گروه مشاوره شریف Sharif Consulting group SDN BHD ارائه گر کلیه خدمات مربوط به کشور مالزی به شما عزیزان می باشد

گروه مشاوره شریف Sharif Consulting group SDN BHD ارائه گر کلیه خدمات مربوط به کشور مالزی به شما عزیزان می باشد

ثبت نام كاربر ورود به سايت

https://paperio-live.com

https://agario.red

rolex replica

https://naughtyworms.com


 جستجو
 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

 

معرفي شهرهاي مختلف

مالزي به عنوان قلب جنوب شرق آسيا معروف شده است و يكي از زيباترين كشورهاي آسيايي است جايي كه تعداد زيادي از جهانگردان ، آنجا را براي  گذراندن تعطيلات ، تحصيل ، درمان  و  زندگي انتخاب مي كنند. به دلايلي چون گوناگوني نژاد، مذهب و فرهنگ ، مالزي بيشترين طرفدار را براي تعطيلاتي لذت بخش دارد. مالزي همواره  در حال برگزاري فستيوالهاي  بزرگ است مثلاً Deepavali جشن سال نو هندي ها، اعياد قربان و فطر و ديگر وقايع مهم در تقويم مسلمانان ، روز استقلال ، سال نوي چيني ها ، كريسمس، روز مقدس بودايي ها ، و روز مقدس هندوها را جشن مي گيرد.

 

آنهايي كه براي سنين بازنشستگي و بعد از آن به دنبال منطقه ييلاقي زيبا و طبيعي مي گردند  مالزي را براي اقامت بر مي گزينند. يكي از دلايل آن طبيعت بكري است كه در مالزي وجود دارد.

مالزي كشور نسبتاً وسيع است كه هر كسي بنا به سليقه اي كه دارد مي تواند مكاني مناسب براي اقامتي به ياد ماندني در آن بيابد.

در زير به برخي از ويژگيهاي شهرهاي مالزي اشاره شده است كه مي تواند براي برگزيدن  شهر محل اقامت شما مفيد واقع شود.

 

 

 كوالالامپور در مالزي

كوالالامپور به عنوان پايتخت مالزي  اولين انتخاب افراد خارجي عضو برنامه MM2H براي زندگي است.از آنجا كه كوالالامپور شهري مدرن و توسعه يافته است اغلب مردم زندگي در آن را ترجيح مي دهند. مناطق مسكوني مورد علاقه آنها،  مجتمع هاي آپارتماني و آپارتمانهايي كه داراي ورودي  هستند زيرا در اين مكانها  آنها احساس امنيت بيشتري مي كنند.

كوالالامپور يا KL پايتخت و مركز مالزي است . در زبان محلي به آن muddy estuary (مدخل رودخانه گل آلود) مي گويند زيرا اين منطقه در امتداد دو رود خروشان Klang و Gombak واقع شده است . در سال 1896 كوالالامپور به عنوان پايتخت مالزي معرفي شد. 

در قلب اين شهر مسجد ، موزه ، محله چيني ها و هندي ها و بسياري مغازه هاي خريد را مشاهده مي كنيم. در مركز شهر معماري عجيب برجهاي دوقلوي پتروناس را مي بينيد و مي توان با قدم زدن در ميان اكواريوم KLCC  زندگي در عمق دريا را ديد.

اگر يك روز در شهر قدم بزنيد مي توانيد از اماكني مانند پارك پروانه ها ، باغ گلها ، پارك پرندگان كوالالامپور ، باغ Orchid ، باغ داروهاي گياهيBotanical  و باغ و درياچه Titiwangsa جايي كه به چشم مالزي معروف است بازديد كنيد.

هنگامي كه در شهر مشغول گشت و گذار هستيد مي توانيد انواع غذاهايي بومي مالايي ، هندي ، چيني ، انواع fast food ها و غذاهاي شرقي و غربي، مديترانه اي را امتحان كنيد.

شهرهايي چونcyber Jaya  و Putra Jaya  در نزديكي كوالالامپور قرار دارند كه بازديد از هر كدام از اين شهرها شما را به دركي عميق تر از فرهنگ باستاني مالزي مي رساند .

 

پينانگ(Penang)

يكي ديگر از شهرهاي پرطرفدار مالزي پيننگ است كه مقصدي توريستي است و از نظر امكانات رفاهي بسيار مجهز بوده و يكي از امتيازات آن نزديكي به دريا است كه با سكونت در آن جا مي توانيد از مناظر دريا بهره ببريد. بسياري از متقاضيان برنامه مالزي خانه دوم من MM2H اين مكان را براي زندگي انتخاب مي كنند.   اولين گروه مردمي كه مالزي را براي اقامت انتخاب كرده بودند در مناطقي مانند پيننگ ساكن شده بودند.   پيننگ  هميشه به عنوان يكي ار مناطق توريستي مالزي ارتباط تاريخي قوي با گذشته دارد.  همچنين بسياري از توريست ها بدون آنكه از كوالالامپور ديدن كنند مستقيم به پيننگ مي روند.

پينانگ داراي سواحل شني زيبا و مناطق تفريحي و توريستي فرارواني مي باشد  كه در زير به برخي اشاره شده است:

يكي از مكانهاي ديدني معابدي است كه در اين شهر ساخته شده است مانند معبدي كه گفته مي شود آرامگاه عابدي بزرگ بوده است .معماري معبد Kek Lok Si تركيبي از معماري چيني، ميانمار، تايلند است. اين معبد بزرگترين معبد بودا در جنوب شرق آسيا است و يكي از زيباترين معابد بودا در جهان بشمار مي رود. يكي ديگر از معابد بي نظير بودايي ها در اين منطقه معبد Wat Chaiya Mangkalaram است كه يكي از جاذبه هاي توريستي منطقه نيز به شمارمي رود. مجسمه ي بودايي به ارتفاع 33 متر از طلا در اين معبد قرار دارد كه سومين نوع خود در جهان به شمار مي رود. اين معبد در سال 1845 ساخته شده است.

يكي ديگر از مكانهاي ديدني در پينانگ باغ مربوط به گياه شناسي است كه در سال 1884 ساخته شده است و در نوع خود بي نظير است و با جنگلهاي باراني محصور شده است و باعث آرامش ماهيچه هاي شما و بازشدن ذهن شما مي شود .

از معابد تا طبيعت پينانگ همه مناطق ديدني و جالب است.  از ديگر مناطق  پينانگ مي توان به Chinatoewn، Little India،  Gurney Drive، Penang Peranakan Mansion، Khoo Kong Si clan house،  the tropical fruit farm  اشاره نمود.

برخي افراد شمال جزيره لنكاوي را براي سكونت انتخاب مي نمايند. منطقه اي استوايي بسيار زيبا اما به خاطر داشته باشيد اين مكان اصولاً يك مكان توريستي است و چيزي بيش از آفتاب،   ماسه و دريا براي ارائه ندارد. 

 

 

Johor Bahru  مالزي

Johor Bahru پايتخت جنوبي ترين ايالت Johor در شبه جزيره است. جوهر شهري بزرگ و نسبتاً پيشرفته  كه در مجاورت سنگاپور قرار گرفته است.  يكي از محلهايي كه سنگاپوري ها زياد به آن رفت و آمد دارند و در منطقه جنوبي جزيره اصلي بهترين شرايط زندگي را دارا است و با داشتن شرايط مطلوب زندگي به يكي از گرانترين شهرهاي مالزي بدل گشته است. از آنجا كه سنگاپور كشوري گران است بازديد كنندگان سنگاپوري از بودن در اين منطقه و بازديد از فروشگاه ها و مناطق تفريحي احساس رضايت مي كنند.

JB با خانه هايي مجلل، مغازه ها و فروشگاه هاي خوب، مراكز صنايع دستي ، بازار ، فروشگاه ها ، جايي كه يك بازديد كننده مي تواند هر چيزي را كه مي خواهد از مالزي تهيه كند در آنجا ببيند. Duty Free Zone يك تفرجگاه با تعداد زيادي فروشگاه است كه تقريباً هر چيزي از شكلات، سيگار ، وسايل الكتريكي و الكترونيكي در آن يافت مي شود . JB همچنين دروازه مالزي براي ورود به سنگاپور است . دسترسي به آن از طريق راه آهن، هوايي و زميني ممكن است.

JB‌ از تعداد زيادي شهرك هاي كوچك ساخته شده كه فاصله چنداني با هم ندارند و به راحتي مي تواند در فضاي آزاد قدم زد و از يك شهرك به قسمت ديگر رفت .

شهر كوچك Segamat  و درخت قهوه سودانى كه سنبل غرور مالايي است و مكاني توريستي مي باشد. اين گياه سبز رنگ با اينكه روي پوسته خارهايي دارد اما مغزي شيرين و لطيف دارد . مزه و بوي اين ميوه آن را به شاه ميوه گياهان تبديل كرده است.

يكي ديگر از شهر هاي كوچك Pontian ، به خاطر آناناس هايش مشهور است . در اين منطقه زمين هاي وسيعي را به كاشت آناناس اختصاص داده اند و در اين منطقه چند كارخانه كنسرو سازي وجود دارد. اگر در يك روز آفتابي از اين دهكده ديدن كنيد حتماً يك ليوان شربت آناناس تازه ميل كنيد. مي توانيد در آبشار بسيار خنك  Kota Tinggi  كه در ايالت Johor واقع شده شنا كرد. اين آبشار با مناطق سرسبزي احاطه شده است مبداً اين آبشار Gunung Panti است و آب اين آبشار بسيار خنك و سرد است.

ديگر توقفگاه در اين منطقه مي تواند ساحل Desaru باشد كه در فاصله كمي از Kota Tinngi قرار دارد . اين ساحل بخاطر آب تميز و روشنش معروف است. 

 

ملاكا در مالزي :

ملاكا يكي از شهر هاي تاريخي مالزي است كه تاريخچه مالزي از اين ساختمان هاي قديمي به خوبي مشخص است.  قبل از اينكه مالزي به استقلال برسد مستعمره پرتغالي ها و هلندي ها و سرانجام انگلستان بود . ملاكا به همان اندازه كه در جهان به خاطر داشتن مكانهاي تاريخي معروف است به خاطر داشتن غذاهاي خوشمزه نيز معروف است . يكي از دلايلي كه امروزه مالزي به اين صورت در آمده اين است كه براي سالهاي زيادي مستعمره چندين كشور بوده است و به همين خاطر مردم با نژاد ها ، زبانها و فرهنگ هاي متنوع در آن وجود دارد.

 

جزيره Borneo

براي زندگي در جزيره Borneo دو ايالت ها واقع در شرق مالزي ساباح و ساراواك بايد تقاضاي ويزايMM2H جداگانه نموده ، اين دو ايالت  داراي جاذبه هاي زيادي هستند و براي كساني كه علاقه زيادي به طبيعت و دريا دارند بسيار مناسب است.  

 

ساراواك Sarawak

Kuching مركز ايالت ساراواك است كه شهري زيبا و تاريخي به شمار مي رود. اما در حال حاضر به نظر مي رسد اين شهر تمايل زيادي به جذب اعضاء برنامه MM2H ندارد.  در اين مكان فقط ويزاي 3 ساله ارائه مي شود برخلاف بقيه نقاط مالزي برخي از مردم با مشكلات زيادي در طول فرايند تقاضايشان مواجه شده اند. 

ساراواك محل اصلي زندگي hornbill (پرنده اي رنگارنگ با نوك بسيار بزرگ) و محلي مناسب براي دوستداران طبيعت است. اين منطقه داراي غارهاي طبيعي بسيار بزرگي است كه در جهان بي نظيرند. قايقهايي با سايبان هاي بسيار بزرگ ، مناظر طبيعي ديدني كه با سنگ آهك ساخته شده است، آبشار هاي كوچك، ساحل ها بكر و دست نخورده، مناطق وحش عجيب و غريب شما را به آن وا مي داريد تا با تنفس در هواي تازه آن روح و جسم  خود را تازه كنيد.

پارك هاي ملي حفاظت شده ، جنگلهاي باراني بسيار قديمي ، از كوچكترين پرندگان تا بزرگترين حشرات در اين اكوسيستم طبيعي در  Sarawak  يافت مي شود.

Iban بزرگترين قبيله در Sarawak بخاطر مسكن هاي قديمي خود كه در حاشيه رودخانه واقع شده است مشهور است. ساختمانهايي به هم پيچيده كه در ظاهر به يك ساختمان مي ماند اما در اصل از هم جدا است . 

از ديگر قبيله هاي اين منطقه مي توان به Bidayuh،Melanau و  Orang Uluاشاره كرد كه هر كدام از اين قبايل فرهنگ و رسوم مختص به خود را دارند.

اگر كسي فكر مي كند كه نيازمند آرامش روحي مي باشد در Sarawak‌ كاملاً به هدف خود مي رسد . موزيك آرامبخش اين منطقه مرهم روح خسته شما است. به موزيك جاز بين المللي Miri كه در جشن ها نواخته مي شود يا به موزيك جشن جنگلهاي باراني كه ساليانه برپا مي شود به دقت گوش دهيد.

مالزي جاز را به تمامي دنيا اروپا، استراليا، آفريقا، آسيا  هديه داده است . اين موزيك شما را با صدايي طبيعي گوشنواز و موسيقي سنتي مي برد كه در سال 2006 توانست به جايزه طلايي PATA دست يابد.

با دور شدن از كوه هاي بلند به كنار دريا ، در منطقه Sabah مي رويد. يكي از پر طرفدارترين مكان هاي توريستي در مالزي براي مسافران تفريحي و حتي مسافران كه براي معالجه به مالزي سفر مي كنند. Kota Kinabalu مركز شهر از پارك ملي Kinabalu در حدود 2 ساعت فاصله دارد.  

 

ساباح Sabah

اعضاء برنامه MM2H بيشتر تمايل دارند در Kota Kinabulu ساباح  اقامت كنند. از اين شهر پروازهاي مستقيمي به مانيلا پايتخت فيليپين، هنگ كنگ،   بانكوك پايتخت تايلند و چندين شهر آسيايي ديگر صورت مي گيرد و تمام اين عوامل دست در دست هم دادند كه اين شهر را به مقصد توريستي تبديل كنند. تقريباً پروازهاي كوالالامپور از اين شهر است. Kota Kinabulu داراي جاذبه هاي طبيعي، سواحل و درياهاي زيادي مي باشد.

Sabah ايالتي با فرهنگ و آداب و رسوم كاملاً متفاوت كه بيش از 30 قبيله بومي در آن منطقه زندگي مي كنند كه به 80 گويش مختلف سخن مي گويند. فرهنگ و آداب و رسوم بخشي از طبيعت مردم قبايل مختلف مانند Kadazandusun، Bajau،  Rungus و Muruts است.

 جزيره اي با آبهايي كم عمق ، زمينهاي مرجاني ، آبهايي تميز و شفاف و ساحلي با شن هاي سفيد براق احاطه شده است .

در اطراف Sabah جزاير ديگري هم است كه مي توانيد خود را با قايق به آنجا برسانيد اين فاصله به قدري كم است كه شما مي توانيد از اين جزيره تا جزيره ديگر را شنا كنيد.

از بهترين مراكز خريد مي توان به Tamparuli،  Keningau،  Tuaran،  Kota Belud و  Kota Marudu اشاره كرد. شما مي توانيد در آن مراكز بهترين كالا ها و صنايع دستي را تهيه كنيد. در Tamu كالاهايي كه با منجوق و مهره هاي محلي درست شده و كار دست زنان مالايي است كه بر روي لباس هاي محلي خود از آنها استفاده مي كنند. در اين بازارهاي محلي شما مي توانيد انواع سبزيجات، ماهي خشك، ميوه هاي گرمسيري و خوراكي هاي متنوع را خريداري كنيد.

 منطقه اي داراي ساختمانهاي بلند با اتاق هاي باريك ساخته دست قبيله Rungus موسوم به longhouse  كه داراي غذا ها ، فرهنگ و آداب و رسوم قبيله خود مي باشند.

 

اعضاء برنامه MM2H‌ بيشتر پينانگ و كوالالامپور را براي زندگي انتخاب مي كنند مطمئناً كوالالامپور داراي امكانات بهتري بوده و يكي از توسعه يافته ترين شهرهاي مالزي به شمار مي رود. با خريد ملك در يكي ازمكانهاي توسعه يافته جديد خارج از مراكز شهري مي توانيد هم از امكانات شهري لذت ببريد و هم از پرداخت هزينه هاي بالا، جمعيت و ازدحام مركز كوالالامپور جلوگيري كنيد.  در صورتي كه شما داراي بودجه بيشتري هستيد و تمايل به نزديك بودن به مراكز شهرها را داريد، خانه هاي ييلاقي نزديك به مراكز شهرها محلي مناسب براي زندگي است و براي خريد مي توانيد به فروشگاههاي مركزي مراجعه نماييد.

 

 

معرفي شهرهاي مختلف

مالزي به عنوان قلب جنوب شرق آسيا معروف شده است و يكي از زيباترين كشورهاي آسيايي است جايي كه تعداد زيادي از جهانگردان ، آنجا را براي  گذراندن تعطيلات ، تحصيل ، درمان  و  زندگي انتخاب مي كنند. به دلايلي چون گوناگوني نژاد، مذهب و فرهنگ ، مالزي بيشترين طرفدار را براي تعطيلاتي لذت بخش دارد. مالزي همواره  در حال برگزاري فستيوالهاي  بزرگ است مثلاً Deepavali جشن سال نو هندي ها، اعياد قربان و فطر و ديگر وقايع مهم در تقويم مسلمانان ، روز استقلال ، سال نوي چيني ها ، كريسمس، روز مقدس بودايي ها ، و روز مقدس هندوها را جشن مي گيرد.

 

آنهايي كه براي سنين بازنشستگي و بعد از آن به دنبال منطقه ييلاقي زيبا و طبيعي مي گردند  مالزي را براي اقامت بر مي گزينند. يكي از دلايل آن طبيعت بكري است كه در مالزي وجود دارد.

مالزي كشور نسبتاً وسيع است كه هر كسي بنا به سليقه اي كه دارد مي تواند مكاني مناسب براي اقامتي به ياد ماندني در آن بيابد.

در زير به برخي از ويژگيهاي شهرهاي مالزي اشاره شده است كه مي تواند براي برگزيدن  شهر محل اقامت شما مفيد واقع شود.

 

 

 كوالالامپور در مالزي

كوالالامپور به عنوان پايتخت مالزي  اولين انتخاب افراد خارجي عضو برنامه MM2H براي زندگي است.از آنجا كه كوالالامپور شهري مدرن و توسعه يافته است اغلب مردم زندگي در آن را ترجيح مي دهند. مناطق مسكوني مورد علاقه آنها،  مجتمع هاي آپارتماني و آپارتمانهايي كه داراي ورودي  هستند زيرا در اين مكانها  آنها احساس امنيت بيشتري مي كنند.

كوالالامپور يا KL پايتخت و مركز مالزي است . در زبان محلي به آن muddy estuary (مدخل رودخانه گل آلود) مي گويند زيرا اين منطقه در امتداد دو رود خروشان Klang و Gombak واقع شده است . در سال 1896 كوالالامپور به عنوان پايتخت مالزي معرفي شد. 

در قلب اين شهر مسجد ، موزه ، محله چيني ها و هندي ها و بسياري مغازه هاي خريد را مشاهده مي كنيم. در مركز شهر معماري عجيب برجهاي دوقلوي پتروناس را مي بينيد و مي توان با قدم زدن در ميان اكواريوم KLCC  زندگي در عمق دريا را ديد.

اگر يك روز در شهر قدم بزنيد مي توانيد از اماكني مانند پارك پروانه ها ، باغ گلها ، پارك پرندگان كوالالامپور ، باغ Orchid ، باغ داروهاي گياهيBotanical  و باغ و درياچه Titiwangsa جايي كه به چشم مالزي معروف است بازديد كنيد.

هنگامي كه در شهر مشغول گشت و گذار هستيد مي توانيد انواع غذاهايي بومي مالايي ، هندي ، چيني ، انواع fast food ها و غذاهاي شرقي و غربي، مديترانه اي را امتحان كنيد.

شهرهايي چونcyber Jaya  و Putra Jaya  در نزديكي كوالالامپور قرار دارند كه بازديد از هر كدام از اين شهرها شما را به دركي عميق تر از فرهنگ باستاني مالزي مي رساند .

 

پينانگ(Penang)

يكي ديگر از شهرهاي پرطرفدار مالزي پيننگ است كه مقصدي توريستي است و از نظر امكانات رفاهي بسيار مجهز بوده و يكي از امتيازات آن نزديكي به دريا است كه با سكونت در آن جا مي توانيد از مناظر دريا بهره ببريد. بسياري از متقاضيان برنامه مالزي خانه دوم من MM2H اين مكان را براي زندگي انتخاب مي كنند.   اولين گروه مردمي كه مالزي را براي اقامت انتخاب كرده بودند در مناطقي مانند پيننگ ساكن شده بودند.   پيننگ  هميشه به عنوان يكي ار مناطق توريستي مالزي ارتباط تاريخي قوي با گذشته دارد.  همچنين بسياري از توريست ها بدون آنكه از كوالالامپور ديدن كنند مستقيم به پيننگ مي روند.

پينانگ داراي سواحل شني زيبا و مناطق تفريحي و توريستي فرارواني مي باشد  كه در زير به برخي اشاره شده است:

يكي از مكانهاي ديدني معابدي است كه در اين شهر ساخته شده است مانند معبدي كه گفته مي شود آرامگاه عابدي بزرگ بوده است .معماري معبد Kek Lok Si تركيبي از معماري چيني، ميانمار، تايلند است. اين معبد بزرگترين معبد بودا در جنوب شرق آسيا است و يكي از زيباترين معابد بودا در جهان بشمار مي رود. يكي ديگر از معابد بي نظير بودايي ها در اين منطقه معبد Wat Chaiya Mangkalaram است كه يكي از جاذبه هاي توريستي منطقه نيز به شمارمي رود. مجسمه ي بودايي به ارتفاع 33 متر از طلا در اين معبد قرار دارد كه سومين نوع خود در جهان به شمار مي رود. اين معبد در سال 1845 ساخته شده است.

يكي ديگر از مكانهاي ديدني در پينانگ باغ مربوط به گياه شناسي است كه در سال 1884 ساخته شده است و در نوع خود بي نظير است و با جنگلهاي باراني محصور شده است و باعث آرامش ماهيچه هاي شما و بازشدن ذهن شما مي شود .

از معابد تا طبيعت پينانگ همه مناطق ديدني و جالب است.  از ديگر مناطق  پينانگ مي توان به Chinatoewn، Little India،  Gurney Drive، Penang Peranakan Mansion، Khoo Kong Si clan house،  the tropical fruit farm  اشاره نمود.

برخي افراد شمال جزيره لنكاوي را براي سكونت انتخاب مي نمايند. منطقه اي استوايي بسيار زيبا اما به خاطر داشته باشيد اين مكان اصولاً يك مكان توريستي است و چيزي بيش از آفتاب،   ماسه و دريا براي ارائه ندارد. 

 

 

Johor Bahru  مالزي

Johor Bahru پايتخت جنوبي ترين ايالت Johor در شبه جزيره است. جوهر شهري بزرگ و نسبتاً پيشرفته  كه در مجاورت سنگاپور قرار گرفته است.  يكي از محلهايي كه سنگاپوري ها زياد به آن رفت و آمد دارند و در منطقه جنوبي جزيره اصلي بهترين شرايط زندگي را دارا است و با داشتن شرايط مطلوب زندگي به يكي از گرانترين شهرهاي مالزي بدل گشته است. از آنجا كه سنگاپور كشوري گران است بازديد كنندگان سنگاپوري از بودن در اين منطقه و بازديد از فروشگاه ها و مناطق تفريحي احساس رضايت مي كنند.

JB با خانه هايي مجلل، مغازه ها و فروشگاه هاي خوب، مراكز صنايع دستي ، بازار ، فروشگاه ها ، جايي كه يك بازديد كننده مي تواند هر چيزي را كه مي خواهد از مالزي تهيه كند در آنجا ببيند. Duty Free Zone يك تفرجگاه با تعداد زيادي فروشگاه است كه تقريباً هر چيزي از شكلات، سيگار ، وسايل الكتريكي و الكترونيكي در آن يافت مي شود . JB همچنين دروازه مالزي براي ورود به سنگاپور است . دسترسي به آن از طريق راه آهن، هوايي و زميني ممكن است.

JB‌ از تعداد زيادي شهرك هاي كوچك ساخته شده كه فاصله چنداني با هم ندارند و به راحتي مي تواند در فضاي آزاد قدم زد و از يك شهرك به قسمت ديگر رفت .

شهر كوچك Segamat  و درخت قهوه سودانى كه سنبل غرور مالايي است و مكاني توريستي مي باشد. اين گياه سبز رنگ با اينكه روي پوسته خارهايي دارد اما مغزي شيرين و لطيف دارد . مزه و بوي اين ميوه آن را به شاه ميوه گياهان تبديل كرده است.

يكي ديگر از شهر هاي كوچك Pontian ، به خاطر آناناس هايش مشهور است . در اين منطقه زمين هاي وسيعي را به كاشت آناناس اختصاص داده اند و در اين منطقه چند كارخانه كنسرو سازي وجود دارد. اگر در يك روز آفتابي از اين دهكده ديدن كنيد حتماً يك ليوان شربت آناناس تازه ميل كنيد. مي توانيد در آبشار بسيار خنك  Kota Tinggi  كه در ايالت Johor واقع شده شنا كرد. اين آبشار با مناطق سرسبزي احاطه شده است مبداً اين آبشار Gunung Panti است و آب اين آبشار بسيار خنك و سرد است.

ديگر توقفگاه در اين منطقه مي تواند ساحل Desaru باشد كه در فاصله كمي از Kota Tinngi قرار دارد . اين ساحل بخاطر آب تميز و روشنش معروف است. 

 

ملاكا در مالزي :

ملاكا يكي از شهر هاي تاريخي مالزي است كه تاريخچه مالزي از اين ساختمان هاي قديمي به خوبي مشخص است.  قبل از اينكه مالزي به استقلال برسد مستعمره پرتغالي ها و هلندي ها و سرانجام انگلستان بود . ملاكا به همان اندازه كه در جهان به خاطر داشتن مكانهاي تاريخي معروف است به خاطر داشتن غذاهاي خوشمزه نيز معروف است . يكي از دلايلي كه امروزه مالزي به اين صورت در آمده اين است كه براي سالهاي زيادي مستعمره چندين كشور بوده است و به همين خاطر مردم با نژاد ها ، زبانها و فرهنگ هاي متنوع در آن وجود دارد.

 

جزيره Borneo

براي زندگي در جزيره Borneo دو ايالت ها واقع در شرق مالزي ساباح و ساراواك بايد تقاضاي ويزايMM2H جداگانه نموده ، اين دو ايالت  داراي جاذبه هاي زيادي هستند و براي كساني كه علاقه زيادي به طبيعت و دريا دارند بسيار مناسب است.  

 

ساراواك Sarawak

Kuching مركز ايالت ساراواك است كه شهري زيبا و تاريخي به شمار مي رود. اما در حال حاضر به نظر مي رسد اين شهر تمايل زيادي به جذب اعضاء برنامه MM2H ندارد.  در اين مكان فقط ويزاي 3 ساله ارائه مي شود برخلاف بقيه نقاط مالزي برخي از مردم با مشكلات زيادي در طول فرايند تقاضايشان مواجه شده اند. 

ساراواك محل اصلي زندگي hornbill (پرنده اي رنگارنگ با نوك بسيار بزرگ) و محلي مناسب براي دوستداران طبيعت است. اين منطقه داراي غارهاي طبيعي بسيار بزرگي است كه در جهان بي نظيرند. قايقهايي با سايبان هاي بسيار بزرگ ، مناظر طبيعي ديدني كه با سنگ آهك ساخته شده است، آبشار هاي كوچك، ساحل ها بكر و دست نخورده، مناطق وحش عجيب و غريب شما را به آن وا مي داريد تا با تنفس در هواي تازه آن روح و جسم  خود را تازه كنيد.

پارك هاي ملي حفاظت شده ، جنگلهاي باراني بسيار قديمي ، از كوچكترين پرندگان تا بزرگترين حشرات در اين اكوسيستم طبيعي در  Sarawak  يافت مي شود.

Iban بزرگترين قبيله در Sarawak بخاطر مسكن هاي قديمي خود كه در حاشيه رودخانه واقع شده است مشهور است. ساختمانهايي به هم پيچيده كه در ظاهر به يك ساختمان مي ماند اما در اصل از هم جدا است . 

از ديگر قبيله هاي اين منطقه مي توان به Bidayuh،Melanau و  Orang Uluاشاره كرد كه هر كدام از اين قبايل فرهنگ و رسوم مختص به خود را دارند.

اگر كسي فكر مي كند كه نيازمند آرامش روحي مي باشد در Sarawak‌ كاملاً به هدف خود مي رسد . موزيك آرامبخش اين منطقه مرهم روح خسته شما است. به موزيك جاز بين المللي Miri كه در جشن ها نواخته مي شود يا به موزيك جشن جنگلهاي باراني كه ساليانه برپا مي شود به دقت گوش دهيد.

مالزي جاز را به تمامي دنيا اروپا، استراليا، آفريقا، آسيا  هديه داده است . اين موزيك شما را با صدايي طبيعي گوشنواز و موسيقي سنتي مي برد كه در سال 2006 توانست به جايزه طلايي PATA دست يابد.

با دور شدن از كوه هاي بلند به كنار دريا ، در منطقه Sabah مي رويد. يكي از پر طرفدارترين مكان هاي توريستي در مالزي براي مسافران تفريحي و حتي مسافران كه براي معالجه به مالزي سفر مي كنند. Kota Kinabalu مركز شهر از پارك ملي Kinabalu در حدود 2 ساعت فاصله دارد.  

 

ساباح Sabah

اعضاء برنامه MM2H بيشتر تمايل دارند در Kota Kinabulu ساباح  اقامت كنند. از اين شهر پروازهاي مستقيمي به مانيلا پايتخت فيليپين، هنگ كنگ،   بانكوك پايتخت تايلند و چندين شهر آسيايي ديگر صورت مي گيرد و تمام اين عوامل دست در دست هم دادند كه اين شهر را به مقصد توريستي تبديل كنند. تقريباً پروازهاي كوالالامپور از اين شهر است. Kota Kinabulu داراي جاذبه هاي طبيعي، سواحل و درياهاي زيادي مي باشد.

Sabah ايالتي با فرهنگ و آداب و رسوم كاملاً متفاوت كه بيش از 30 قبيله بومي در آن منطقه زندگي مي كنند كه به 80 گويش مختلف سخن مي گويند. فرهنگ و آداب و رسوم بخشي از طبيعت مردم قبايل مختلف مانند Kadazandusun، Bajau،  Rungus و Muruts است.

 جزيره اي با آبهايي كم عمق ، زمينهاي مرجاني ، آبهايي تميز و شفاف و ساحلي با شن هاي سفيد براق احاطه شده است .

در اطراف Sabah جزاير ديگري هم است كه مي توانيد خود را با قايق به آنجا برسانيد اين فاصله به قدري كم است كه شما مي توانيد از اين جزيره تا جزيره ديگر را شنا كنيد.

از بهترين مراكز خريد مي توان به Tamparuli،  Keningau،  Tuaran،  Kota Belud و  Kota Marudu اشاره كرد. شما مي توانيد در آن مراكز بهترين كالا ها و صنايع دستي را تهيه كنيد. در Tamu كالاهايي كه با منجوق و مهره هاي محلي درست شده و كار دست زنان مالايي است كه بر روي لباس هاي محلي خود از آنها استفاده مي كنند. در اين بازارهاي محلي شما مي توانيد انواع سبزيجات، ماهي خشك، ميوه هاي گرمسيري و خوراكي هاي متنوع را خريداري كنيد.

 منطقه اي داراي ساختمانهاي بلند با اتاق هاي باريك ساخته دست قبيله Rungus موسوم به longhouse  كه داراي غذا ها ، فرهنگ و آداب و رسوم قبيله خود مي باشند.

 

اعضاء برنامه MM2H‌ بيشتر پينانگ و كوالالامپور را براي زندگي انتخاب مي كنند مطمئناً كوالالامپور داراي امكانات بهتري بوده و يكي از توسعه يافته ترين شهرهاي مالزي به شمار مي رود. با خريد ملك در يكي ازمكانهاي توسعه يافته جديد خارج از مراكز شهري مي توانيد هم از امكانات شهري لذت ببريد و هم از پرداخت هزينه هاي بالا، جمعيت و ازدحام مركز كوالالامپور جلوگيري كنيد.  در صورتي كه شما داراي بودجه بيشتري هستيد و تمايل به نزديك بودن به مراكز شهرها را داريد، خانه هاي ييلاقي نزديك به مراكز شهرها محلي مناسب براي زندگي است و براي خريد مي توانيد به فروشگاههاي مركزي مراجعه نماييد.

 
 
 
 
 
 
 
 
   

 
 
 
 
 
 
 
 
   

 
طبق قانون کپی رایت جمهوری اسلامی ایران کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به مدیر آن می باشد.