دانشگاه یو پی‌ ‌ام با ارائه سیستم نوین بهسازی لرزه‌ای بااستفاده از فنرهای غیر خطی‌(سختی متغیر) موفق به اخذ ۲ مدال طلا در  نمایشگاه بین‌المللی اختراعات و خلاقیت مالزی( I-ENVEX)  و بهترین جایزه جامعه اختراعات و طراحی مالزی(MINDS) گردیدند. 
   
رایزن علمی و سرپرست دانشجویان ایرانی در جنوب شرق آسیا در روز جمعه از بیست وچهارمین نمایشگاه اختراعات، ابداعات و نوآوری مالزی  بازدید کردند.
   
تبریك عرض می‌كنم به همهی هممیهنان عزیزمان در سراسر كشور، و به همهی ایرانیان در هر نقطهای از جهان كه هستند، و به همهی ملت‌هایی كه نوروز را گرامی می‌دارند؛مخصوصاً به ایثارگران عزیزمان، خانوادههای شهدا، جانبازان و خانواده‌هایشان، و همهی كسانی كه در راه خدمت به نظام اسلامی و به كشور عزیزمان مشغول فعالیت‌اند.
 
   
به اطلاع کلیه دانشجویان محترم دانشگاه UTM ساکن در استان جوهور بارو که متقاضی استفاده از بورس MIS دولت مالزی می باشند، می رساند در پی سفر هیات کنسولی به جوهور در روز شنبه مورخ ۱۲/۱۲/۱۳۹۱ برابر با دوم مارچ ۲۰۱۳جهت انجام امور کنسولی هموطنان عزیز، رایزن علمی و سرپرست دانشجویان ایرانی در جنوب شرق آسیا نیز در دانشگاه UTM حضور خواهند یافت.
   
به اطلاع کلیه دانشجویان متقاضی دریافت ارز دانشجویی می رساند، با پیگیریهای بعمل آمده توسط رایزنی علمی وسرپرست دانشجویان ایرانی در جنوب شرق آسیا با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مقررشد گواهی اشتغال به تحصیل برای استفاده از ارز دانشجوی برای سه ماهه اول سال ۱۳۹۲ از ۵ فوریه مورد قبول قرار گیرد.
   
اولین برنامه “مجموعه سخنرانی های علمی نخبگان ایرانی در مالزی” در روز ۲۳ فوریه برابر با ۵ اسفند ماه از ساعت ۱۷لغایت ۱۸در محل سالن WISMA MCA با سخنرانی سه تن از نخبگان ایرانی در کوالالامپور برگزار خواهد شد.
   
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: بدنبال افزایش اقامت های غیر قانونی و ورود غیر مجاز اتباع خارجی در خاک کشور مالزی ، اداره مهاجرت این کشور اقدام به اعمال سخت گیری های جدی درخصوص دارا بودن مدارک مسافرتی معتبر همراه با روادید مربوطه کرده است .
   
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق اسیا: بدنبال پیگیری های مکرر سفارت جمهوری اسلامی ایران در کوالالامپور 2 تن از زندانیان زن و 3 تن از زندانیان مرد محبوس در زندان های مالزی ازاد شدند.
   
معاون امور دانشجویان داخل وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از ارائه تسهیلات ویژه با توجه به شرایط خاص کشور برای انتقال دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور به دانشگاه‌های هم‌تراز داخلی خبر داد.
   
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: سفیر جمهوری اسلامی ایران در مالزی استوارنامه خود را طی یک مراسم رسمی به تانکو المعتصم بالله محب الدین پادشاه این کشور درمحل اقامتگاه وی تقدیم کرد.
   
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق اسیا: دانشجوی ایرانی مقطع دکتری دانشگاه تکنولوژی مالزی موفق شد درگروه "امنیت کامپیوتر" تنها مدال طلای کاروان مالزی در مسابقات بین المللی کامپیوتر را دریافت کند.
   
در راستای عملیاتی نمودن مفاد آیین نامه انتقال دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور به دانشگاههای داخل، دانشگاه حکیم سبزواری آمادگی خودرا برای پذیرش دانشجویان حوزه جنوب شرق آسیا در کلیه مقاطع تحصیلی و مطابق با رشته موجود در سیستم آموزش رسمی دانشگاه، برای بهمن ماه ۱۳۹۱ اعلان نموده است.
   
بدینوسیله به اطلاع دانشجویان عزیز می رساند، دانشگاه شهید بهشتی تهران، آمادگی خود را جهت بررسی و انتقال دانشجویان ایرانی مقاطع تحصیلات تکمیلی شاغل به تحصیل در خارج از کشور اعلام نموده است.
   
مالزی: 13 دانشجوی ایران در دانشگاه های مختلف مالزی موفق به دریافت بورسیه  موسوم به ام.آی.اس (MIS) از دولت این کشور شدند.
   
به گزارش خبرگزاری مهر رئیس سازمان امور دانشجویان تاکید کرد که تمام دانشجویان ایرانی متقاضی انتقال به داخل باید شهریه پرداخت کنند اما در این زمینه ممکن است صندوق رفاه تسهیلاتی به این دانشجویان ارائه دهد.
   
به گزارش خبرگزاری مهر معاون امور دانشجویان داخل از تسهیل روند بازگشت دانشجویان ایرانی خارج از کشور به دانشگاههای داخل خبر داد و تاکید کرد: برای شرط معدل این دانشجویان تخفیفاتی در نظر گرفته شد. 
...>>...
   
مالزی: با اعلام رسمی افزایش قیمت بلیط پروازهای خارجی، قیمت بلیط پرواز تهران به کوالالامپور رسما به یک میلیون 470 هزار تومان افزایش یافت.
 
   
مالزی: وزیر توریسم و صنعت گردشگری مالزی گفت: کوالالامپور، پایتخت این کشور در بین بهترین شهرهای فروشگاهی جهان رتبه چهارم را کسب کرده است.
   
مالزی: کشور مالزی به عنوان هشتمین کشور شاد جهان انتخاب شد.به گزارش پایک نیوز به نقل از رسانه های مالزی،  تازه‌ترین گزارش شادی در جهان که توسط دانشگاه کلمبیا تهیه و منتشر شده است نشان می‌دهد که مالزی هشتمین کشور شاد جهان است.
   
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: مالزی پس از میزبانی دو دوره از کنفرانس جهانی ربا، سومین کنفرانس بین المللی ربا را در روزهای 26 و 27 نوامبر مطابق با 6و 7 اذر ماه در کوالالامپور برگزار می کند.
   
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: با آغاز محرم در مالزی ، مراسم عزاداری سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران با وفایش از امروز پنجشنبه به مدت 10 شب برگزار خواهد شد.
   
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: هندو تباران مالزی از امروز جشن های موسوم به "دیپاولی" یا جشن های غلبه نور و روشنایی بر تاریکی را آغاز کرده و به جشن و پایکوبی می پردازند.
   
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق اسیا: فیلم "کلاه قرمزی و بچه ننه" پرفروش ترین فیلم سال جاری ایران در کوالالامپور پایتخت مالزی به نمایش گذاشته خواهد شد.
 
کوالالامپور – دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: ایرانیان مقیم مالزی شامگاه جمعه در محل سالن فرهنگی شماره 2 سفارت جمهوری اسلامی (سالن کنسولی ) ایران فرا رسیدن غدیر خم عید امامت و ولایت را جشن گرفتند.
   
کوالالامپور – دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: نخست وزیر مالزی امروز سه شنبه از کشف یک میدان نفتی در 160 کیلومتری سواحل شمالی این کشور در ایالت پهنگ خبر داد .
   
کوالالامپور – دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: وزیر گردشگری مالزی خواستار تلاش بیشتر برای ارتقای رتبه مالزی در لیست کشورهای دوست داشتنی شد و گفت که مالزی باید به عنوان کشوری مهمان نواز درجهان شناخته شود.
   
در ادامه جلسه روز دوشنبه مورخ 1/8/1391 نمایندگان دانشجویان دانشگاههای مالزی با رایزن علمی و سرپرست دانشجویان ایرانی در جنوب شرق آسیا در محل دفتر رایزنی،
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: نخست وزیر مالزی در پیام خود به مناسبت عید سعید قربان با اشاره به لزوم توجه به مفهوم قربانی کردن در عید قربان، خواستار توجه مسلمانان به مفهوم و ذات قربانی کردن برای استقرار صلح شد.
 
دولت مالزی بر اساس یک طرح جدید دانشجویان بورسیه خارجی را در اولویت تحصیل در مالزی قرار می‌دهد.به گزارش سرويس دانشگاهي ايسنا از مالزی، این طرح توسط وزارت آموش عالی مالزی پیشنهاد شده است و بخشی از تلاش‌های این وزارتخانه برای نظارت شدیدتر بر دانشجویان خارجی در این کشور است.
 
با همت موسسه فرهنگی و پژوهشی امین، مستقر در کوالالامپور، تفاهمنامه همکاری بین دانشگاه تکنولوژی مارا مالزی (UiTM) و نیز دانشگاه بین المللی المصطفی ایران امضاء شد.
 
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرف آسیا: آرش حبیبی لشکری دانشجوی ایرانی مقطع دکتری از دانشگاه تکنولوژی مالزی موفق شد در گروه "بهترین ها درامنیت کامپیوتر" جایزه خود را از وزیر علوم این کشور دریافت کند.
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: "سید دانیل سید احمد" نگهدارنده نشان پادشاهان مالزی اعلام کرد که روز 26 اکتبر مطابق با 5 آبان روز عید قربان درمالزی است.
 
مالزی: سید محمد جلال فیروزنیا به عنوان سفیر جدید ایران در مالزی انتخاب شد.به گزارش پایک نیوز به نقل از رسانه های داخل کشور، سید محمدجلال فیروزنیا به عنوان سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در مالزی به زودی راهی کوالالامپور خواهد شد.
مالزی: به دنبال انتصاب سفیر جدید ایران در مالزی، سایت خبری- تحلیلی پایک نیوز با هدف اطلاع رسانی صریح و شفاف در مورد مسائل موجود در مالزی و نیز کمک به ایشان جهت آگاهی از وضعیت مالزی در فضایی “غیررسمی”، از تمامی ایرانیان مقیم مالزی، دانشجویان، اساتید دانشگاه ها، خانواده ها، تجار و … می خواهد تا دیدگاه ها، پیشنهادات و انتظارات خود از ایشان را جهت انتشار در این وبسایت با ما در میان بگذارند.
به گزارش پایک نیوز به نقل از ايسنا، كامران دانشجو در حاشيه جشن آغاز سال تحصيلي جديد در دانشگاه تربيت مدرس در جمع خبرنگاران در رابطه با مشكلات ايجاد شده براي دريافت ارز دانشجويان بورسيه، با بيان اينكه روز شنبه جلسه‌اي با حضور معاون اول رييس‌جمهور، بانك مركزي و عوامل ذي‌ربط داشتيم، اظهار كرد:
 
مالزی: در پي اعلام خبر توقف ارز دانشجويي براي دانشجويان غير بورسيه و واكنش‌هاي متعدد به اين موضوع در بين جامعه دانشگاهي كشور و به خصوص دانشجويان شاغل به تحصيل در خارج از كشور، مديركل امور بورس وزارت علوم در اين رابطه پيشنهادي را ارايه كرد.
کوالالامپور– دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر درجنوب شرق آسیا:لزوم توجه ویژه به دانشجویان ایرانی مقیم مالزی و حضور موفق و مثبت ایرانیان در مالزی در دیدار نمایندگان انجمن های دانشجویی و هیات های مذهبی ایرانی مقیم مالزی و معاون فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی مورد تاکید قرار گرفت.
کوالالامپور- دفتر خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: خط هوایی ایرآسیا شامگاه دوشنبه به طور رسمی از تصمیم خود برای توقف پروازهای مستقیم کوالالامپور به تهران خبر داد.
کوالالامپور – دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر درجنوب شرق آسیا: 5 بیمارستان در مالزی با مجهز شدن به تجهیزات پزشکی هسته ای خدماتی با کیفیت بیشتر، هزینه مناسبتر و رنج کمتر برای بیمار ان ارائه می کنند.
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر درجنوب شرق آسیا: مدیر موسسه هنر و هویت (ART & IDENTITY) اعلام کرد که ششمین نمایشگاه بین‌المللی هنر مالزی (ART EXPO MALAYSIA ) از روز 27 سپتامبر مطابق با 6 مهر با حضور آثاری از هنرمندان ایرانی در کوالالامپور آغاز به کار می‌کند.
 
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: یک استاد ارتباطات دانشگاه لیم کوک وینگ مالزی در تحلیلی به ضرورت تدوین دیپلماسی دانشجویی فعال در مالزی پرداخت و راهکارهایی برای استفاده بهینه از حضور دانشجویان ایرانی در مالزی ارایه داد .
 
 
کوالالامپور – دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: نخست وزیر مالزی با اشاره به جریحه دار شدن احساسات مسلمانان به دلیل اهانت های اخیر به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) خواستار محکومیت فیلم و کاریکاتور ضد اسلامی از سوی رهبران کشورهای جهان شد.
کاربران محترم پایگاه اطلاع رسانی سفارت جمهوری اسلامی ایران در مالزی میتوانند با استفاده از جدول زمان بندی شده ذیل، از تعطیلات رسمی سفارت کشورمان در سال جاری میلادی(۲۰۱۲) آگاه شوند:
کوالالامپور – دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: هزاران تن از مسلمانان مالزیایی روز جمعه پس از اقامه نماز جمعه در اعتراض به انتشار فیلم موهن "معصومیت مسلمانان" در برابر سفارت آمریکا در کوالالامپور تظاهرات کردند.
خداوند منان را شاکرم که بر من منت نهاد تا فرصتی را برای خدمت در سنگر رایزنی علمی و سرپرستی دانشجویان ایرانی در جنوب شرق آسیا را سپری نمایم.
کوالالامپور – دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: نخست وزیر مالزی هفت برنامه جدید کلان اقتصادی در این کشور را با سرمایه گذاری 5 میلیارد و 607 میلیون رینگیت (هر دلار معادل 3 رینگیت) معرفی کرد.
کوالالامپور – دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: وزیر کشور مالزی با اشاره به افزایش موج خشم مسلمانان در اعتراض به فیلم موهن آمریکایی از افزایش تدابیر امنیتی در اطراف سفارتخانه آمریکا در کوالالامپور خبر داد.
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: سومین سمینار علمی اسلامی سازی دانش با عنوان "مشکل قرائت اروپا- محوری از تاریخ: بررسی برخی دیدگاه ها در زمینه استعمار در جهان اسلام" در مرکز موسسه فرهنگی- پژوهشی امین مستقر در کوالالامپوربرگزار شد.
مدیر کل دانش آموختگان با اشاره به اینکه تعداد دانشگاههای معتبر در کشور فیلیپین برای ادامه تحصیل دانشجویان ایرانی کاهش یافته است اعلام کرد که تحصیل در برخی رشته های معدود دانشگاههای این کشور مشکلی ندارد.
کوالالامپور – دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: وزیر فرهنگ و ارتباطات مالزی ضمن تاکید بر همراهی این کشور در اعتراض به انتشار فیلم موهن آمریکایی از محدود شدن دسترسی به این فیلم در سایت های اینترنتی در مالزی خبر داد.
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: در راستای اجرای تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه تکنولوژی مارا مالزی و دانشگاه بین المللی المصطفی قم، یک هیات12 نفره از اساتید دانشگاه تکنولوژی به سرپرستی پروفسور دکترعبدالحلیم بن محمد نور، معاون موسسه تحقیقاتی "زکات و خمس" مالزی برای شرکت درکنفرانس علمی امروز یکشنبه عازم ایران شد.
ملت عزیز ایران؛ امت بزرگ اسلام دست پلید دشمنان اسلام بار دیگر با اهانت به پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله و سلم کینه ی عمیق خود را آشکار ساخت و با اقدامی جنون آمیز و نفرت انگیز، خشم مجموعه های خبیث صهیونیستی را از تلألؤ روزافزون اسلام و قرآن در جهان کنونی نشان داد.

حضورجمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه گردشگری مالزی

جمهوری اسلامی ایران با حضور بخشهای مختلف گردشگری کشورمان در نمایشگاه بین المللی ماتا شرکت خواهد نمود این نمایشگاه  که مهمترین نمایشگاه مالزی در زمینه گردشگری میباشد و همه ساله دهها هزار بازدید کننده  در آن حضور می یابند  به مدت ۳ روز و از تاریخ جمعه ۸ سپتامبر در محل Putra World Trade Centre (PWTC)  آغاز خواهد شد.
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دانشگاه USM کشور مالزی را غیر معتبر اعلام کرد. به گزارش خبرنگار مهر، مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت در تازه ترین تغییرات شرایط اعتبار دانشگاه های خارج از کشور برای تحصیل در گروه پزشکی، این دانشگاه را غیرمعتبر اعلام کرد.

صبح سی‌ام تیر ماه سال ۱۳۶۱ خلبان شهید، عباس دوران که در تعداد پرواز جنگى در نیروى هوایى رکورد داشت و عراق، براى سرش جایزه تعیین کرده بود، پس از بمباران پالایشگاه بغداد، هواپیما را که آتش گرفته بود، به هتل محل برگزارى اجلاس سران غیرمتعهدها مى‌کوبد.
بدینوسیله به اطلاع کلیه دانشجویان محترم متقاضی تایید مدارک فارغ التحصیلی می رساند ؛ طبق رویه جدید منبعد تمامی امور مربوط به تایید مدارک تحصیلی فارغ التحصیلی در مقاطع مختلف تحصیلی (لیسانس ، فوق لیسانس و دکتری ) توسط بخش کنسولی انجام خواهد شد.
بدینوسیله باطلاع دانشجویان و فرهیختگان گرامی میرساند کنسولگری سفارت جمهوری اسلامی ایران در مالزی از روز شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۱ ( ۴ اگوست ۲۰۱۲ ) همزمان با میلاد با سعادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی(ع) فاز اول خدمات الکترونیکی در بخش امور دانشجویی را آغاز خواهد نمود.
با آرزوی قبولی طاعات و عبادات هموطنان گرامی، به اطلاع می رساند: در صورتی که هیئت استهلال روز یکشنبه ۲۹ مرداد را روز اول ماه شوال تشخیص دهد در آن صورت مراسم نماز عید فطر در همان روز در محل سالن شماره ۲ کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران درکوالالامپور در ساعت ۸ صبح برگزار خواهد شد.
به اطلاع می رساند طبق قانون جدید اداره مهاجرت بابت ویزای همراه متقاضیان تحصیلات تکمیلی تنها به پدر ، مادر ، همسر (زن و شوهر) و فرزندان (زیر 7 سال)ویزای همراه تعلق می گیرد.
 
هیات مذهبی ایرانیان مقیم مالزی برگزار می کند
ویژه برنامه های ماه مبارکرمضان
با سخنرانی خطیبان اعزامی از ایران
زمان :۱۶ لغایت ۲۱ مردادماه از ساعت ۲۱ شب

نماز عید سعید فطر در سفارت ایران در مالزی اقامه می شود
رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران گفت: نماز عید سعید فطر در سفارت جمهوری اسلامی ایران در کوالالامپور اقامه خواهد شد. به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ حجت الاسلام محمد حسن واحدی درباره زمان عید فطرگفت :

 ...>>...

 
مسلمانان در مالزی می‌توانند در ایام ماه رمضان از خدمات ویژه یاهو استفاده کنند. به گزارش توریست مالزی و به نقل از اخبار مالزی، شرکت یاهو مالزی روز گذشته خدمات جدید خود را با نام "رمضان مبارک" آغاز کرده و با این خدمات مسلمانانی که در مالزی از اینترنت استفاده می‌کنند قادر خواهند بود تا با ورود به این بخش از حال و هوای رمضان برخوردار شوند.
با نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان رفته رفته چهره شهرهای مالزی بخصوص شهر پرگردشگر کوالالامپور رنگ و بوی اسلامی تر به خود می گیرد.
مالزی قصد دارد در این ماه با ارائه محصولات مشترک گردشگری توجه گردشگران غرب آسیا و اروپا را جلب کند. نقل از خبرگزاری رسمی مالزی، وزیر گردشگری این کشور همچنین گفت :
مالزی: با آغاز ماه مبارک رمضان، مسلمانان مالزی که نزدیک به 60 درصد از جمعیت این کشور را تشکیل می دهند، همراه با مسلمانان سراسر جهان روزه می گیرند.
تمهیدات شرکت قطار‌های شهری (KTM) در ماه رمضان...
شرکت قطار‌های شهری (KTM)به منظور سهولت رفت و آمد روزه‌داران در ساعت نزدیک به افطار تعداد قطارهای‌ حرکتی برخی‌ از مسیرها را افزایش می‌دهد.
با تشکیل گروه رصد رویت هلال ماه نو برای اعلام نخستین روز ماه مبارک رمضان توسط مقامات مذهبی مالزی، این گروه روز شنبه را به عنوان آغاز ماه مبارک رمضان در این کشور اعلام کرد.
کوالالامپور – دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهوری با تقدیم دعوتنامه رسمی احمدی نژاد از "نجیب رزاق" نخست وزیر و "ماهاتیر محمد" نخست وزیر اسبق مالزی برای شرکت نشست سران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد در تهران دعوت کرد.
مژده ای دل که شب نیمه شعبان آمد
بر تن مرده و بی جان جهان جان آمد
قائم آل محمد (عج)گل گلزار رسول
                      حجه بن الحسن (عج)آن مظهر ایمان آمد
با توجه به سوالات متعدد دانشجویان عزیز و ایجاد شبهه برای بعضی از عزیزان درمورد دوره های کارشناسی ارشد دانشگاه UPM و اطلاعیه مندرج در خبرنامه شماره ۱۰۹،شایان ذکر است بر اساس سیاستهای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاههای موردتایید این وزارتخانه
 
بخشنامه عدم امکان برگزاری نمایشگاه معرفی دانشگاههای غیر معتبر خارجی توسط موسسات مجاز اعزام دانشجو به خارج
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: نجیب رزاق به دعوت شاهزاده چارلز برای حضور در "جایزه منشور سلطنتی" مرکز مطالعات اسلامی آکسفورد به انگلستان سفر کرد.
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: به همت رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران و در مراسم جشن میلاد حضرت فاطمه (س) و روز زن ایرانی از خدمات خانم الهه حشمتی بانوی خیر ایرانی تقدیر و تشکر شد.
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسبا: در سالروز تولد حضرت زهرا (س) وبا همکاری اداره کل امور بانوان و خانواده سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، لباس ایرانی - اسلامی در کوالالامپور پایتخت مالزی به نمایش در خواهد آمد.
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: دانشجویان دوره آموزشی زبان فارسی دانشگاه اسلامی مالزی با حضور در محل رایزنی فرهنگی چمهوری اسلامی با رایزن کشورمان دیدار و گفتگو کردند
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: ماهاتیر محمد نخست وزیر اسبق مالزی گفت که فعالیت های ضدجنگ و محاکمه جنگ افروزان باید ادامه یابد زیرا درجنگ بسیاری از مردم که بیشترشان بی گناه هستند کشته می شوند.
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: برای نخستین بار به همت رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران، جشن میلاد حضرت فاطمه (س) و روز زن ایرانی با حضور و استقبال گسترده بانوان مالزیایی و ایرانی در کوالالامپور برگزار شد.
پيرو اطلاعيه­هاي قبلي در خصوص بهبود ارائه معرفي نامه ارزي دانشجويي، از روز دوشنبه 11/2/1391 امكان ثبت نام و درخواست دريافت معرفي نامه بانك جهت ارز دانشجويي در سامانه نشا ميسر خواهد بود.
کوالالامپور – دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: معاون روابط عمومی و امور بین الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ایران از راه اندازی کانون زبان ایران در مالزی در صورت تصویب این پیشنهاد در شورای معاونین این کانون خبر داد.
 
سال 1391 خورشیدی از سوی رهبر معظم انقلاب سال "تولید ملی، حمایت از كار و سرمایه ایرانی " نامگذاری شد. حضرت آیت الله خامنه ای در پیام نوروزی خود با تبریک فرارسیدن سال نو ، به تحلیل رویدادهای سال گذشته پرداختند و با اشاره به شرایط جدید در سال پیش رو ، سال جدید را سال تولید ملی، حمایت از كار و سرمایه ایرانی نامیدند.
 
بسم الله الرحمن الرحيم

«
اللهم عجل لوليك الفرج و العافية و النصر واجعلنا من خير انصاره و اعوانه والمستشهدين بين يديه»
 
بهار عزيز و نوروز سرفراز را به حقيقت بهار انساني، يعني امام عصر(ع)، مقام معظم رهبري، ملت بزرگ ايران و ايرانيان در هر کجاي عالم که هستند، خانواده معظم شهيدان و ايثارگران و جامعه بشري تبريك عرض مي‌كنم.
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر درجنوب شرق آسیا: با نزدیک شدن زمان برگزاری انتخابات سراسری در مالزی دولت نجیب و اعضای کابینه او با اتهامات مختلف فساد مالی، بی کفایتی و سوء مدیریت از سوی مخالفان خود مواجه شده اند.
 
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: نمایندگان ائتلاف مخالفان دولت مالزی تهدید کرده اند که در صورت عدم اصلاح قانون انتخابات، بار دیگر در کوالالامپور دست به تظاهرات خواهند زد.
 
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: دبیر کل حزب اسلامگرای مالزی در اظهاراتی گفت که حزب وی ایرادی در همکاری با یهودیان نمی بیند اما صهیونیسم را مردود می داند.

...>>...

 رونمایی از کوچکترین پرتره جهان درمالزی / نمایش هنرآفرینی هنرمند ایرانی

کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا : گالری مکعب با همکاری جامعه هنر ایران و مالزی برای نخستین بار کوچکترین پرتره جهان را در کوالالامپور پایتخت مالزی به نمایش خواهد گذاشت.
 
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: دادگاه ایرانی متهم به بمب گذاری در تایلند که پس از انفجار های ماه گذشته و در بدو رود به مالزی دستگیر شده بود ، برگزار شد.

  ...>>...

کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر درجنوب شرق آسیا: سفیر روسیه در مالزی از تصمیم دولت خود به لغو روادید برای شهروندان مالزیایی خبر داد.
 
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: به مناسب آغاز سال نو و بهار سال 91 و با هدف تببین نوروز از دیدگاه اسلام و زنده نگاهداشتن آداب و فرهنگ کهن میهن اسلامی، مراسم جشنی در مجتمع آموزش دخترانه امام خمینی (ره) برگزار شد.
 
 
کوالالامپور – دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: جشن بزرگ نوروز به همت رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در کوالالامپور با حضور بیش از 3 هزار ایرانی مقیم مالزی و خارجی های علاقه مند به فرهنگ و هنرایران برگزار شد.
 
 
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق اسیا: در نخستین روزهای سال نو، دادگاهی در مالزی یک زن ایرانی را به جرم قاچاق مواد مخدر به اعدام محکوم کرد. به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از خبرگزاری رسمی مالزی (برناما) ، این زن متهم است که 2 سال پیش قصد داشته تا 1.76 کیلوگرم مواد مخدر متآمفتامین را به مالزی قاچاق کند.
 
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: نهمین نمایشگاه تولیدات و خدمات حلال تا سه هفته دیگر در کوالالامپور پایتخت مالزی برگزار خواهد شد.

 ...>>...

دبیرکل سازمان ملل وارد مالزی شد/ دیدار با نجیب رزاق 

کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: دبیرکل سازمان ملل وارد کوالالامپورپایتخت مالزی شد و امروز با نخست وزیر مالزی دیدار خواهد کرد. به گزارش خبرنگار مهر و به نقل از خبرگزاری رسمی مالزی (برناما)، این نخستین دیدار بان کی مون 68 ساله از کشور مالزی است.
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: دبیرکل سازمان ملل که درکوالالامپور به سر می برد گفت که مالزی یک عضو مهم سازمان ملل است.
 
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: دادگاه رسیدگی به پرونده سوء استفاده مالی "محمد صالح اسماعیل" همسر وزیر زنان و خانواده مالزی ، چهره دولت نجیب رزاق را در آستانه انتخابات سراسری در این کشور مورد تهدید قرار داده است.
 
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: وزیر امور خارجه مالزی امروز چهارشنبه با حضور در پارلمان این کشور به نمایندگان اطمینان خاطر داد که سیاست مالزی در زمینه عدم ارتباط با اسرائیل خدشه ناپذیر است.
معاون بورس و دانشجویان خارج وزارت علوم با بیان اینکه برخی متقاضیان بورس دکتری تخصصی به علل گوناگون از شرکت در غربالگری ثانویه جاماندند و احتمالاً امکان مصاحبه برای آنان فراهم می شود اعلام کرد که اکثر مصاحبه ها انجام شده است.
در صورتي كه نوبت شما در سامانه اداره اعزام باهزينه شخصي(نشا) از مورخ 15 اسفند ماه سال 1390 الي 31 فروردين 1391 ميباشد. و تاكنون معرفي نامه به بانك را در يافت نكرده ايد مي توانيد با در دست داشتن اصل گواهي اشتغال به تحصيل نيمسال جاري كه به تاييد سفارت يا نمايندگي ايران در خارج از كشور رسيده باشد.

 ...>>...

 
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: مشاور سیاسی ماهاتیر محمد با ترسو خواندن اسراییل ادعای این کشور در حمله نظامی به ایران را یک بلوف و اقدامی غیرممکن دانست.
 
 
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: وزیر زنان و خانواده مالزی با اعلام خبر استعفای خود گفت که با پایان یافتن مدت سناتوری ، از سمت خود کناره گیری خواهد کرد.
 
 
کوالالامپور – دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا:حزب اسلامگرای مالزی یا پاس (به زبان مالایی "پارتی اسلام س-مالیزیا") یکی از سه حزب تشکیل دهنده ائتلاف مخالفان دولت مالزی یا همان "پاکاتان رعیت" است.
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: شب فرهنگی جمهوری اسلامی ایران با حضور آقای سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون فرهنگی سازمان همکاری کشورهای جنوب شرق آسیا موسوم به ASEAN در محل دبیرخانه این سازمان در جاکارتا برگزار شد.
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا:بر اساس تحقیات انجام شده ، مالزی درجمع 10 کشور برتر دارای زنان مدیر ارشد جهان قرار گرفت .
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: وزیر صنایع و تجارت بین المللی مالزی نسبت به تداوم رشد اقتصادی این کشور در سال جاری میلادی علیرغم بحران مالی در اروپا به ویژه در بخش صنعت ابراز اطمینان کرد.
 
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: شرایط جذب دانشجویان فارغ التحصیل ایرانی شاغل به تحصیل در مالزی بعنوان هیات علمی دانشگاههای ایران با حضور رییس مرکز جذب وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری و دانشجویان شاغل به تحصیل در مالزی بررسی شد.
 
 
کوالالامپور – دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: جرقه تشکیل"حزب عدالت مردم" یا به زبان مالایی "پارتی کعدیلان رعیت" در سال 1997 زده شد ؛ هنگامی که "ماهاتیر محمد" نخست وزیر مقتدر و پرآوازه مالزی بر سر نحوه مدیریت بحران اقتصادی کشورش با "انور ابراهیم" معاون بلندپرواز و محبوب خود وارد جدالی سنگین شده بود.
 
کوالالامپور – دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: رییس جنبش جهانی عدالت مالزی با اشاره به هشدار ماهاتیر محمد نسبت به تلاش آمریکا برای تغییر رژیم در مالزی سیاست دولت این کشور در عدم حمایت از اسراییل و رابطه نزدیک با چین را از دلایل اصلی این مساله دانست.
 
 
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: نخست وزیر مالزی از افزایش 26.79درصدی درآمد مالیاتی دولت این کشور در سال گذشته میلادی خبر داد و آن را یک دستاورد بزرگ خواند.
 
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: نخست وزیر مالزی با مهم خواندن مشارکت سازمانهای غیردولتی در افزایش رفاه عمومی، از گسترش همکاری های دولت این کشور با سازمانهای غیر دولتی خبر داد.
 
 
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: تیم دوچرخه سوار پتروشیمی تبریز عنوان پنجم تور بین المللی دوچرخه سواری لانکاوی مالزی راکسب کرد .
 
 
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: نخست وزیر مالزی از اشتباهات حزب آمنو (حزب حاکم مالزی) در انتخابات گذشته که منجر به از دست دادن اکثریت مطلق این حزب در پارلمان این کشور شد ، از مردم عذرخواهی کرد.
 
 
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آُسیا: به همت رایرنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مالزی کارگاه آموزشی و نمایشگاه یک روزه آثار هنری استاد عباس رستمیان هنرمند مینیاتوریست ایرانی در مالزی برگزار می شود.
 
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: وزیر تجارت بین المللی و صنعت مالزی با اشاره به امضای توافقنامه تجارت آزاد (FTA)بین ترکیه و مالزی در سال جاری، پیش بینی کرد حجم تجارت بین دو کشور پس از امضای این توفقنامه به بیش از 5 میلیارد دلار افزایش یابد.
 
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: 2 جوان انگلیسی ضارب دانشجوی مالزیایی در لندن ، در دادگاه انگلیس مجرم شناخته شده و محکوم شدند.
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: فدراسیون فوتبال مالزی طی مراسم رسمی از خدمات علی دهقانی داور ایرانی مقیم مالزی قدردانی کرد. به گزارش خبرنگار مهر ، در این مراسم پیراهن تیم ملّی فوتبال مالزی توسط "داتو راجا گوپال" مربّی تیم ملی مالزی به عنوان یادگار به دهقانی اهدا شد .
 
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا :همزمان با میلاد مسعود امام حسن عسگری (ع) مراسم معنوی جشن عبادت دانش آموزان پایه سوم مجتمع آموزشی دخترانه امام خمینی (ره) در مالزی برگزار شد .
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: نخست وزیر مالزی از جابجایی محل احداث تاسیسات هسته ای شرکت لیناس استرالیا در این کشور به دلیل رفع نگرانی های مردم خبر داد.
کوالالامپور – دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا : آیا حزب آمنو می تواند به روزهای خوش سال های نه چندان دور باز گردد و اکثریت مطلق 67 درصدی را در پارلمان مالزی باز پس گیرد؟ انور ابراهیم رهبر مخالفان دولت مالزی، بر اساس تجربیات خود و شواهد موجود بر این باور است که حزب حاکم مالزی در پی تدارک انتخابات عمومی زودرس در مالزی است تا به این هدف دست یابد.
 
کوالالامپور – دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا : دولت میانمار توافقنامه اولیه صلح با جدایی طلبان استان مون در جنوب شرقی این کشور را امضا کرد. به گزارش خبرنگار مهر به نقل از شبکه تلویزیونی خبر آسیا، به موجب این توافقنامه دو طرف به رعایت آتش بس آغاز گفت و گو های سیاسی و همکاری در زمینه های آموزشی و بهداشتی متعهد شده اند.
 
 
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: ماهاتیر محمد اعتقاد دارد مالزی نباید به شدت وابسته به ایدئولوژی غربی در مسیر توسعه خود باشد و باید به مدل توسعه بومی خود توجه کند.
 
کوالالامپور – دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا : یازدهمین اجلاس وزرای اطلاعات و ارتباطات کشورهای عضو اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا موسوم به آسه آن به میزبانی مالزی در کوالالامپور برگزار خواهد شد.
 
 
کوالالامپور – دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: ماهاتیر محمد طی سخنانی در دانشگاه ساراواک مالزی گفت که خیزشهای اخیر که محصول غیرت ملی گرایی است با دخالت قدرت خارجی به صلح و پایداری نمی انجامد.
کوالالامپور– دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا : دوازدهمین انتخابات سراسری پارلمان مالزی که در ماه مارس 2008 برگزار شد، فاجعه ای تمام عیار برای ائتلاف حاکم بر مالزی بود.
 
کوالالامپور – دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا : مالزی با ابراز تاسف عمیق نسبت به هتک حرمت و سوزاندن قرآن کریم توسط نظامیان آمریکایی در افغانستان، این اقدام را محکوم کرد.
 
کوالالامپور – دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا : نخستین نشست هم اندیشی آموزش و گسترش زبان فارسی با حضور جمعی از اساتید زبان فارسی و دوستداران این زبان در محل رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در کوالالامپور برگزار شد.
 
 
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: شهرداران استان فارس با هدف بررسی زمینه های همکاری مشترک از بخش های مختلف مدیریت خدمات شهری مالزی بازدید بعمل آوردند.
 
کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: وزیر آموزش عالی مالزی خبر از توقف صدور ویزای توریستی به دانشجویان در بدو ورود به مالزی داد.
 
  
 
   کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: مدیرعامل سازمان توسعه اسلامی مالزی (جاکیم) از نظارت این سازمان بر فعالیت وبلاگ ها در مالزی برای جلوگیری از تبلیغ دین گریزی در میان مسلمانان خبر داد.
 
کوالالامپور – دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا : در پی بحران اقتصادی غرب، کشورهای عربی به فکر انتقال سرمایه های خود به اقتصادهای باثبات تری هم چون مالزی افتاده اند.
 
 
 

 


 

 
 
 

 

 
 
 

 

 
طبق قانون کپی رایت جمهوری اسلامی ایران کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به مدیر آن می باشد.
123movies