گروه مشاوره شریف Sharif Consulting group SDN BHD ارائه گر کلیه خدمات مربوط به کشور مالزی به شما عزیزان می باشد

گروه مشاوره شریف Sharif Consulting group SDN BHD ارائه گر کلیه خدمات مربوط به کشور مالزی به شما عزیزان می باشد

ثبت نام كاربر ورود به سايت

https://paperio-live.com

https://agario.red

rolex replica

https://naughtyworms.com


 جستجو
 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

  وضعيت حمل و نقل مالزي:

 

با تحقيقات صورت گرفته در مورد مردمي كه تحت برنامه MM2H در مالزي زندگي مي كنند اين نتيجه بر مي آيد كه همه آنها از قبل سفري به اين كشور داشته اند كه دوست دارند اين سفر را دوباره هم  تكرار كنند.

بسیاری از مردم با داشتن یک ویزا MM2H به راحتی می توانند در كشور مالزی زندگی کنند. هزینه زندگي نسبتاً ارزان است و به اعضاء MM2H یک درآمد قابل استفاده داده می شود که آنها می توانند آن را صرف تفریحاتشان کنند.

مهم نیست که كدام شهر از مالزي را براي اقامت انتخاب کرده اید. در هر منطقه كه مايل باشيد مي توانيد زندگي كنيد و فاصله زیادی با یک فرودگاه بین المللی و يا یک ایستگاه قطار و یا اسکله ای بین المللی نداريد.

سفر به كشورهاي همسايه و يا مهاجرت به آنجا شیوه های کاملاً منطقی دارند و برای رفتن به بعضي از كشورهاي همسايه شما نيار به تهيه ويزا نداريد.

يكي از عللي كه مالزي به عنوان مركز مسافرتي منطقه مشهور شده پويا بودن منطقه است. اگر شما در كوالالامپور زندگي مي كنيد فاصله شما تا نواحي ديگر بيشتر از سه ساعت  نخواهد بود و برای اعضاء MM2H، کوالالامپور یک منطقه نسبتاً ارزان است و نقطه شروع هر سفر مي تواند محسوب شود.

 

  

مالزي در حال حاضر شامل دو سيستم حمل و نقل بین المللی است. خطوط هوایی مالزی (خط هوایی ملی) خدمات زیادی در سطح جهانی ارائه مي دهد و مکمل مقصدهایي در سراسر جهان ميباشد. Air Asia ، يك خط هوايي با بودجه منطقه اي است، كه پروازهای ضروري بسيار ارزان به مقصدهای ناحیه ای و پروازهايي به مقاصد دور، چین، هنگ کنک، استرالیا و به دنبال آن انگلستان از طريق آن صورت مي گيرد.

این خطوط هوایی به وسیله یک گروه از آژانسهای مسافرتی سرویس دهی می شوند. اگر شما سفري اقتصادي براي خود طراحي كرده ايد، بیش از صدها  پکیج تقریباً براي هر مقصدو هرنوع سليقه اي وجود دارد و در جریانهای سفر نظیر نمایشگاه  MATTA (هر 6ماه در مالزی برگزار می شود) شما از يك تخفيف ويژه نيز برخوردار خواهيد شد.

اما شاید مهمترين دلیل برای علاقه داشتن به انجام سفرهای ناحیه ای، به خاطر مناطق و چشم اندازهاي زيبايي  است كه در جنوب شرقی آسیا به چشم مي خورد.

 در مالزی و در سراسر ناحیه جنوب شرق آسيا، سواحل آرام مانند: سواحل شرقی مالزی،  Langkawi، Kih Samui در تایلند، Bali در اندونزی، مکانهای غواصی جالب مثل Cebu در فیلیپین و جزایرTioman  و  Sipadanدر مالزی، مراکز خرید در هنگ کنک و سنگاپور و مکانهای توریستی جهانگردی مانند Mt.kinabalu در Sabah واقع در شرق مالزی شما را به سمت خود مي كشد.

تعداد اين مناطق بسيار زياد است و در فاصله سه ساعت از مالزی بیشتر از 30 منطقه عضو unesco قرار دارد كه از لحاظ توريستي بسيار زيبا مي باشدكه مي توان به معابدی در کامبوجیا، شهرChiang Mai  و مکانهای تاریخی Ayutthaya در تایلند، پارک ملی Gunung Mulu در مالزی، ویرانه های Borobudur در اندونزی، شهر قدیمی در سریلانکا و بیش ار صدها مکان قدیمی ديگر در اطراف منطقه را نام برد.

بنابراین اگر شما به دوران بازنشستگی در مالزی تحت برنامه MM2H فکر می کنید،  ميتوانيد براي لذت بردن از تمام دقايقي كه در مالزي هستيد با هزينه اي اندك به تمام منطقه سفر كنيد.

 

 

هواپیماها،  قطارها و اتومبيل ها (ساختارهاي  توسعه يافته مالزي)

سيستم حمل و نقل مالزي جزء بهترين ها در جنوب شرق آسياست و اعضاء MM2H حتي بدون داشتن وسيله نقليه شخصي به راحتي به هر نقطه اي سفر كنند. ترن هاي برقي و اتوبوس ها مناطق زيادي را پوشش مي دهند. چندين كمپاني اتوبوس هاي لوکس و مدرن با ارائه سرويس هاي منظم از كوالالامپور به سنگاپور وجود دارند بنابراين رفت و آمد و بازديد از مناظر مالزي و حتي رفت و آمد به فرودگاه بين المللي كوالالامپور KLIA و يا فرودگاه LCCT بسيار راحت و با صرفه مي باشد و علاوه بر اينها  تاكسي هاي بسيار زيادي وجود دارد كه قيمتهاي آن نيز نسبتا مناسب است و در هر منطقه اي در دسترس مي باشند.

شبكه جاده اي در مالزي نسبتا گران است و به صنعت جاده اي اهميت زيادي داده مي شود. جاده يك فرايند در حال پيشرفت در مالزي است پروژه اي پر هزينه و زمان بر كه با سرعتي آرام و مداوم در حال انجام بوده است. اغلب نقشه هاي كه سالهاي گذشته طراحي شده با دانش روز تغيير مي كند و توسعه مي يابد براي مثال سواحل شرقي مالزي در حال تجهيز به جاده هاي مدرن است و شما به راحتي مي توانيد از كتابفروشي هاي مالزي نقشه جاده هاي آنرا تهيه كنيد.

برخي از شريانهاي اصلي به صورت جاده هاي عوارضي مي باشند اما نرخ ها در اين جاده ها بسيار مناسب است. در هر يك از جاده ها تعدادي ماشين Cashless وجود دارد كه سرعت شما را در جاده ها چك مي كند. يكي از نكاتي كه اعضاء MM2H از آن بسيار ناراحت هستند ترافيك جاده اي است. در بسياري از شهرها مثل كوالالامپور، پيننگ و ديگر مراكز بزرگ شهري در مالزي، در ساعات شلوغي حركت در جاده ها بسيار كند و كسل كننده است. دولت مالزي براي كم كردن اين ترافيك تدابيري انديشيده است كه در حال اجراي آن مي باشد. از طرفي ديگر بسياري از اعضاء MM2H با فرهنگ جاده اي در مالزي آشنا نيستند، يكي از مشكلات موتورسيكلت هاي كوچكي است كه در حال پيچيدن و رد شدن از ميان ترافيك اتومبيل ها مي باشند. به هر حال عادت كردن به اين شرايط نياز به گذشت زمان دارد و با توجه بيشتر به اين موضوع و با صبر و احتياط مشكلات كمتري بوجود مي آيد و اگر شما تمايل به رانندگي داريد، راه هاي جاده اي مستقيم و گاراژهايي براي پاركينگ وجود دارد.

اتوبوس هایی از ايستگاه مركزي در كوالالامپور، ليمو زين و يا سرويس هاي تاكسي براي بردن شما به مقصدتان وجود دارند و شما با استفاده از قطارهاي سريع السير مي توانيد سر وقت به مقصد برسيد.

مالزي داراي وسايل ارتباطاتي بسيار پيشرفته دريايي و هوايي است.  اين كشور همچنين داراي ارتباطات ريلي و جاده اي به كشورهاي سنگاپور و تايلند از طريق شبه جزيره Peninsular مي باشد.  مالزي داراي بيش از 25 خط هوائي مي باشد و پروازها  از طريق فرودگاه هاي بين المللي در سراسر كشور صورت مي گيرد.  بندرگاههاي  Penang و Klang از كانال ملاكا كشور را از طريق دريا به بقيه جهان متصل مي كنند. 

سفرهاي داخلي در مالزي نسبتاً آسان  راحت و ارزان مي باشد.  سفر به شهرهاي بزرگ و كوچك از طريق اتوبوس ها و قطارهاي مجهز به تهويه هوا و همچنين به وسيله پروازهاي متعددي به طور منظم صورت مي گيرد. سفرهاي جاده اي در جزيره Peninsular مالزي به خاطر داشتن شبكه جاده اي بسيار پيشرفته  بسيار آسان است. Sabah و Sarawak بخاطر وجود جاده هاي نا هموار استفاده ازماشين هاي بياباني توصيه مي شود. در مالزي براي رفتن به بسياري از مناطق دورافتاده مي بايست به صورت هوايي و يا با قايق از طريق رودخانه اقدام كرد. براي ديدن چشم اندازهاي زيبا و طبيعتي محسور كننده سفر با قطار بهتر از ديگر موارد است. البته به خاطر داشته باشيد كه براي سفرتان پيش از حركت برنامه ريزي كنيد. 

براي اطلاعات بيشتر در مورد حمل و نقل در مالزي مي توانيد اطلاعات زير را مطالعه نماييد: 

 

 

جاده:

رانندگي در آزادراه هاي جزيره Peninsular مالزي بسيار لذت بخش است. شما در هر زمان كه بخواهيد مي توانيد در هر نقطه از بزرگراه براي استراحت و ديدن مناظر زيبا توقف كنيد. در طول سفر در اين جاده شما هتل هاي بسيار زيبايي را مي بينيد كه مي توانيد شب را در يكي از اين هتلها در يكي از شهر هاي بين راه توقف كنيد.

علي رغم اينكه ميزان تصادفات رانندگي در مالزي بسيار بالاست اما اين نبايد باعث ترس شما شود.  بسياري از قربانيان اين تصادفات موتورسيكلت سواران جواني مي باشند كه اغلب آنها بدون توجه به امنيت خود رانندگي مي كنند. زماني  رانندگي در اين مناطق مشكل تراست كه رانندگان با سرعتي بيش از حد مجاز در اين جاده ها مي رانند. رانندگي در بيرون از شهرها با سرعتي مجاز لذت بخش تر است. تقريباً 80% درصد از جاده هاي مالزي آسفالت مي باشد.

شما به راحتي مي توانيد از طريق زميني از جزيره  Peninsular مالزي از آزادراه هاي شمالي- جنوبي  در ساحل غربي و يا بزرگراه هاي شرقي- غربي در ساحل شرقي به تايلند و يا سنگاپوربرويد. براي سفر در بين ايالات و شهرها ي مختلف مالزي از اتوبوس ها و تاكسي ها نيز مي توان استفاده كرد. حداكثر سرعت مجاز در آزاد راه ها معمولاً 90 كيلومتر در ساعت است اما در بعضي از مناطق اين سرعت به 110 كيلومتر در ساعت نيز مي رسد. عوارض جاده اي در اين آزاد راه ها معمولاً  بر اساس مسافت طي شده و نوع وسيله نقيله صورت مي گيرد.  رانندگان در محل ورود به بزرگراه ها بليط هاي عوارضي را دريافت كرده و در قسمت هاي خروجي عوارضي عبوري را پرداخت مي كنند.در طول آزادراه ها چندين مكان براي استراحت، صرف غذا، دستشويي، تلفن عمومي، پمپ بنزين و پاركينگ وجود دارد.  

در صورت هر گونه مشكل در ماشين و يا تصادف مي توانيد به صورت 24 ساعته با تلفنهايي ضروري كه در فاصله 2 كيلومتري از هم قرار گرفته اند تماس بگيرد و درخواست كمك كنيد. علاوه بر اين مي توانيد از طريق شماره 2920000-03 با مركز نظارت حمل و نقل جاده اي تماس حاصل كنيد . براي رانندگي در جاده هاي مالزي شما حتماً بايد يا گواهينامه بين المللي داشته باشيد و يا از كشور مالزي گواهي نامه صلاحيت و يا گواهينامه دوره كارآموزي دريافت كرده باشيد. در صورتي كه گواهينامه خارجي داشته باشيد حوزه حمل و نقل جاده بايد آن گواهينامه را تأييد كرده باشد.

توجه داشته باشيد كه در مالزي تمام ماشينها از سمت چپ حركت مي كنند و استفاده از كمربند ايمني نيز الزامي است.

 

مسافرت هوايي

مالزي 5 فرودگاه بين الملي و 14 فرودگاه محلي و 18 باند پرواز دارد.

5 فرودگاه هاي بين المللي مالزي عبارتند از : Sepang در Selangor، جزيره Penang، جزيره  Langkawi، Kota Kinabalu در Sabahو  Kuching در Sarawak است. در صورتي كه ترافيك هوايي بسيار بالا باشد فرودگاه بين المللي ديگر نيز به اين ليست اضافه مي شود كه در Kuala Muda در  Kedahقرار دارد. خطوط هوايي مالزي، حمل و نقل ملي كشور، پروازهاي داخلي از غرب و شرق مالزي را هدايت مي كند . خطوط هوايي Pelangi يكي از خطوط هوايي بخش خصوصي برنامه پرواز از Subang و تقريباً بقيه جزاير را تنظيم مي كند. خطوط هوايي آسيا، Transmile و Berjaya و ديگر خطوط هوايي پرواز هاي چارتر داخلي و بين المللي را برنامه ريزي مي كنند .

در بخش شرقي مالزي ، صرف نظر از سرويسهاي منظم بين شهرهاي اصلي ، خطوط هوايي مالزي سرويس هوايي Rural براي كشاورزان راه اندازي شد كه پروازهاي Twin Otters را به باند فرودگاه هدايت مي كرد. همچنين خطوط هوايي SEAGA از مناطقي مانند Kuching،  Sibu  و  Kota Kinabaluبه پارك ملي Mulu پرواز مستقيم دارد.

 

مسافت  کوالالامپور تا.....     (با هواپیما)

Indonesia

1 ساعت و 34 دقیقه

Jakarta

2 ساعت و 33 دقیقه

Bali

35 دقیقه

Singapore

Thailand

2 ساعت

Bangkok

Cambodia

1 ساعت و 30 دقیقه

Phnom Penh

1 ساعت و 40 دقیقه

Siem Reap(Angkor)

Laos

2 ساعت و 14 دقیقه

Vientiane

Vietnam

1 ساعت و 30 دقیقه

Saigon

2 ساعت و 42 دقیقه

Hanoi

Philippines

3 ساعت و 10 دقیقه

Manila

3 ساعت و 13 دقیقه

Hong Kong

Sri Lanka

3 ساعت و 08 دقیقه

Colombo

Nepal

4 ساعت

Kathmandu

Australia

5 ساعت

Perth

8 ساعت

Sydney

 

خطوط ريلي :

از شهر Peninsular مالزي به راحتي مي توان با قطار به سنگاپور و تايلند سفر كرد. خطوط ريلي Malayan و  KTM تمامي شهرهاي مهم در Peninsular را به يكديگر مربوط مي سازد. در اين خطوط ريلي قطار هاي درجه يك ، درجه دو با تهويه مناسب موجود است.

خطوط ريلي اكسپرس شمالي  Langkawi در شب از كوالالامپور به طرف Arau در Kedah حركت مي كند و در صبح به مقصد مي رسد و پس از آن به Hatyai در تايلند رفته و قبل از بازگشت به كوالالامپور بعد از ظهر به Arau مي رسد.

خطوط ريلي Senandung مالزي داراي سرويس KL-Butterworth-KL  و KL-Singapore-KLاست كه بيشتر در شب حركت مي كند. در اين سرويسها تنها قطارهاي درجه يك و دو كه داراي محلي براي استراحت شبانه هستند وجود دارد.

همه سرويس هاي اكسپرس داراي يك رستوران كوچك هستند كه در آن هم غذاهاي محلي و هم بين المللي سرو مي شود. بليط هايي كه 60 روز قبل از حركت خريداري شده در الويت قرار دارد ولي براي توريست هاي خارجي 10 تا 30 روز قبل از حركت نيز بليط ارائه مي شود.  براي كودكان 4 تا 12 سال در خطوط ريلي KTM بليط نيم بها ارائه مي شود.

 

 

 

مسافرت دريايي:

بسياري از جزاير مالزي مانند Langkawi، Pangkor، Redang  و  Tioman تنها از طريق خطوط دريايي به سرزمين هاي ديگر متصل مي شوند. ديگر جزاير كوچكتر از طريق قايق ماهيگيري كه كرايه داده مي شود قابل دسترسي است. خطوط دريايي همچنين از جزاير Johor مانند Tanjung Belungkor، Kukup، Desaru، منطقه آزاد Johor Bahru Duty  و غار Sebana  به سنگاپور و از Butterworth به Penang ارتباط مي يابد.

 

زير ساخت هاي ديگر:

علاوه بر سيستم حمل و نقل، ساختار خدمات رساني و سرويس دهي در مالزي براي برطرف كردن احتياجات اعضاء MM2H كه در مناطق پرجمعيت و يا كساني كه در اطراف شهرها زندگي مي كنند به خوبي مجهز و پشتيباني مي شود. خدمات آب و برق بسيار مناسب است اگر چه گاهي اوقات قسمت هاي خاص از منطقه با قطع برق مواجه مي شوند. با وجود ارتباطات اينترنتي و موبايل كه در هر مكاني وجود دارد، شما هرگز احساس نخواهيد كرد كه غير قابل دسترس باشيد.

حتي اگر شما جزء كساني هستيد كه فقط در تعطيلات مي توانيد از مالزي ديدن كنيد، عاقلانه ترين كار اين است كه قبل از عضويت در MM2H شناخت كلي نسبت به آن پيدا كنيد. زندگي در يك كشور با سفر آن هم در تعطيلات بسيار متفاوت است و شما بايد كاملاًمطمئن باشيد كه اينجا دقيقاً مكاني است كه شما به دنبال آن هستيد. قيمت اقامت در هتل ها در مالزي نسبتاً بالا نيست و با اقامتي طولاني هم شما هزينه زيادي را متقبل نمي شويد.

 اگر شما برنامه اي طولاني مدت براي ماندن در مالزي دارید بهتر است ابتدا در مورد آپارتمان هاي مجهز و يا اقامت در هتل ها اطلاعات كسب كنيد.

اگر شما تقريباً هيچ تصميمي در مورد اينكه كجا زندگي كنيد نگرفته ايد بهتر است تحقيقات مقدماتي را، در اين زمينه شروع كنيد .

تحقيق در مورد مكانهايي كه اعضاء MM2H در آن زندگي مي كنند به شما دورنمايي واضح از زندگي در مالزي را مي دهد.

اگر شما تمايل داريد كه با برخي از مردمي كه تحت برنامه MM2H در مالزي زندگي مي كنند ملاقات داشته باشيد ، افرادي وجود دارند كه دوست دارند تجربيانشان را در مورد زندگي در مالزي با شما در ميان بگذارند. برخي از آنها مرتباً در حال سفرند پس بهتر از از قبل با آنها تماس بگيريد.

در حال حاضر درحدود 10،000 خانواده عضو برنامه MM2H در مالزي زندگي مي كنند. به طوركلي آنها از سراسر جهان به ويژه از كشورهايي نظير: انگلستان، ژاپن، ايران، چين، بنگلادش و كره جنوبي به اين كشور مهاجرت كرده اند.

اعضاء MM2H مالزي را به دلايل مختلفي از جمله: مكان ارزان براي طي كردن دوران بازنشستگي، تحصيل فرزندانشان در مالزي، آب و هواي گرم، امنيت و زيربناي اقتصادي خوب و پايدار، محيطي براي سرمايه گذاري مطمئن و ... انتخاب مي كنند.  

اما اينها تنها دلايل انتخاب كشور مالزي نيست و هر كسي بنا به خواسته اش مي تواند شرايط مساعدي براي زندگي در مالزي پيدا كند.

 

 

 

 

  وضعيت حمل و نقل مالزي:

 

با تحقيقات صورت گرفته در مورد مردمي كه تحت برنامه MM2H در مالزي زندگي مي كنند اين نتيجه بر مي آيد كه همه آنها از قبل سفري به اين كشور داشته اند كه دوست دارند اين سفر را دوباره هم  تكرار كنند.

بسیاری از مردم با داشتن یک ویزا MM2H به راحتی می توانند در كشور مالزی زندگی کنند. هزینه زندگي نسبتاً ارزان است و به اعضاء MM2H یک درآمد قابل استفاده داده می شود که آنها می توانند آن را صرف تفریحاتشان کنند.

مهم نیست که كدام شهر از مالزي را براي اقامت انتخاب کرده اید. در هر منطقه كه مايل باشيد مي توانيد زندگي كنيد و فاصله زیادی با یک فرودگاه بین المللی و يا یک ایستگاه قطار و یا اسکله ای بین المللی نداريد.

سفر به كشورهاي همسايه و يا مهاجرت به آنجا شیوه های کاملاً منطقی دارند و برای رفتن به بعضي از كشورهاي همسايه شما نيار به تهيه ويزا نداريد.

يكي از عللي كه مالزي به عنوان مركز مسافرتي منطقه مشهور شده پويا بودن منطقه است. اگر شما در كوالالامپور زندگي مي كنيد فاصله شما تا نواحي ديگر بيشتر از سه ساعت  نخواهد بود و برای اعضاء MM2H، کوالالامپور یک منطقه نسبتاً ارزان است و نقطه شروع هر سفر مي تواند محسوب شود.

 

  

مالزي در حال حاضر شامل دو سيستم حمل و نقل بین المللی است. خطوط هوایی مالزی (خط هوایی ملی) خدمات زیادی در سطح جهانی ارائه مي دهد و مکمل مقصدهایي در سراسر جهان ميباشد. Air Asia ، يك خط هوايي با بودجه منطقه اي است، كه پروازهای ضروري بسيار ارزان به مقصدهای ناحیه ای و پروازهايي به مقاصد دور، چین، هنگ کنک، استرالیا و به دنبال آن انگلستان از طريق آن صورت مي گيرد.

این خطوط هوایی به وسیله یک گروه از آژانسهای مسافرتی سرویس دهی می شوند. اگر شما سفري اقتصادي براي خود طراحي كرده ايد، بیش از صدها  پکیج تقریباً براي هر مقصدو هرنوع سليقه اي وجود دارد و در جریانهای سفر نظیر نمایشگاه  MATTA (هر 6ماه در مالزی برگزار می شود) شما از يك تخفيف ويژه نيز برخوردار خواهيد شد.

اما شاید مهمترين دلیل برای علاقه داشتن به انجام سفرهای ناحیه ای، به خاطر مناطق و چشم اندازهاي زيبايي  است كه در جنوب شرقی آسیا به چشم مي خورد.

 در مالزی و در سراسر ناحیه جنوب شرق آسيا، سواحل آرام مانند: سواحل شرقی مالزی،  Langkawi، Kih Samui در تایلند، Bali در اندونزی، مکانهای غواصی جالب مثل Cebu در فیلیپین و جزایرTioman  و  Sipadanدر مالزی، مراکز خرید در هنگ کنک و سنگاپور و مکانهای توریستی جهانگردی مانند Mt.kinabalu در Sabah واقع در شرق مالزی شما را به سمت خود مي كشد.

تعداد اين مناطق بسيار زياد است و در فاصله سه ساعت از مالزی بیشتر از 30 منطقه عضو unesco قرار دارد كه از لحاظ توريستي بسيار زيبا مي باشدكه مي توان به معابدی در کامبوجیا، شهرChiang Mai  و مکانهای تاریخی Ayutthaya در تایلند، پارک ملی Gunung Mulu در مالزی، ویرانه های Borobudur در اندونزی، شهر قدیمی در سریلانکا و بیش ار صدها مکان قدیمی ديگر در اطراف منطقه را نام برد.

بنابراین اگر شما به دوران بازنشستگی در مالزی تحت برنامه MM2H فکر می کنید،  ميتوانيد براي لذت بردن از تمام دقايقي كه در مالزي هستيد با هزينه اي اندك به تمام منطقه سفر كنيد.

 

 

هواپیماها،  قطارها و اتومبيل ها (ساختارهاي  توسعه يافته مالزي)

سيستم حمل و نقل مالزي جزء بهترين ها در جنوب شرق آسياست و اعضاء MM2H حتي بدون داشتن وسيله نقليه شخصي به راحتي به هر نقطه اي سفر كنند. ترن هاي برقي و اتوبوس ها مناطق زيادي را پوشش مي دهند. چندين كمپاني اتوبوس هاي لوکس و مدرن با ارائه سرويس هاي منظم از كوالالامپور به سنگاپور وجود دارند بنابراين رفت و آمد و بازديد از مناظر مالزي و حتي رفت و آمد به فرودگاه بين المللي كوالالامپور KLIA و يا فرودگاه LCCT بسيار راحت و با صرفه مي باشد و علاوه بر اينها  تاكسي هاي بسيار زيادي وجود دارد كه قيمتهاي آن نيز نسبتا مناسب است و در هر منطقه اي در دسترس مي باشند.

شبكه جاده اي در مالزي نسبتا گران است و به صنعت جاده اي اهميت زيادي داده مي شود. جاده يك فرايند در حال پيشرفت در مالزي است پروژه اي پر هزينه و زمان بر كه با سرعتي آرام و مداوم در حال انجام بوده است. اغلب نقشه هاي كه سالهاي گذشته طراحي شده با دانش روز تغيير مي كند و توسعه مي يابد براي مثال سواحل شرقي مالزي در حال تجهيز به جاده هاي مدرن است و شما به راحتي مي توانيد از كتابفروشي هاي مالزي نقشه جاده هاي آنرا تهيه كنيد.

برخي از شريانهاي اصلي به صورت جاده هاي عوارضي مي باشند اما نرخ ها در اين جاده ها بسيار مناسب است. در هر يك از جاده ها تعدادي ماشين Cashless وجود دارد كه سرعت شما را در جاده ها چك مي كند. يكي از نكاتي كه اعضاء MM2H از آن بسيار ناراحت هستند ترافيك جاده اي است. در بسياري از شهرها مثل كوالالامپور، پيننگ و ديگر مراكز بزرگ شهري در مالزي، در ساعات شلوغي حركت در جاده ها بسيار كند و كسل كننده است. دولت مالزي براي كم كردن اين ترافيك تدابيري انديشيده است كه در حال اجراي آن مي باشد. از طرفي ديگر بسياري از اعضاء MM2H با فرهنگ جاده اي در مالزي آشنا نيستند، يكي از مشكلات موتورسيكلت هاي كوچكي است كه در حال پيچيدن و رد شدن از ميان ترافيك اتومبيل ها مي باشند. به هر حال عادت كردن به اين شرايط نياز به گذشت زمان دارد و با توجه بيشتر به اين موضوع و با صبر و احتياط مشكلات كمتري بوجود مي آيد و اگر شما تمايل به رانندگي داريد، راه هاي جاده اي مستقيم و گاراژهايي براي پاركينگ وجود دارد.

اتوبوس هایی از ايستگاه مركزي در كوالالامپور، ليمو زين و يا سرويس هاي تاكسي براي بردن شما به مقصدتان وجود دارند و شما با استفاده از قطارهاي سريع السير مي توانيد سر وقت به مقصد برسيد.

مالزي داراي وسايل ارتباطاتي بسيار پيشرفته دريايي و هوايي است.  اين كشور همچنين داراي ارتباطات ريلي و جاده اي به كشورهاي سنگاپور و تايلند از طريق شبه جزيره Peninsular مي باشد.  مالزي داراي بيش از 25 خط هوائي مي باشد و پروازها  از طريق فرودگاه هاي بين المللي در سراسر كشور صورت مي گيرد.  بندرگاههاي  Penang و Klang از كانال ملاكا كشور را از طريق دريا به بقيه جهان متصل مي كنند. 

سفرهاي داخلي در مالزي نسبتاً آسان  راحت و ارزان مي باشد.  سفر به شهرهاي بزرگ و كوچك از طريق اتوبوس ها و قطارهاي مجهز به تهويه هوا و همچنين به وسيله پروازهاي متعددي به طور منظم صورت مي گيرد. سفرهاي جاده اي در جزيره Peninsular مالزي به خاطر داشتن شبكه جاده اي بسيار پيشرفته  بسيار آسان است. Sabah و Sarawak بخاطر وجود جاده هاي نا هموار استفاده ازماشين هاي بياباني توصيه مي شود. در مالزي براي رفتن به بسياري از مناطق دورافتاده مي بايست به صورت هوايي و يا با قايق از طريق رودخانه اقدام كرد. براي ديدن چشم اندازهاي زيبا و طبيعتي محسور كننده سفر با قطار بهتر از ديگر موارد است. البته به خاطر داشته باشيد كه براي سفرتان پيش از حركت برنامه ريزي كنيد. 

براي اطلاعات بيشتر در مورد حمل و نقل در مالزي مي توانيد اطلاعات زير را مطالعه نماييد: 

 

 

جاده:

رانندگي در آزادراه هاي جزيره Peninsular مالزي بسيار لذت بخش است. شما در هر زمان كه بخواهيد مي توانيد در هر نقطه از بزرگراه براي استراحت و ديدن مناظر زيبا توقف كنيد. در طول سفر در اين جاده شما هتل هاي بسيار زيبايي را مي بينيد كه مي توانيد شب را در يكي از اين هتلها در يكي از شهر هاي بين راه توقف كنيد.

علي رغم اينكه ميزان تصادفات رانندگي در مالزي بسيار بالاست اما اين نبايد باعث ترس شما شود.  بسياري از قربانيان اين تصادفات موتورسيكلت سواران جواني مي باشند كه اغلب آنها بدون توجه به امنيت خود رانندگي مي كنند. زماني  رانندگي در اين مناطق مشكل تراست كه رانندگان با سرعتي بيش از حد مجاز در اين جاده ها مي رانند. رانندگي در بيرون از شهرها با سرعتي مجاز لذت بخش تر است. تقريباً 80% درصد از جاده هاي مالزي آسفالت مي باشد.

شما به راحتي مي توانيد از طريق زميني از جزيره  Peninsular مالزي از آزادراه هاي شمالي- جنوبي  در ساحل غربي و يا بزرگراه هاي شرقي- غربي در ساحل شرقي به تايلند و يا سنگاپوربرويد. براي سفر در بين ايالات و شهرها ي مختلف مالزي از اتوبوس ها و تاكسي ها نيز مي توان استفاده كرد. حداكثر سرعت مجاز در آزاد راه ها معمولاً 90 كيلومتر در ساعت است اما در بعضي از مناطق اين سرعت به 110 كيلومتر در ساعت نيز مي رسد. عوارض جاده اي در اين آزاد راه ها معمولاً  بر اساس مسافت طي شده و نوع وسيله نقيله صورت مي گيرد.  رانندگان در محل ورود به بزرگراه ها بليط هاي عوارضي را دريافت كرده و در قسمت هاي خروجي عوارضي عبوري را پرداخت مي كنند.در طول آزادراه ها چندين مكان براي استراحت، صرف غذا، دستشويي، تلفن عمومي، پمپ بنزين و پاركينگ وجود دارد.  

در صورت هر گونه مشكل در ماشين و يا تصادف مي توانيد به صورت 24 ساعته با تلفنهايي ضروري كه در فاصله 2 كيلومتري از هم قرار گرفته اند تماس بگيرد و درخواست كمك كنيد. علاوه بر اين مي توانيد از طريق شماره 2920000-03 با مركز نظارت حمل و نقل جاده اي تماس حاصل كنيد . براي رانندگي در جاده هاي مالزي شما حتماً بايد يا گواهينامه بين المللي داشته باشيد و يا از كشور مالزي گواهي نامه صلاحيت و يا گواهينامه دوره كارآموزي دريافت كرده باشيد. در صورتي كه گواهينامه خارجي داشته باشيد حوزه حمل و نقل جاده بايد آن گواهينامه را تأييد كرده باشد.

توجه داشته باشيد كه در مالزي تمام ماشينها از سمت چپ حركت مي كنند و استفاده از كمربند ايمني نيز الزامي است.

 

مسافرت هوايي

مالزي 5 فرودگاه بين الملي و 14 فرودگاه محلي و 18 باند پرواز دارد.

5 فرودگاه هاي بين المللي مالزي عبارتند از : Sepang در Selangor، جزيره Penang، جزيره  Langkawi، Kota Kinabalu در Sabahو  Kuching در Sarawak است. در صورتي كه ترافيك هوايي بسيار بالا باشد فرودگاه بين المللي ديگر نيز به اين ليست اضافه مي شود كه در Kuala Muda در  Kedahقرار دارد. خطوط هوايي مالزي، حمل و نقل ملي كشور، پروازهاي داخلي از غرب و شرق مالزي را هدايت مي كند . خطوط هوايي Pelangi يكي از خطوط هوايي بخش خصوصي برنامه پرواز از Subang و تقريباً بقيه جزاير را تنظيم مي كند. خطوط هوايي آسيا، Transmile و Berjaya و ديگر خطوط هوايي پرواز هاي چارتر داخلي و بين المللي را برنامه ريزي مي كنند .

در بخش شرقي مالزي ، صرف نظر از سرويسهاي منظم بين شهرهاي اصلي ، خطوط هوايي مالزي سرويس هوايي Rural براي كشاورزان راه اندازي شد كه پروازهاي Twin Otters را به باند فرودگاه هدايت مي كرد. همچنين خطوط هوايي SEAGA از مناطقي مانند Kuching،  Sibu  و  Kota Kinabaluبه پارك ملي Mulu پرواز مستقيم دارد.

 

مسافت  کوالالامپور تا.....     (با هواپیما)

Indonesia

1 ساعت و 34 دقیقه

Jakarta

2 ساعت و 33 دقیقه

Bali

35 دقیقه

Singapore

Thailand

2 ساعت

Bangkok

Cambodia

1 ساعت و 30 دقیقه

Phnom Penh

1 ساعت و 40 دقیقه

Siem Reap(Angkor)

Laos

2 ساعت و 14 دقیقه

Vientiane

Vietnam

1 ساعت و 30 دقیقه

Saigon

2 ساعت و 42 دقیقه

Hanoi

Philippines

3 ساعت و 10 دقیقه

Manila

3 ساعت و 13 دقیقه

Hong Kong

Sri Lanka

3 ساعت و 08 دقیقه

Colombo

Nepal

4 ساعت

Kathmandu

Australia

5 ساعت

Perth

8 ساعت

Sydney

 

خطوط ريلي :

از شهر Peninsular مالزي به راحتي مي توان با قطار به سنگاپور و تايلند سفر كرد. خطوط ريلي Malayan و  KTM تمامي شهرهاي مهم در Peninsular را به يكديگر مربوط مي سازد. در اين خطوط ريلي قطار هاي درجه يك ، درجه دو با تهويه مناسب موجود است.

خطوط ريلي اكسپرس شمالي  Langkawi در شب از كوالالامپور به طرف Arau در Kedah حركت مي كند و در صبح به مقصد مي رسد و پس از آن به Hatyai در تايلند رفته و قبل از بازگشت به كوالالامپور بعد از ظهر به Arau مي رسد.

خطوط ريلي Senandung مالزي داراي سرويس KL-Butterworth-KL  و KL-Singapore-KLاست كه بيشتر در شب حركت مي كند. در اين سرويسها تنها قطارهاي درجه يك و دو كه داراي محلي براي استراحت شبانه هستند وجود دارد.

همه سرويس هاي اكسپرس داراي يك رستوران كوچك هستند كه در آن هم غذاهاي محلي و هم بين المللي سرو مي شود. بليط هايي كه 60 روز قبل از حركت خريداري شده در الويت قرار دارد ولي براي توريست هاي خارجي 10 تا 30 روز قبل از حركت نيز بليط ارائه مي شود.  براي كودكان 4 تا 12 سال در خطوط ريلي KTM بليط نيم بها ارائه مي شود.

 

 

 

مسافرت دريايي:

بسياري از جزاير مالزي مانند Langkawi، Pangkor، Redang  و  Tioman تنها از طريق خطوط دريايي به سرزمين هاي ديگر متصل مي شوند. ديگر جزاير كوچكتر از طريق قايق ماهيگيري كه كرايه داده مي شود قابل دسترسي است. خطوط دريايي همچنين از جزاير Johor مانند Tanjung Belungkor، Kukup، Desaru، منطقه آزاد Johor Bahru Duty  و غار Sebana  به سنگاپور و از Butterworth به Penang ارتباط مي يابد.

 

زير ساخت هاي ديگر:

علاوه بر سيستم حمل و نقل، ساختار خدمات رساني و سرويس دهي در مالزي براي برطرف كردن احتياجات اعضاء MM2H كه در مناطق پرجمعيت و يا كساني كه در اطراف شهرها زندگي مي كنند به خوبي مجهز و پشتيباني مي شود. خدمات آب و برق بسيار مناسب است اگر چه گاهي اوقات قسمت هاي خاص از منطقه با قطع برق مواجه مي شوند. با وجود ارتباطات اينترنتي و موبايل كه در هر مكاني وجود دارد، شما هرگز احساس نخواهيد كرد كه غير قابل دسترس باشيد.

حتي اگر شما جزء كساني هستيد كه فقط در تعطيلات مي توانيد از مالزي ديدن كنيد، عاقلانه ترين كار اين است كه قبل از عضويت در MM2H شناخت كلي نسبت به آن پيدا كنيد. زندگي در يك كشور با سفر آن هم در تعطيلات بسيار متفاوت است و شما بايد كاملاًمطمئن باشيد كه اينجا دقيقاً مكاني است كه شما به دنبال آن هستيد. قيمت اقامت در هتل ها در مالزي نسبتاً بالا نيست و با اقامتي طولاني هم شما هزينه زيادي را متقبل نمي شويد.

 اگر شما برنامه اي طولاني مدت براي ماندن در مالزي دارید بهتر است ابتدا در مورد آپارتمان هاي مجهز و يا اقامت در هتل ها اطلاعات كسب كنيد.

اگر شما تقريباً هيچ تصميمي در مورد اينكه كجا زندگي كنيد نگرفته ايد بهتر است تحقيقات مقدماتي را، در اين زمينه شروع كنيد .

تحقيق در مورد مكانهايي كه اعضاء MM2H در آن زندگي مي كنند به شما دورنمايي واضح از زندگي در مالزي را مي دهد.

اگر شما تمايل داريد كه با برخي از مردمي كه تحت برنامه MM2H در مالزي زندگي مي كنند ملاقات داشته باشيد ، افرادي وجود دارند كه دوست دارند تجربيانشان را در مورد زندگي در مالزي با شما در ميان بگذارند. برخي از آنها مرتباً در حال سفرند پس بهتر از از قبل با آنها تماس بگيريد.

در حال حاضر درحدود 10،000 خانواده عضو برنامه MM2H در مالزي زندگي مي كنند. به طوركلي آنها از سراسر جهان به ويژه از كشورهايي نظير: انگلستان، ژاپن، ايران، چين، بنگلادش و كره جنوبي به اين كشور مهاجرت كرده اند.

اعضاء MM2H مالزي را به دلايل مختلفي از جمله: مكان ارزان براي طي كردن دوران بازنشستگي، تحصيل فرزندانشان در مالزي، آب و هواي گرم، امنيت و زيربناي اقتصادي خوب و پايدار، محيطي براي سرمايه گذاري مطمئن و ... انتخاب مي كنند.  

اما اينها تنها دلايل انتخاب كشور مالزي نيست و هر كسي بنا به خواسته اش مي تواند شرايط مساعدي براي زندگي در مالزي پيدا كند.

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
   

 
 
 
 
 
 
 
 
   

 
طبق قانون کپی رایت جمهوری اسلامی ایران کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به مدیر آن می باشد.
123moviesbest swiss replica watches