گروه بين المللي مشاوره اي شريف (شركت پويا انديشان) از سال 91 با مدیریت جدید ارائه گر خدمات به شما عزیزان مي باشد

گروه بين المللي مشاوره اي شريف (شركت پويا انديشان) از سال 91 با مدیریت جدید ارائه گر خدمات به شما عزیزان مي باشد

ثبت نام كاربر ورود به سايت

https://paperio-live.com

https://agario.red

rolex replica

https://naughtyworms.com


 جستجو

 
 
 
 
 

 

 
 

 

 
 
 
 
 

 

 
 

 

 

  

تعدادي از مراكز خريد تجاري و بازارهاي كوالالامپور

 
 

  

كوالالامپور مكاني براي خريد

مراكز خريد تجاري و بازارهاي كوالالامپور بسيار معروف است. از مراكز خريدي كه اجناسي با قيمت مناسب را ارائه مي دهند مي توان به  Petaling Street و يا Bukit Bintang اشاره كرد كه در آن كالايي نظير لباس ، تجهيزات الكترونيكي و ديگر كالاها را مي توان يافت. KLCC‌يك فروشگاه با اجناس و كالاهاي گران قيمت و مارك دار از شركت هاي معتبر دنيا است يكي ديگر از اين بازار ها مي توان به Suria اشاره كرد كه در نزديكي برج هاي دوقلوي پتروناس قرار دارد و از نظر تجاري مكاني مهم تلقي مي شود.

 

خيابان Petaling (محله چيني ها)

      اين خيابان در محله چيني ها وا قع شده است و اكثر مردم بومي و جهانگردان بين المللي از گشت و گذار در اين منطقه لذت مي برند و عصر تا شب در اين منطقه اجتماع مي كنند.

در اين منطقه كالاهاي مناسب مانـند مـــــــــواد غذايي، اسباب بازي، ساعت هاي تزئيني ، كالاهـاي ديگر يافت مي شود.

 اگر براي اولين بار به مالزي مي آييد از اين مكان ديدن كنيد.

 

فروشگاه بزرگ Mid Valley

اين فروشگاه يكي از بزرگترين و معروفترين محل هاي خريد در جنوب شرق آسيا است كه در حدود 5/4 ميليون متر مربع وسعت دارد .

اين مجتمع شامل بازار ، بخش اداري و دو هتل مي شود. اين مجتمع از زمان تاسيس در سال 1999 بخاطر گونانگوني اجناس عرضه شده، سرگرمي هاي ارائه شده و مكان هاي استراحت با بازديدكنندگان زيادي روبرو شده است .

شعبه اي از انواع مراكز تجاري ژاپن، مراكز خرده فروشي مالزي و فروشگاه هاي زنجيره اي فرانسه در اين مركز تجاري وجود دارد. در اين مجتمع تجار دو سالن غذاخوري بزرگ وجود دارد كه در منوي آن انواع غذاهاي بين المللي يافت مي شود. بازديدكنندگان مي توانند تمام مايحتاج خود را از لباس هاي مد روز ، تجهيزات الكترونيكي ، كامپيوتر ، كادوها ، يادگاري ها، غذاها و ... را از اين مركز تهيه كنند. برخي از بزرگترين طراح دنيا مانند طراحان جواهر و ساعت در اين مجتمع نيز يك شعبه دارند. اين مركز تجاري شرايط خريد خاطره انگيزي را براي هم بازديدكنندگان محلي و هم بين المللي فراهم مي كند.

 

مركز تجاري Suria در برجهاي پتروناس

مركز تجاري Suria KLCC در دومين برج بلند دنيا يعني در برجهاي دوقلو پتروناس واقع شده است.

در اين مركز تجاري تنها شعبه از شركتهاي مطرح و معتبر دنيا را مي بينيد كه اجناس ارائه شده براي همه افراد جذابيت دارد. در هرشش طبقه اين بازار تنها از شركتهاي معتبري مانند Marks & Spencer، Tiffany & Co، DKNY، Calvin Klein و Polo و برخي از شركتهاي معتبر ژاپني با نام تجاري Kinokuniya در اين مركز يافت مي شوند.

اركستر سمفوني مالزي نيز در اين مركز است . در اين مرك تجاري شما مي توانيد محل هاي مناسبي براي استراحت و نوشيدن يك فنجان قهوه و يا يك شام خوشمزه پيدا كنيد و در ضمن بازديد كنندگان علاوه بر خريد مي توانند از منظره زيباي  پارك ، فواره ها و استخر كوچك آن لذت ببرند. اين بازار از طريق يك تونل به اكواريوم KLCC و ايستگاه LRT متصل مي شود.

 

مجتمع برجايا:

مجتمع برجايا كوالالامپور چيزي بيش از يك مركز خريد است . يكي از بزرگترين مراكز خريد در جهان  كه داراي يك شهربازي سرپوشيده نيز است اين شهربازي در نوع خود بي نظير بوده و به دنياي كيهان شهرت دارد.

اين مركز تجاري يكي از بلند ترين مراكز تجاري منطقه است كه بيش از 4/3 ميليون متر مربع وسعت دارد. البته بزرگي اين مجتمع بخاطر تعداد طبقات آن است.

مركزي تفريحي و تجاري در كوالالامپور كه در آن زمين اسكيت بازي ، استخر شنا، آبراه و علاوه بر اين  roller coaster (راه آهن پر پيچ و خم ويژه كودكان) نيز وجود دارد.

اين مركز تجاري 1000 مغازه و 65  رستوران و تريا  دارد و فروشگاه بزرگ Debenham ارائه كننده بهترين لباس هاي زنانه در آن واقع شده است. اولين سينماي سه بعدي و دو بعدي در مالزي در اين مكان احداث شده است.

اين مجتمع فرهنگي و تفريحي دقيقاً در قلب منطقه تجاري كوالالامپور واقع شده است . هتل برجايا 900 اتاق دارد .

شهربازي دنياي كيهان  برجايا بزرگترين شهربازي سرپوشيده مالزي است كه هر كودك و يا بزرگسال از بودن در آن احساس رضايت مي كنند .

 

مجتمع Bukit Bintang  و  Sungai Wang

اين دو مركز خريد كه در خيابان Bukit Bintang واقع شده اند قدمتي طولاني در مالزي دارند.اين دو مركز خريد به يكديگر متصل بوده و تشابه زيادي بين آنها است اما نوع مديريت آنها متفاوت است. اين مراكز تجاري محل مناسبي براي خريد كالاهاي نفيس را براي شما فراهم مي كند در ضمن اينكه شما به راحتي مي توانيد در اين مراكز بر سر قيمت چانه هم بزنيد.

اين مراكز محلي مناسب براي مدلهاي لباس نامتعارف است كه در بين چيني ها طرفداران زيادي دارد. در اين مراكز شما مي توانيد تجهيزات الكترونيكي ، موبايل و ... را بيابيد.

بعلاوه، در اين مراكز تجاري مي توانيد رستوران هاي چيني با غذاهاي خوشمزه ، شعبه اي از McDonald و Kentucky Fried Chicken را نيز ببينيد. در روزهاي تعطيل برخي از فروشندگان محلي نيز براي ارائه كالاهاي خود به اين منطقه مي آيند.

 

 مجتمع هاي خريد Lot 10  و Starhill

اين دو مجتمع خريد در خيابان Bukit Bintang واقع شده است. مركز خريد Lot 10 محلي مناسب براي فروش كالاهاي ميانه است براي مثال بهترين آنها Isetan  يك كمپاني ژاپني است اكثر كالاهاي ارائه شده در اين فروشگاه تجهيزات الكترونيكي و لباس از شعب ژاپني است اما برخي از كالاهاي ديگر شامل هدايا و ... نيز در آن يافت مي شود.

فروشگاه كناري Starhill كه فروشگاهي با اجناس از بهترين و معتبرترين شركت هاي بين المللي است كه همانند فروشگاه  Lot 10 مديريت مي شود . اين فروشگاه اجناس مجلل را با تزئيناتي خاص ارائه مي دهد در اين فروشگاه مي توانيد بهترين مارك هاي ساعت، جواهر، لباس و كالاهاي چرمي را پيدا كنيد. چلچراغ هاي بزرگي كه از سقف آويزان شده و چشم اندازي كه از مغازه ها بالاتر در طبقه پايين مي بينيد باعث جذب بيشتر شما مي شود.

 

فروشگاه هاي Pavilion

اين فروشگاه تازه تاسيس ترين فروشگاه كوالالامپور است كه در منطقه Bukit Bintang واقع شده است و به سبك اروپايي با ديوار هاي بلند خاكستري تزئين شده است يك فروشگاه 7 طبقه كه بيش از 37/1 ميليون متر مربع وسعت دارد و انواع مغازه ها و كالاها در آن يافت مي شود.

يكي از فروشگاه هاي مجلل كه كف آن با سنگ مرمر و با ستون هاي سنگي مستحكمي تزئين شده است . طبقه پايين آن سالن بزرگي براي استراحت و غذا وجود دارد كه در آن انواع غذاهاي بين الملل و محلي يافت مي شود . در بدو ورود به اين فروشگاه ها كافي شاپ بسيار زيبايي قرار دارد و با ورود به محيط آن شما احساس مي كنيد به ساختماني در قرن بيستم اروپا وارد شده ايد.

 

مجتمع تجاري One Utama

اين فروشگاه يكي از بزرگترين و معرفترين مراكز خريد بندر Utama است كه از دو بخش متصل به هم ساخته شده است و هر كدام در يك خيابان اصلي قرار دارد . اين مجتمع رويهم رفته 5 ميليوم متر مربع وسعت دارد و در هر كدام 600مغازه وجود دارد كه در آن لباس هاي مد روز ، تجهيزات الكترونيكي ، حيوانات خانگي ، knick-knacks و ديگر كالاها  يافت مي شود .

اين بازار از چندين بخش عمده تشكيل شده است و در بخشي از رستوران و كافه تريا قرار گرفته است و در بخش ديگر سينما ، سالن بولينگ ، سالن آواز، صخره نوردي در سالن قرار دارد.

به علت اينكه اين بازار خيلي بزرگ است شما خود را براي پياده روي آماده كنيد البته سراسر اين بازار مغازه هايي ديدني است كه شما هرگز از پياده روي خسته نمي شويد.

 

مجتمع تجاري Sunway Pyramid

مركز تجاري Sunway Pyramid‌ در منطقه Petaling Jaya واقع شده است در زماني كه اين بنا ساخته شد يكي از بزرگترينم مراكز تجاري زمان خود محسوب مي شد و بيش از 5/2 ميليون متر مربع وسعت دارد كه بيش از

350 مغازه در آن قرار دارد كه كالاهايي مانند لباس هاي مد روز، كفش، جواهر ، ساعت ، ابزار آلات موسيقي و تصويري ، كادويي، كتاب و تجهيزات الكترونيكي را مي توان در آن پيدا كرد.

از نظر امكانات سرگرم كننده Sunway Pyramid يكي از بهترين بازار هاي كوالالامپور است و در آن مي توان زمين اسكي روي يخ اشاره كرد كه هنوز هم طرفداران بسيار زيادي دارد. علاوه بر آن اين مركز خريد به 48 مسير بولينگ ، كافه تريا، بار ، سالن سينما و ... مجهز است.

در طول شب بسياري از جوانان در اين مركز جمع شده و از سرگرمي هاي آن لذت مي برند.

 

از ديگر مراكز خريد در محله چيني ها

در كنار خيابان Petaling دو مركز تجاري خريد ديگر نيز وجود دارد كه فاصله بسيار كمي با محله چيني ها دارد . بازار Seni كه بازار مركزي هم ناميده مي شود مكاني است كه در آن مي توان صنايع دستي ، سوغات تهيه كرد . در سمت ديگر Kota Raya قرار گرفته كه شامل مغازه هاي قديمي كوالالامپور است كه در سالهاي اخير تغييرات وسيعي داشته است.

 

بازار Seni (بازار مركزي)

اين بازار يك مركز فرهنگي است كه به صنايع دستي مالزي اختصاص يافته است و در آن از تمامي نژادها كالا يافت مي شود .

اين مركز تجاري در فاصله نزديكي از خيابان Petaling قرار گرفته است و در مسير جاده اصلي Tun Tan Cheng Lock قرار گرفته است.

بازديدكنندگاني كه از طريق ايستگاه LRT به بازار Pasar Seni مي آيند اول بايد از بازار مركزي عبور كنند.

اين مركز تجاري در سال 1928 تاسيس شده است و يكي از بزرگترين بازار هاي فروش كوالالامپور  به ويژه ماهي و گوشت قبل از اينكه به وسيله دولت به بازار ها مركزي فرستاده شود است . امروزه، بازار مركزي با اينكه اصل خريد خود را بر روي مواد اوليه خوراكي قرار داده است اما هنوز هم كالاهاي فرهنگي در آن يافت مي شود.

اين بازار از چند طبقه درست شده است كه در قسمت صنايع دستي در ايالت ها مختلف مالزي مانند ندارد.

برخي از كالاهايي كه در اين بازار ممكن است يافت شود شامل ابريشم، قلابدوزي، سبدهاي با چوب خيزران ، انواع كالاهاي چوبي، ظروف برنجي ، و ديگر كالاها و حتي لباسها و ظروف فلزي كه بر روي آن نقش هاي زيبا حكاكي شده است.

در اين بازار برخي از مغازه ها به فروش بازي هاي كامپيوتري، آلات مكانيكي مي پردازندو در انتهاي مسير شما به مغازه هايي بر مي خوريد كه در آن مجموعه آهنگ هايي از هنرمندان جمع شده است.

هنرمندان در اين مركز هر نوع نوشته و يا نقاضژشي كه شما بخواهيد را رسم مي كنند و براي اين نقاشي مبلغ ناچيزي از شما مي گيرند.  ار انواع كارهايي كه نقاشي كشيده اند را روي ديوار نصب كرده اند شما مي توانيد از آنها بخواهيد كه عكسي از يكي از هنرمندان هاليوودي و يا ورزشكاران مطرح براي شما بكشند.

 

مركز تجاري Koto Raya:

ان يك مركز خريد قديمي است كه چندين دهه پيش يكي از بهترين نقاط خريد كوالالامپور به شما مي آمد. اما امروزه اين عنوان تنها به مراكز خريد بسيار بزرگي اطلاق مي شود كه در گوشه و كنار شهر بسيار زياد است.

هرچند هنوز هم برخي از مردم محلي از گشتن در اين بازار قديمي لذت مي برند. اين مركز تجاري در نزديكي جاده Tun Tan Cheng Lock و درست در مقابل خيابان Petaling واقع شده است.

يك مكان كوچك براي خريد هر چيزي كه شما بخواهيد مانند:تجهيزات موبال، تلفن همراه ، لباسهاي عجيب،كفش و چيزهاي ويژه اي كه در اين مكان يافت مي شود.

طبقه فوقاني بيشتر براي سرگرمي هايي مانند سالن هاي سرپوشيده بازي و مخصوص قمار است .

مغازه هاي ان مركز تجاري بيشتر براي فروش قطعات DVD و VCD معروف شده اند به ويژه كالاهايي كه از كره و ژاپن وارد مي شود. هرچند شما از اينجا مي توانيد مواد اوليه كالاها و محصولات IT‌را تهيه كنيد.

 

مركز تجاري National Craft Complex

اين مركز تجاري در خيابان Conlay واقع شده است كه مركز فروش صنايع دستي از گوشه و كنار و كنار مالزي است. از دورترين نقطه در شرق مالزي Sabah كالاهاي چوبي ، لباسهاي مالايي، مجسمه هايي سفالگري در اين مركز تجاري به فروش مي رسد.

اين مركز تجاري همچنين به بازديدكنندگان ان فرصت را ميدهد تا خود بتوانند يك از صنايع دستي ممالايي را درست كنند مثلاً بر روي سراميك ها نقاشي بكشند.

بازديدكنندگان در اينجا يك موزه از هنر هاي دستي مالايي ها را مي توانند ببينند كه ميراث فرهنگي مالزي بشمار مي رود. همچنين در اينجا در مجتمع هنرمندان در گالري به نمايش گذاشته شده است.

 

بازار خوراكي Chow Kit

اين بازار در اصل يك خيابان در مركز شهر است كه تاريخچه اي متنوع و طولاني دارد. ا بازار هر روز در طول روز فعاليت دارد و از طريق منوريل به راحتي قابل دسترس است.

بازديدكنندگان در اين بازار مي توانند مواد اوليه انواع غذاهاي محلي را تهيه كدره و ميوه ، سبزيجات، tofu (نوعي خوراكي مالايي كه با سويا طبخ مي شود) ، انواع ادويه، گوشت و ماهي تهيه كنند. در قسمتي از اين بازار لباس، ابريشم، تجهيزات الكترونيك و ديگر كالاها هم يافت مي شود.

اين بازار بسيار شلوغ است و بسياري از مالايي هاي محل كه در اطراف زندي مي كنند از اين بازار ديدنكرده و خريد مي كنند.

 

Kampung Baru

اين منطقه يكي از قديمي ترين مناطق مسكوني كوالالامضور است كه در سال 1899 به وجود آمد . خانه هاي اين محله قديمي و اكثراً از چوب ساخته شده است . قيمت مسكن در اين محله بالنسبه بالا است. در روزهاي شنبه يك روز بازار بسيار بزرگ در اين محله تشكيل مي شود كه انواع كالاها و اجناس در آن به فروش مي رسد. و تا 1 بامداد روز يكشنبه نيز ادامه مي يابد. اين بهترين مكان براي خريد لباس هاي سنتي مالايي و خوراكي هاي لذيذ مالايي است.

 

بازار Malam

ان بازار يكي از بازارهاي شب مالزي است. كه به  Pasar Malam شهرت دارد . اين بازار در هر ايالت از مالزي وجود دارد و بخاطر همين از محبوبيت بالايي برخوردار است. به طور كلي شب بازار به بازاري اطلاق مي شود كه يكي روز در هفته در يك منطقه مسكوني ايجاد مي شود .

در كوالالامپور، شما مي توانيد شب بازار هاي زيادي را پيدا كنيد كه هر روز در مكانهاي مختلف شهر ايجاد مي شوند.  در اين بازار ها شما مي توانيد انواع اسباب منزل، تجهيزات صوتي و تصويري ، باطري و جواهرات بدلي و .. را پيدا كنيد.

شما در اين بازار ها مي توانيد ميوه، گوشت و انواع مختلف كيك و غذا را تهيه كنيد. بسياري از مالايي ها معمولاً بعد از صرف شام به اين شب بازار ها مي آيند . از بودن در آن لذت مي برند.

 

 

  

تعدادي از مراكز خريد تجاري و بازارهاي كوالالامپور

 
 

  

كوالالامپور مكاني براي خريد

مراكز خريد تجاري و بازارهاي كوالالامپور بسيار معروف است. از مراكز خريدي كه اجناسي با قيمت مناسب را ارائه مي دهند مي توان به  Petaling Street و يا Bukit Bintang اشاره كرد كه در آن كالايي نظير لباس ، تجهيزات الكترونيكي و ديگر كالاها را مي توان يافت. KLCC‌يك فروشگاه با اجناس و كالاهاي گران قيمت و مارك دار از شركت هاي معتبر دنيا است يكي ديگر از اين بازار ها مي توان به Suria اشاره كرد كه در نزديكي برج هاي دوقلوي پتروناس قرار دارد و از نظر تجاري مكاني مهم تلقي مي شود.

 

خيابان Petaling (محله چيني ها)

      اين خيابان در محله چيني ها وا قع شده است و اكثر مردم بومي و جهانگردان بين المللي از گشت و گذار در اين منطقه لذت مي برند و عصر تا شب در اين منطقه اجتماع مي كنند.

در اين منطقه كالاهاي مناسب مانـند مـــــــــواد غذايي، اسباب بازي، ساعت هاي تزئيني ، كالاهـاي ديگر يافت مي شود.

 اگر براي اولين بار به مالزي مي آييد از اين مكان ديدن كنيد.

 

فروشگاه بزرگ Mid Valley

اين فروشگاه يكي از بزرگترين و معروفترين محل هاي خريد در جنوب شرق آسيا است كه در حدود 5/4 ميليون متر مربع وسعت دارد .

اين مجتمع شامل بازار ، بخش اداري و دو هتل مي شود. اين مجتمع از زمان تاسيس در سال 1999 بخاطر گونانگوني اجناس عرضه شده، سرگرمي هاي ارائه شده و مكان هاي استراحت با بازديدكنندگان زيادي روبرو شده است .

شعبه اي از انواع مراكز تجاري ژاپن، مراكز خرده فروشي مالزي و فروشگاه هاي زنجيره اي فرانسه در اين مركز تجاري وجود دارد. در اين مجتمع تجار دو سالن غذاخوري بزرگ وجود دارد كه در منوي آن انواع غذاهاي بين المللي يافت مي شود. بازديدكنندگان مي توانند تمام مايحتاج خود را از لباس هاي مد روز ، تجهيزات الكترونيكي ، كامپيوتر ، كادوها ، يادگاري ها، غذاها و ... را از اين مركز تهيه كنند. برخي از بزرگترين طراح دنيا مانند طراحان جواهر و ساعت در اين مجتمع نيز يك شعبه دارند. اين مركز تجاري شرايط خريد خاطره انگيزي را براي هم بازديدكنندگان محلي و هم بين المللي فراهم مي كند.

 

مركز تجاري Suria در برجهاي پتروناس

مركز تجاري Suria KLCC در دومين برج بلند دنيا يعني در برجهاي دوقلو پتروناس واقع شده است.

در اين مركز تجاري تنها شعبه از شركتهاي مطرح و معتبر دنيا را مي بينيد كه اجناس ارائه شده براي همه افراد جذابيت دارد. در هرشش طبقه اين بازار تنها از شركتهاي معتبري مانند Marks & Spencer، Tiffany & Co، DKNY، Calvin Klein و Polo و برخي از شركتهاي معتبر ژاپني با نام تجاري Kinokuniya در اين مركز يافت مي شوند.

اركستر سمفوني مالزي نيز در اين مركز است . در اين مرك تجاري شما مي توانيد محل هاي مناسبي براي استراحت و نوشيدن يك فنجان قهوه و يا يك شام خوشمزه پيدا كنيد و در ضمن بازديد كنندگان علاوه بر خريد مي توانند از منظره زيباي  پارك ، فواره ها و استخر كوچك آن لذت ببرند. اين بازار از طريق يك تونل به اكواريوم KLCC و ايستگاه LRT متصل مي شود.

 

مجتمع برجايا:

مجتمع برجايا كوالالامپور چيزي بيش از يك مركز خريد است . يكي از بزرگترين مراكز خريد در جهان  كه داراي يك شهربازي سرپوشيده نيز است اين شهربازي در نوع خود بي نظير بوده و به دنياي كيهان شهرت دارد.

اين مركز تجاري يكي از بلند ترين مراكز تجاري منطقه است كه بيش از 4/3 ميليون متر مربع وسعت دارد. البته بزرگي اين مجتمع بخاطر تعداد طبقات آن است.

مركزي تفريحي و تجاري در كوالالامپور كه در آن زمين اسكيت بازي ، استخر شنا، آبراه و علاوه بر اين  roller coaster (راه آهن پر پيچ و خم ويژه كودكان) نيز وجود دارد.

اين مركز تجاري 1000 مغازه و 65  رستوران و تريا  دارد و فروشگاه بزرگ Debenham ارائه كننده بهترين لباس هاي زنانه در آن واقع شده است. اولين سينماي سه بعدي و دو بعدي در مالزي در اين مكان احداث شده است.

اين مجتمع فرهنگي و تفريحي دقيقاً در قلب منطقه تجاري كوالالامپور واقع شده است . هتل برجايا 900 اتاق دارد .

شهربازي دنياي كيهان  برجايا بزرگترين شهربازي سرپوشيده مالزي است كه هر كودك و يا بزرگسال از بودن در آن احساس رضايت مي كنند .

 

مجتمع Bukit Bintang  و  Sungai Wang

اين دو مركز خريد كه در خيابان Bukit Bintang واقع شده اند قدمتي طولاني در مالزي دارند.اين دو مركز خريد به يكديگر متصل بوده و تشابه زيادي بين آنها است اما نوع مديريت آنها متفاوت است. اين مراكز تجاري محل مناسبي براي خريد كالاهاي نفيس را براي شما فراهم مي كند در ضمن اينكه شما به راحتي مي توانيد در اين مراكز بر سر قيمت چانه هم بزنيد.

اين مراكز محلي مناسب براي مدلهاي لباس نامتعارف است كه در بين چيني ها طرفداران زيادي دارد. در اين مراكز شما مي توانيد تجهيزات الكترونيكي ، موبايل و ... را بيابيد.

بعلاوه، در اين مراكز تجاري مي توانيد رستوران هاي چيني با غذاهاي خوشمزه ، شعبه اي از McDonald و Kentucky Fried Chicken را نيز ببينيد. در روزهاي تعطيل برخي از فروشندگان محلي نيز براي ارائه كالاهاي خود به اين منطقه مي آيند.

 

 مجتمع هاي خريد Lot 10  و Starhill

اين دو مجتمع خريد در خيابان Bukit Bintang واقع شده است. مركز خريد Lot 10 محلي مناسب براي فروش كالاهاي ميانه است براي مثال بهترين آنها Isetan  يك كمپاني ژاپني است اكثر كالاهاي ارائه شده در اين فروشگاه تجهيزات الكترونيكي و لباس از شعب ژاپني است اما برخي از كالاهاي ديگر شامل هدايا و ... نيز در آن يافت مي شود.

فروشگاه كناري Starhill كه فروشگاهي با اجناس از بهترين و معتبرترين شركت هاي بين المللي است كه همانند فروشگاه  Lot 10 مديريت مي شود . اين فروشگاه اجناس مجلل را با تزئيناتي خاص ارائه مي دهد در اين فروشگاه مي توانيد بهترين مارك هاي ساعت، جواهر، لباس و كالاهاي چرمي را پيدا كنيد. چلچراغ هاي بزرگي كه از سقف آويزان شده و چشم اندازي كه از مغازه ها بالاتر در طبقه پايين مي بينيد باعث جذب بيشتر شما مي شود.

 

فروشگاه هاي Pavilion

اين فروشگاه تازه تاسيس ترين فروشگاه كوالالامپور است كه در منطقه Bukit Bintang واقع شده است و به سبك اروپايي با ديوار هاي بلند خاكستري تزئين شده است يك فروشگاه 7 طبقه كه بيش از 37/1 ميليون متر مربع وسعت دارد و انواع مغازه ها و كالاها در آن يافت مي شود.

يكي از فروشگاه هاي مجلل كه كف آن با سنگ مرمر و با ستون هاي سنگي مستحكمي تزئين شده است . طبقه پايين آن سالن بزرگي براي استراحت و غذا وجود دارد كه در آن انواع غذاهاي بين الملل و محلي يافت مي شود . در بدو ورود به اين فروشگاه ها كافي شاپ بسيار زيبايي قرار دارد و با ورود به محيط آن شما احساس مي كنيد به ساختماني در قرن بيستم اروپا وارد شده ايد.

 

مجتمع تجاري One Utama

اين فروشگاه يكي از بزرگترين و معرفترين مراكز خريد بندر Utama است كه از دو بخش متصل به هم ساخته شده است و هر كدام در يك خيابان اصلي قرار دارد . اين مجتمع رويهم رفته 5 ميليوم متر مربع وسعت دارد و در هر كدام 600مغازه وجود دارد كه در آن لباس هاي مد روز ، تجهيزات الكترونيكي ، حيوانات خانگي ، knick-knacks و ديگر كالاها  يافت مي شود .

اين بازار از چندين بخش عمده تشكيل شده است و در بخشي از رستوران و كافه تريا قرار گرفته است و در بخش ديگر سينما ، سالن بولينگ ، سالن آواز، صخره نوردي در سالن قرار دارد.

به علت اينكه اين بازار خيلي بزرگ است شما خود را براي پياده روي آماده كنيد البته سراسر اين بازار مغازه هايي ديدني است كه شما هرگز از پياده روي خسته نمي شويد.

 

مجتمع تجاري Sunway Pyramid

مركز تجاري Sunway Pyramid‌ در منطقه Petaling Jaya واقع شده است در زماني كه اين بنا ساخته شد يكي از بزرگترينم مراكز تجاري زمان خود محسوب مي شد و بيش از 5/2 ميليون متر مربع وسعت دارد كه بيش از

350 مغازه در آن قرار دارد كه كالاهايي مانند لباس هاي مد روز، كفش، جواهر ، ساعت ، ابزار آلات موسيقي و تصويري ، كادويي، كتاب و تجهيزات الكترونيكي را مي توان در آن پيدا كرد.

از نظر امكانات سرگرم كننده Sunway Pyramid يكي از بهترين بازار هاي كوالالامپور است و در آن مي توان زمين اسكي روي يخ اشاره كرد كه هنوز هم طرفداران بسيار زيادي دارد. علاوه بر آن اين مركز خريد به 48 مسير بولينگ ، كافه تريا، بار ، سالن سينما و ... مجهز است.

در طول شب بسياري از جوانان در اين مركز جمع شده و از سرگرمي هاي آن لذت مي برند.

 

از ديگر مراكز خريد در محله چيني ها

در كنار خيابان Petaling دو مركز تجاري خريد ديگر نيز وجود دارد كه فاصله بسيار كمي با محله چيني ها دارد . بازار Seni كه بازار مركزي هم ناميده مي شود مكاني است كه در آن مي توان صنايع دستي ، سوغات تهيه كرد . در سمت ديگر Kota Raya قرار گرفته كه شامل مغازه هاي قديمي كوالالامپور است كه در سالهاي اخير تغييرات وسيعي داشته است.

 

بازار Seni (بازار مركزي)

اين بازار يك مركز فرهنگي است كه به صنايع دستي مالزي اختصاص يافته است و در آن از تمامي نژادها كالا يافت مي شود .

اين مركز تجاري در فاصله نزديكي از خيابان Petaling قرار گرفته است و در مسير جاده اصلي Tun Tan Cheng Lock قرار گرفته است.

بازديدكنندگاني كه از طريق ايستگاه LRT به بازار Pasar Seni مي آيند اول بايد از بازار مركزي عبور كنند.

اين مركز تجاري در سال 1928 تاسيس شده است و يكي از بزرگترين بازار هاي فروش كوالالامپور  به ويژه ماهي و گوشت قبل از اينكه به وسيله دولت به بازار ها مركزي فرستاده شود است . امروزه، بازار مركزي با اينكه اصل خريد خود را بر روي مواد اوليه خوراكي قرار داده است اما هنوز هم كالاهاي فرهنگي در آن يافت مي شود.

اين بازار از چند طبقه درست شده است كه در قسمت صنايع دستي در ايالت ها مختلف مالزي مانند ندارد.

برخي از كالاهايي كه در اين بازار ممكن است يافت شود شامل ابريشم، قلابدوزي، سبدهاي با چوب خيزران ، انواع كالاهاي چوبي، ظروف برنجي ، و ديگر كالاها و حتي لباسها و ظروف فلزي كه بر روي آن نقش هاي زيبا حكاكي شده است.

در اين بازار برخي از مغازه ها به فروش بازي هاي كامپيوتري، آلات مكانيكي مي پردازندو در انتهاي مسير شما به مغازه هايي بر مي خوريد كه در آن مجموعه آهنگ هايي از هنرمندان جمع شده است.

هنرمندان در اين مركز هر نوع نوشته و يا نقاضژشي كه شما بخواهيد را رسم مي كنند و براي اين نقاشي مبلغ ناچيزي از شما مي گيرند.  ار انواع كارهايي كه نقاشي كشيده اند را روي ديوار نصب كرده اند شما مي توانيد از آنها بخواهيد كه عكسي از يكي از هنرمندان هاليوودي و يا ورزشكاران مطرح براي شما بكشند.

 

مركز تجاري Koto Raya:

ان يك مركز خريد قديمي است كه چندين دهه پيش يكي از بهترين نقاط خريد كوالالامپور به شما مي آمد. اما امروزه اين عنوان تنها به مراكز خريد بسيار بزرگي اطلاق مي شود كه در گوشه و كنار شهر بسيار زياد است.

هرچند هنوز هم برخي از مردم محلي از گشتن در اين بازار قديمي لذت مي برند. اين مركز تجاري در نزديكي جاده Tun Tan Cheng Lock و درست در مقابل خيابان Petaling واقع شده است.

يك مكان كوچك براي خريد هر چيزي كه شما بخواهيد مانند:تجهيزات موبال، تلفن همراه ، لباسهاي عجيب،كفش و چيزهاي ويژه اي كه در اين مكان يافت مي شود.

طبقه فوقاني بيشتر براي سرگرمي هايي مانند سالن هاي سرپوشيده بازي و مخصوص قمار است .

مغازه هاي ان مركز تجاري بيشتر براي فروش قطعات DVD و VCD معروف شده اند به ويژه كالاهايي كه از كره و ژاپن وارد مي شود. هرچند شما از اينجا مي توانيد مواد اوليه كالاها و محصولات IT‌را تهيه كنيد.

 

مركز تجاري National Craft Complex

اين مركز تجاري در خيابان Conlay واقع شده است كه مركز فروش صنايع دستي از گوشه و كنار و كنار مالزي است. از دورترين نقطه در شرق مالزي Sabah كالاهاي چوبي ، لباسهاي مالايي، مجسمه هايي سفالگري در اين مركز تجاري به فروش مي رسد.

اين مركز تجاري همچنين به بازديدكنندگان ان فرصت را ميدهد تا خود بتوانند يك از صنايع دستي ممالايي را درست كنند مثلاً بر روي سراميك ها نقاشي بكشند.

بازديدكنندگان در اينجا يك موزه از هنر هاي دستي مالايي ها را مي توانند ببينند كه ميراث فرهنگي مالزي بشمار مي رود. همچنين در اينجا در مجتمع هنرمندان در گالري به نمايش گذاشته شده است.

 

بازار خوراكي Chow Kit

اين بازار در اصل يك خيابان در مركز شهر است كه تاريخچه اي متنوع و طولاني دارد. ا بازار هر روز در طول روز فعاليت دارد و از طريق منوريل به راحتي قابل دسترس است.

بازديدكنندگان در اين بازار مي توانند مواد اوليه انواع غذاهاي محلي را تهيه كدره و ميوه ، سبزيجات، tofu (نوعي خوراكي مالايي كه با سويا طبخ مي شود) ، انواع ادويه، گوشت و ماهي تهيه كنند. در قسمتي از اين بازار لباس، ابريشم، تجهيزات الكترونيك و ديگر كالاها هم يافت مي شود.

اين بازار بسيار شلوغ است و بسياري از مالايي هاي محل كه در اطراف زندي مي كنند از اين بازار ديدنكرده و خريد مي كنند.

 

Kampung Baru

اين منطقه يكي از قديمي ترين مناطق مسكوني كوالالامضور است كه در سال 1899 به وجود آمد . خانه هاي اين محله قديمي و اكثراً از چوب ساخته شده است . قيمت مسكن در اين محله بالنسبه بالا است. در روزهاي شنبه يك روز بازار بسيار بزرگ در اين محله تشكيل مي شود كه انواع كالاها و اجناس در آن به فروش مي رسد. و تا 1 بامداد روز يكشنبه نيز ادامه مي يابد. اين بهترين مكان براي خريد لباس هاي سنتي مالايي و خوراكي هاي لذيذ مالايي است.

 

بازار Malam

ان بازار يكي از بازارهاي شب مالزي است. كه به  Pasar Malam شهرت دارد . اين بازار در هر ايالت از مالزي وجود دارد و بخاطر همين از محبوبيت بالايي برخوردار است. به طور كلي شب بازار به بازاري اطلاق مي شود كه يكي روز در هفته در يك منطقه مسكوني ايجاد مي شود .

در كوالالامپور، شما مي توانيد شب بازار هاي زيادي را پيدا كنيد كه هر روز در مكانهاي مختلف شهر ايجاد مي شوند.  در اين بازار ها شما مي توانيد انواع اسباب منزل، تجهيزات صوتي و تصويري ، باطري و جواهرات بدلي و .. را پيدا كنيد.

شما در اين بازار ها مي توانيد ميوه، گوشت و انواع مختلف كيك و غذا را تهيه كنيد. بسياري از مالايي ها معمولاً بعد از صرف شام به اين شب بازار ها مي آيند . از بودن در آن لذت مي برند.

 

 
طبق قانون کپی رایت جمهوری اسلامی ایران کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به مدیر آن می باشد.
123movies