گروه بين المللي مشاوره اي شريف (شركت پويا انديشان) از سال 91 با مدیریت جدید ارائه گر خدمات به شما عزیزان مي باشد

گروه بين المللي مشاوره اي شريف (شركت پويا انديشان) از سال 91 با مدیریت جدید ارائه گر خدمات به شما عزیزان مي باشد

ثبت نام كاربر ورود به سايت

https://paperio-live.com

https://agario.red

rolex replica

https://naughtyworms.com


 جستجو

 
 
 
 
 

 

 
 

 

 
 
 
 
 

 

 
 

 

 

  

اكواريوم KLCC

       اكواريوم KLCC در نزديك برج هاي پتروناس واقع شده است .

داراي تونلي به طول 90 متر در زير آب مي باشد و شما در اين جا مي تواند بيش از 3000 موجود دريايي با شكلها و اندازه هاي متفاوت را ببينيد كه كه در محيطي مشابه محيط طبيعي زندگي خود زندگي مي كنند. يادتان نرود كه از قسمت كوسه ماهي ها، stingrays (نوعي ماهي پهن برقي) ، مار ماهي ها و ... ديدن فرماييد.

ما پيشنهاد مي كنيم برا ي رفتن KLCC  حتما از راننده تاكسي بخواهيد كه شما را سمت درب اكواريم پياده كند.

ورودي :

بزرگسالان

38 رينگت

كودكان

26 رينگت

افراد مسن

18 رينگت

 

كودكان حتماً بايد به همراه بزگسالان از اين محل ديدن نمايند.

ساعت بازديد همه روزه  از 11 صبح تا 8 بعد از ظهر مي باشد.

آخرين زمان براي فروش بليط تا 7 بعد از ظهر است.

 

باغ وحش Negara

       اين باغ وحش در 13 كيلومتري مركز كوالالامپور واقع شده است.  اكواريوم اين باغ وحش به اكواريوم تانكا عبد الرحمن (Tunku Abdul Rahman) شهرت دارد كه بسيار جالب و تماشايي است. و در آن بيش از 80 گونه متفاوت از آبزيان دريايي را نگه داري مي كنند و انواع بي مهرگان نيز در اين درياچه يافت مي شوند.

شما مي توانيد تاكسي بگيريد و يا به وسيله Putra كه هر يك ساعت يكبار از اين مسير ميگذرد به آنجا برويد.

به محض رسيدن شما بايد يك بليط به ارزش 10 رينگت تهيه كنيد.

نمايش فيلها در ساعت 30 : 10 و 30 : 14 در آمفي تئاتر فيل شروع مي شود.

آدرس :

 Zoo Negara Malaysia Jalan Ulu Kelang 68000 Ampang Selangor Darul Ehsan

 

 

 

 

بلنديهاي گتينگ Genting Highlands :

     شهرك‌ «گنتينگ‌» يك‌ شهرك‌توريستي‌ تفريحي‌ با آب‌وهواي‌ خنك‌ و مطلوب‌است ‌و در بلندترين‌ منطقه‌ كوالالامپور واقع‌ شده‌است‌. گنتينگ‌ تركيبي‌ از مراكز تجاري‌ و تفريحي‌و هتلهاي‌ متعدد مي‌باشد.

بلنديهاي گنتينگ با ارتفاع 2000 متري از سطح دريا،   يك شهر باشكوه كه بر روي بلندترين نقطه اين تپه واقع شده است و در 50 كيلومتري كوالالامپور قرار دارد .برای رسیدن به ارتفاعات گنتینگ می توان از تله کابین مجموعه استفاده کرد که حدود ۳٫۳۸ کیلومتر طول دارد و بلند ترین و سریع ترین تله کابین آسیای جنوب شرقی قلمداد شده است.  اين فرصت استراحت مطلوبي را بعد از شلوغي و فشار موجود در پايتخت را فراهم مي كند.  جنگل هاي باراني منطقه استوايي سبز و شاداب  اين منطقه را پوشش داده است  در ميان پوشش دائمي مه آن بسيار سخت است كه كه باور كنيم كه شما فقط چند دقيقه با مركز هواي گرم استوايي و حتي از گرد و خاك شهر فاصله داريد. 

در كنار اين هواي سرد و مناظر زيبا  اين منطقه همچنين داراي  يك پارك اصلي مي باشد كه مركزي براي تفريح و سرگرمي مي باشد .

مجموعه گنتینگ با پنج هتل متفاوت و بیش از ده هزار اتاق یکی از بزرگترین مجموعه هتل های جهان است. در این مجموعه پارک بازی در فضای باز و همچنین پارک بازی در فضای بسته وجود دارد.

تعداد زیادی فروشگاه و رستوران متنوع در این مجموعه وجود دارد که روزانه میهمان هزاران گردشگر از نقاط مختلف دنیا و بویژه آسیای شرقی هستند.

براي بالا رفتن از تپه ها به ايستگاه هوايي Genting برويد و در حين تماشاي گلخانه گلهاي گرمسيري  از مناظر ديدني آن لذت ببريد ، اينها به شما كمك مي كند تا ذهن خسته ي خود را دوباره تازه كنيد. اين منطقه در ميان بلندي هاي Selangor،  Pahangو  Genting واقع شده است و براي هر سني هيجان ، فعاليت ، شور و نشاط به همراه دارد.  

پارك Genting داراي محيط بسته و باز است ، هتل، ميدان مسابقات كه نمايش هاي سالانه را در آنجا برگزار مي كنند ، داراي زمين گلف و تفريحگاه عمومى براى رقص وموزيک است. 

 

 

پارك پروانه ها :

        باغ پروانه هاي كوالالامپور در نزديكي درياچه Gardens واقع شده است. اين باغ تقليدي از محل زندگي واقعي پروانه ها در جنگلهاي گرمسيري است.

براي جلوگيري از فرار پروانه از باغ آن را به صورت سر پوشيده ساخته اند كه با توري بزرگ محافظت مي شود .

محل زندگي 6000 پروانه از 120 گونه متفاوت است كه در ميان 15000 گل و گياه قرار دارد كه براي نگهداري از آن هزينه بالايي صرف مي شود.

مدت زمان بازديد : 1 ساعت

آدرس:

Butterfly Park Kuala Lumpur Jalan Cenderawasih Kuala Lumpur 50480, MALAYSIA

ساعت بازديد:  9 صبح تا 6 بعد از ظهر

هزينه بليط 15 رينگت مي باشد.

 

باغ پرندگان :

       باغ پرندگان بخشي از منطقه اي موسوم به درياچه Gardens است اين منطقه آرام و زيبا در حدود 60 هكتار وسعت دارد و در سال 1888 ساخته شده است و به  كمربند سبز كوالالامپور تبديل شده است.

اين محل يك درياچه مصنوعي بوده و بازديدكنندگان مي توانند يك قايق تفريحي كرايه كرده و درون آب از ديدن اين همه زيبايي لذت ببرند. بازديدكنندگان با قدم زدن در اين باغ پياده روي لذت بخش را تجربه مي كنند. شما مي توانيد در محل هاي مشخص شده براي استراحت توقف كنيد.  در اين محل ها مكاني براي بازي بچه ها، زميني براي دويدن، محلي براي تمرينات ورزشي و قايق سواري ايجاد شده است.

باغ پرندگان محل زندگي بيش از 3000 پرنده از 200 گونه متفاوت از سراسر جهان است.

 

سرگرمي ها

30 : 11

غذا دادن به Hornbills (پرنده هايي با منقار هاي بسيار بزرگ ) در پارك Hornbills

ناحيه 3

12

غذا دادن به Lorries  ( در منطقه طوطي ها)

ناحيه 4

13

غذا دادن به شترمرغ ها (پرندگان بي پرواز)

ناحيه 4

30 : 14

غذا دادن به عقاب ها ( زمين Brahminy)

ناحيه 1

30 : 15

نمايش پرندگان (امفي تئاتر)

ناحيه 4

16

غذا دادن به Milky Stork (پرنده بزرگ از تيره لك لك)

ناحيه 4

اين فعاليتها بسته به شرايط آب و هوايي مكن است تغيير كند

ساعت بازديد:

9 صبح تا 7 بعد از ظهر

شما مي توانيد با تاكسي و يا اتوبوس 30 از  Jalan Sultan Mohamed و يا با خط 22 و 38 از Lebuh Pasar Besar  خود را به باغ پرندگان برسانيد.

مدت بازديد 2 تا 3 ساعت

آدرس:

KL Bird Park No. 920 Jalan Lembah Taman Tasik Perdana 50480 Kuala Lumpur

 

 

غار Batu

        اين غار  در 13 كيلومتري (7 مايلي) شمال كوالالامپور واقع شده است. محلي مقدس براي هندوان در مالزي به شمار مي رود. اين غار شامل 3 غار اصلي و يك غار كوچك مي شود. و از سنگ آهك بوده كه 400 متر ارتفاع و طول آن به بيش از 100 مي رسد و در سال 1892 كشف شده است. از Golden Triangle شما با تاكسي و يا اتوبوس خط 11 مي توانيد به راحتي به اين محل برسيد.

وقتي به اين محل مي رسيد تعداد زيادي ميمون به استقبال شما مي آيند. اگر شما سر راه بادام زميني و  موز خريده باشيد آنها به قصد گرفتن آنها به شما نزديك مي شوند. شما بايد از 272 پله بالا برويد تا غار مقدس و باستاني Batu مي رساند.

اتوبوس ها هر نيم ساعت يكبار از  Lebuh Pudu  به طرف غار حركت مي كنند كه اين سفر كوتاه 45 دقيقه طول مي كشد.

ساعت بازديد 7 صبح تا 9 شب است.

 

بازارمركزي  Central Market :

        بازار مركزي در حاشيه محله چيني ها واقع شده است. چرا شما هم از اين بازار و محله چيني ها ديدن نمي كنيد؟

ساختمان اين بازار قديمي و متعلق به  1928 مي باشد كه براي معماري زيبايش برنده جايزه اي ارزشمند شده است. و از تهويه مناسبي برخوردار است كه بازديد كننده هاي بسياري را به خود جذب مي كند.

بهترين مكان براي جهانگردي كه قصد خريد صنايع دستي ، هنري ، طراحي روي پارچه ، لباسهاي سنتي مالزي را دارد. هرچيزي كه شما اراده كنيد مي توانيد در اينجا تهيه كنيد. و لحظات خوبي را در اين بازار سپري كنيد . براي گشتن در كل بازار تقريباً‌5/1 وقت لازم است.

 اين بازار هر روز از ساعت 10 صبح تا 11 شب باز است.

آدرس :

The Central Market is at the junction of Jalan Benteng and Lebuh Pasar Besar. 50050 Kuala Lumpur

 

موزه ملي :

        موزه ملي مالزي Muzium Negara يكي از مهمترين موزه هاي مالزي بشمار مي رود. اين موزه داراي تالاري  بزرگ است كه به دو راهرو در طرفين منتهي مي شود. هر راهرو (فوقاني و تحتاني) داراي  دالان تاريخي ، دالان ابزارآلات فلزي، موسيقي ، دالان فرهنگي، دالان ورزشهاي ملي، و دالان تاريخ طبيعي مي باشند. اين موزه در سال 1888 تاسيس شد اگرچه در سال 1963 به طور كلي بازسازي شد.

آدرس :

Jalan Damansara

زمان بازديد: هر روز 9 صبح تا 6 بعد از ظهر

 

 

برجهاي پتروناس (Petronas)

        يكي از مهم ترين علل جذابيت كوالالامپور برجهاي بلند پتروناس است كه از بلندترين برجهاي جهان مي باشند. زماني كه بر بلنداي آن مي ايستيد مي توانيد منظره اي زيبا و به ياد ماندني از كل شهر را مشاهده نماييد.

برجهاي پتروناس از بلندترين برجهاي دنيا است كه در حدود 452 متر ارتفاع دارد. برجهاي دوقلوي پتروناس در روزهاي سه شنبه و يكشنبه به روي بازديد كنندگان باز است . گيشه بليط در روزهاي اعلان شده از ساعت 30 : 8 صبح باز است. ساعت بازديد از 9 صبح تا 5 بعد از ظهر مي باشد . اين بليط ها رايگان است. هر روز حدود 1300 بليط ارائه مي شود كه در حدود ساعت 11 صبح بليط تمام مي شود. در اين برجها هيچ رستوراني وجود ندارد. و تنها يك باشگاه در آن يافت مي شود كه به اعضاء آن اختصاص دارد .

اين ساختمان توسط Cesar Pelli تحت تأثير طرح هاي اسليمي طراحي شده است. اين برج ها 88 طبقه دارد كه تمام آن از شيشه و فولاد است.

به طور تقريبي اين ساختمان 32.000 پنجره دارد .

 

پارك آهوها :

         پارك آهوها در كوالالامپور يكي از زيباترين مناطق با چشم اندازي زيبا است كه با قرار گرفتن در ميان درختان و بوته ها مكاني زيبا و آرام را براي آهو  ايجاد كرده است كه در نزديكي آن درياچه اي زيبا نيز واقع شده است.  مكاني به وسعت 2 كيلومتر مربع در نزديكي درياچه Gardens كه با توجه به زندگي طبيعي آهو ها طراحي شده است. شما در اين منطقه مي توانيد آهو ماده ها ، بره آهو ها و گرو ه هاي مشابه را ببينيد كه به آزادي زندگي مي كنند.

ساعات بازديد: 9 صبح تا  6 بعد از ظهر ( هر روز)

ورودي : رايگان

 

مجتمع برجايا  تايم اسكوئر((Time square:

         اين مجتمع در كوالالامپور چيزي بيش از يك مركز خريد است . يكي از بزرگترين مراكز خريد در جهان و داراي يك شهربازي سرپوشيده نيز است كه در نوع خود بي نظير است و به دنياي كيهان Cosmo's World معروف است.

در اين مركزي تفريحي و تجاري زمين اسكيت بازي ، استخر شنا، آبراه و علاوه بر اين  roller coaster (قطار پر پيچ و خم ويژه كودكان) نيز وجود دارد.

اين مركز تجاري 1000 مغازه و 65  رستوران و تريا  دارد و فروشگاه بزرگ Debenham ارائه كننده بهترين لباس هاي زنانه در آن واقع شده است. اولين سينماي سه بعدي و دو بعدي در مالزي در اين مكان احداث شده است.

اين مجتمع فرهنگي و تفريحي دقيقاً در قلب منطقه تجاري كوالالامپور واقع شده است . هتل برجايا 900 اتاق دارد .

شهربازي دنياي كيهان  برجاياي بزرگترين شهربازي سرپوشيده مالزي است كه هر كودك و يا بزرگسال از بودن در آن احساس رضايت مي كنند . بليط اين شهربازي 25 رينگت براي بزرگسالان وبراي كودكان زير دوازده سال  15  رينگت است.

در صورت  رزرو 3 روز و 2 شب اقامت در هتل برجايا 1 روز اقامت رايگان دريافت مي كنيد.

 

پوتراجايا Putrajaya

         پوتراجايا به پايتخت جديد كشور مالزي تبديل شده است. اين منطقه به خاطر بازار Perang معروف استوا در 25 كيلومتري جنوب كوالالامپور واقع شده است. و در حدود 20 كيلومتري فرودگاه بين المللي كوالالامپور KLIA است. پوتراجايا مركز اداري دولت مي باشد و با مجهز كردن آن با جديدترين امكانات مخابراتي به مركز اداري الكترونيكي تبديل شده است.

اين شهر بر پايه تكنولوژي مالتي مديا طراحي شده است. كوالالامپور هنوز پايتخت تجاري و مالي مالزي محسوب مي شود. در حدود 70 درصد از مكان هاي پوتراجايا هنوز طبيعي است.

گلخانه هاي باشكوه، باغ هاي گياه شناسي كه در همه جا قرار دارند. اغلب وزارت خانه هاي و شركتهاي فدرالي در اين منطقه واقع شده است. دفتر نخست وزير در محلي مناسب در اين منطقه قرار دارد.

مسجد Turkmenistan،  Kazakhstan ,Moroccoو با معماري اسليمي كه ارتفاع مناره آن به 116 متر مي رسد و بيش از 15000 نفر را در خود جاي مي دهد.

 

بازار Baru Chow Kit

          اين بازار هر روز از ساعت 9 صبح تا 5 بعد از ظهر باز است.

اين بازار در شمالي ترين منطقه Jalan Tunku Abdul Rahman واقع شده است كه به راحتي با منوريل مي توان از كوالالامپور به به اين منطقه رسيد شما مي توانيد در ايستگاه Chow Kit پياده شده و در حدود 100 متر به عقب برگرديد و سمت چپ جاده اين بازار را مي بينيد.

اين بازار رنگارنگ يكي از بزرگترين بازارهاي wet در كوالالامپور است.

 در يك بازار Wet   انواع كالا هاي مانند ميوه، سبزيجات، ادويه، گوشت، ماهي ، خرچنگ و انواع لباس، ابريشم، كفش، نوار كاست و پارچه يافت مي شود.

در كنار فروش موادي مثل مرغ، ماهي ، گوشت، ادويه ، سبزيجات و ميوه شما مي تواند غذاهايي را يافت كنيد كه با اين مواد به  خوبي طبخ شده است.

 

باغ اركيده و باغ گلها

         باغ اركيده درست در مقابل باغ پرندگان و در نزديكي درياچه Garden واقع شده است. وقتي شما از باغ پرندگان ديدن كرديد شما از خيابان رد شده و به باغ اركيد وارد مي شويد. در اين محل شما با انواع گلهاي  اركيد ، نحوه كاشت و نگهداري از آنها آشنا مي شويد.

ورودي اين باغ رايگان است اما در روزهاي شنبه و يكشنبه براي بازديد از اين باغ بايد يك رينگت بپردازيد.

بخشي كه در مجاور اين باغ قرار دارد به كاشت hibiscus اختصاص يافته  hibiscus به ملكه گلهاي گرمسيري شهرت دارند و 2000 گونه متفاوت از گياه در اين باغ پرورش داده مي شوند. همين طور كه شمادر باغ اركيد قدم مي زنيد با منظره رنگارنگي روبرو مي شويد. در ميان اين گلها گلي موسوم به Bunga Raya يافت مي شود در باغ hibiscus شما با بيش از 2200 گونه متفاوت از گياهان كمياب روبرو مي شويد.

آدرس باغ hibiscus :

Jalan Cenderawasih, Kuala Lumpur

آدرس باغ Orchid Garden:

Jalan Perdana; Kuala Lumpur

حداكثر زمان توقف در باغ 5/1 تا 2 ساعت است.

 

برج مخابراتي كوالالامپور (KL)

       يكي ديگر از نقاط ديدني كوالالامپور برج مخابراتي بسيار بلند است كه تصويري رويايي در ذهن بازديدكننده ايجاد مي كند.

برج مخابراتي كوالالامپور 421 متر ارتفاع دارد كه به نظر مي رسد از برجهاي دو قلوي پتروناس بلند تر است و بر روي تپه اي ساخته شده است و 515 متر از سطح دريا ارتفاع دارد.

اما همه مي دانند كه برجهاي دوقلوي پتروناس بلندترين سازه در كوالالامپور است.

اين مناره كوالالامپور چهارمين برج بلند مخابراتي در دنيا است. كه در سال 1996 تاسيس شده است . اين برج طوري ساخته شده است كه در برابر فشار بادهاي اقيانوس اطلس مقاومت كند. براي بازديد از اين برج شما بايد بليطي به ارزش  8  رينگت تهيه نماييد. بعد از بالا رفتن از آسانسور شما مي توانيد منظره اي تماشايي را از آن بالا ببينيد. شما از آن بالا مي توانيد تمام ساختمان ها شهر را به راحتي ببينيد و درطبقه دوم اين مناره رستوراني به نام Berputar Seri Angkasa با ظرفيت 250 نفر قرار دارد كه غذاهاي بين المللي و محلي عالي را طبخ مي كند و شما مي توانيد در بالاي ابرها از اين غذا ها بخوريد.

در ارتفاع 282 متري شما مي توانيد از بودن در يك رستوران گردان لذت ببريد. اين رستوران هر روز از ساعت 30 : 11 صبح تا 30 : 2 بعد از ظهر براي ناهار و از ساعت 7 تا 11 شب براي شام باز است. و براي هر وعده منويي جدا وجود دارد.

قبل از آمدن و بازديد از اين برج براي اين رستوران جا رزرو كنيد.

هزينه ورودي

بزرگسالان

15 رينگت

كودكان

9 رينگت

رستوران گردان

بزرگسالان

كودكان

ناهار

25/63 رينگت

50/34 رينگت

شام

75/97 رينگت

75/51 رينگت

چاي آخر هفته

40 رينگت

20 رينگت

 

 

مجتمع تجاري رفاهي Mines

       تاسيس اين بنا صدها سال پيش زماني كه چيني هاي قبيله Chan Wing براي اولين بار به مالزي مهاجرت كردند و براي اولين بار سنگ معدن قلع را در يك معدن متروكه كشف كردند .

معدن كاري در اين منطقه، گودالي عظيم به وسعت 2 كيلو متر طول و 1 كيلومترعرض و با 200 متر عمق ايجاد كرد كه طي سالها آب باران اين گودال را فراگرفت و درياچه بزرگي را ايجاد كرد كه هنوز اين درياچه وجود دارد. مردم در درياچه كوچك آن قايق سواري مي كنند و از آن لذت مي برند.

در سال 1988 شخصي به نام Tan Sri Lee Kim Yew مجتمع تجاري را در اينجا بنا كرد كه امروزه به يكي از عجايب هفتگانه مالزي تبديل شده است.

در مجتمع Mines دو درياچه وجود داشت كه مهندسين براي اتصال اين دو درياچه به هم با مشكلات فراواني روبرو شدند تا توانستند اين دو درياچه را به سيستم حمل و نقل تجهيز كنند. كاخ Golden Horses در نزديكي درياچه باشكوه مجتمع Mines واقع شده است. اين بنا با تركيب معماري آفريقايي و فرهنگ مالايي ساخته شده و هتل مجلل آن  داراي 480 اتاق و سوئيت است و تجربه اي دلنشين در اختيار شما قرار مي دهد.

از هتل مركز تفريحي Mines  تا مركز شهر كوالالامپور حدوداً 20 دقيقه و تا فرودگاه بين المللي مالزي KLIA حدود 35 دقيقه فاصله دارد.

اين مركز تفريحي و درياچه بسيار زيبا، امروزه به يكي از معروفترين استراحتگاه ها تبديل شده است كه آخر هفته بسيار از خانواده ها در كنار آن جمع مي شوند .

در مجتمع فرهنگي Mines يك خانه زمستاني برفي  با رستوران و ديگر تسهيلات و امكانات در نزديكي شاهراه اصلي كوالالامپور كه در مركز اداري كوالالامپور قرار دارد، تنها  20 دقيقه فاصله دارد و هر بيننده اي را به سمت خود جذب مي كند. شب ها بر روي درياچه Mines فواره ها همراه با نورهاي رنگي و ملودي گوشنواز مي رقصند و بازديدكنندگان از تماشاي اين مناظر لذت مي برند.

ساعت كار

سه شنبه تا جمعه : 6 بعد از ظهر  تا 11 شب

شنبه و يكشنبه : 5 بعد از ظهر  تا 11 شب

روزهاي تعطيل و تعطيلات مدارس : 5 بعد از ظهر  تا 11 شب

بناي تفريحي Mines در روزهاي دوشنبه بجز در ايام تعطيلات بچه ها و تعطيلات رسمي تعطيل است.

بهاي بليط

بزرگسالان

32 رينگت

كودكان زير 12 سال

21 رينگت

افراد بالاي 55 سال

20 رينگت

 

 

درياچه Titiwangsa

      پارك و درياچه تفريحي كوچك  Titiwangsa با منظره اي بسيار عالي در شمال مركز تجاري كوالالامپور واقع شده است و به گويش محلي به آن چشم مالزي مي گويند. بزرگترين چرخ و فلك دنيا با ارتفاع 60 متري در اين پارك قرار دارد.

اين پارك تفريحي و درياچه زيبا برنامه رقص نوري زيبا نيز دارد كه برنامه اجراي آن در سايت پارك اعلام مي شود.

بزرگترين ساختمان اين پارك ، مركز فرهنگي و هنري است كه گالري و تئاتر هاي در اين ساختمان برگزار مي شود .

براي رفتن به پارك Titiwangsaدر آخرين ايستگاه منوريل (ايستگاه Titiwangsa) پياده شويد و با اتوبوس 120 و يا پياده به اين مركز بياييد.

 

 

معبد Thean Hou

         اين معبد به Thean Hou ملكه آسمان ها تعلق دارد و يكي از بزرگترين معابد چيني ها در جنوب شرق آسيا است. عده ي كثيري در مناطق ساحلي چين Thean Hou را مي پرستند و معتقدند او نگهباني است كه از دريا متولد شده است.

اولين چيزي كه در اين معبد چشم همه را به خود خيره مي كند ستونهاي شبيه اژدها و سقفي با سنبل پاگودا مي باشد.  در اين منطقه به راحتي مي توانيد خط افق كوالالامپور را ديد.

درون معبد مي توانيد الهه Thean Hou  را ببينيد كه كه به طرز شگفت انگيزي بين الهه آب Shui Wei Sheng Niang و الهه مهرباني Guan Yin نشسته است. مجسمه هايي از  Milefo (بوداي خندان) Wei Tuo  و  Guan Di(خداي جنگ) را نيز در اين نعبد مي توانيد ببينيد.

اين معبد هر روز از ساعت 9 صبح تا 6 بعد از ظهر باز است و ورودي اين معبد رايگان است .

معبد Thean Hou بالاي تپه Robson و نزديك رودخانه Jalan Syed Putra واقع شده است كه با تاكسي و يا اتوبوس شماره 27 يا 52 مي تواند در ايستگاه Klang پياده شده و تا تپه پياده برويد.

 

پارك آبي Sunway Lagoon

        پارك آبي Sunway Lagoon به سه محوطه اصلي منطقه جنگلي غربي، پارك اسرار آميز، آبشارهاي آفريقايي تقسيم مي شود .

در اين پارك، ساحلي نيز با موج هاي طبيعي وجود دارد.

اين پارك از سه جزيره تفريحي متفاوت تشكيل شده است كه هر كدام شرايط جذاب  و سرگرم كننده اي را در اختيار شما قرار مي دهد. كه شما مي توانيد كل روز را در آنجا سپري كرده و از لحظات به ياد ماندني آن لذت ببريد.

از ديگر شگفتي هاي پارك Sunway Lagoon مي توان به :

پارك اصلي (Extreme Park)

در اين بخش از پارك تفريحي Sunway Lagoon  ورزشهاي ويژه اي  صورت مي گيرد و بخش هاي ساخته شده با سطح استانداردهاي تعيين شده برابري مي كند

 

 

باغ وحش حيوانات وحشي Sunway

         اين  بخش مهم ترين بخش از پارك تفريحي Sunway Lagoon است كه در آن حيوانات عجيب و غريب ، پرندگان كوچك و خزندگان و پستانداران نگه داري مي شود.

ورودي

 

بزرگسالان

كودكان

پارك تفريحي (آبي و سرگرمي )

45 رينگت

30 رينگت

پارك تفريحي و پارك اصلي

55 رينگت

40 رينگت

پارك تفريحي و پارك حيات وحش

55 رينگت

40 رينگت

همه پارك ها (پارك تفريحي ، پارك اصلي و پارك حيات وحش)

65 رينگت

50 رينگت

پارك اصلي و پارك حيات وحش

35 رينگت

20 رينگت

 

افرادي كه قد آنها از 90 سانتي متر  كمتر است براي بازي كردن و انتخاب سرگرمي ها محدوديت دارند و هزينه بليط آنها رايگان است.

 

روزهاي عادي

تعطيلات رسمي و زمان تعطيلات مدارس

دوشنبه

11 صبح تا 6 بعد از ظهر

10 صبح تا 6 بعد از ظهر

سه شنبه

تعطيل

چهارشنبه

11 صبح تا 6 بعد از ظهر

پنجشنبه

جمعه

شنبه

10 صبح تا 6 بعد از ظهر

يكشنبه

 

براي رفتن به پارك تفريحي Sunway Lagoon از مركز اداري كوالالامپور 45 دقيقه فاصله داريد و از بزرگراه Damansara-Puchong نيز مي توان به آنجا رفت.  مي توانيد در ايستگاه Subang Jaya با  ترن KTM Komuter  و در ايستگاه Kelana Jaya پياده شويد و از آنجا با تاكسي تا ايستگاه Sunway Pyramid بياييد و علاوه بر آن با اتوبوس شماره 51 و يا متروباس شماره 10 يا 11 خود را به ايستگاه Sunway Pyramid برسانيد.

 

Bangsar در كوالالامپور

       براي پيدا كردن اين منطقه بهتر است به دنبال Telawi بگرديد يك منطقه در حومه شهر كه به رستوران، باشگاه ، بار و مغازه مجهز است.

بازار بزرگ malam ، شب بازارها هر يكشنبه به منطقه اي رنگارنگ تبديل مي شود .

براي رسيدن به اين محل بايد از ايستگاه Putra LRT به منطقه Bangsar رفته و با تاكسي به Jl Telawi برسيد.

آسانترين راه براي رفتن به  Bangsarبا تاكسي است . اگر شما بخواهيد از مركز كوالالامپور با تاكسي به Bangsar برويد بايد 6 تا 9 رينگت بپردازيد.

 

 

Bintang Walk در كوالالامپور :

       يكي از خيابان هاي معروف شهرBukit Bintang  و داراي  يكي از بهترين مكانها براي خريد مي باشد و فراموش نكنيد كه ميتوان در اين منطقه براي خريد به راحتي چانه بزنيد. در اين منطقه رستوران هاي هاي روباز وجود دارد .

بسياري از مكان هاي خريد مانند مركز خريد Starhill، گالري، بازارهاي خريد Sungai Wanga،  Bukit BIntang Imbi Low Yat ،  Galleria Mondoو مراكز خريد KL در اين خيابان قرار گرفته اند.

برخي از رستوران ها، fast food ها، مغازه ها خرده فروشي صنعتي، بانكها ، قهوه خانه هاي در اين مكان قرار دارد.

شما مي توانيد پياده و با تاكسي از اين خيابان بگذريد.

بهترين قسمت اين خيابان محلي است كه از خيابان Jl Sultan Ismail مي گذرد شما با يك تاكسي مي توانيد خود را به مركز خريد Star Hill و يا  Low Yatt برسانيد.

يك ايستگاه منوريل موسوم به Bukit Bintang كه بين مركز خريد Lot 10 و Sungai Wang واقع شده است و اين خط منوريل از طريق خط LRT به چندين ايستگاه ديگر متصل مي شود.

 

موزهاي هنرهاي اسلامي مالزي:

      براي كساني كه از ديدن موزهاي هنر هاي اسلامي لذت مي برند بازديد از موزه هنرهاي اسلامي مالزي ضروري است. اين موزه ساختماني سه طبقه فضايي شبيه به موزه تاج محل و يا مقبره امير تيمور را به ياد شما مي آورد. يكي از ديدني ترين سالن ها در اين موزه مربوط به دوره عثماني مي باشد كه تمامي ابزار مورد استفاده اين امپراتوري عظيم  در آن نگهداري مي شود. در حدود200 جلد  قرآن و نسخ خطي ديگر در اين موزه نگهداري مي شود و اكنون به يك سالن غذاخوري نيز مجهز شده است.

 

 

  

اكواريوم KLCC

       اكواريوم KLCC در نزديك برج هاي پتروناس واقع شده است .

داراي تونلي به طول 90 متر در زير آب مي باشد و شما در اين جا مي تواند بيش از 3000 موجود دريايي با شكلها و اندازه هاي متفاوت را ببينيد كه كه در محيطي مشابه محيط طبيعي زندگي خود زندگي مي كنند. يادتان نرود كه از قسمت كوسه ماهي ها، stingrays (نوعي ماهي پهن برقي) ، مار ماهي ها و ... ديدن فرماييد.

ما پيشنهاد مي كنيم برا ي رفتن KLCC  حتما از راننده تاكسي بخواهيد كه شما را سمت درب اكواريم پياده كند.

ورودي :

بزرگسالان

38 رينگت

كودكان

26 رينگت

افراد مسن

18 رينگت

 

كودكان حتماً بايد به همراه بزگسالان از اين محل ديدن نمايند.

ساعت بازديد همه روزه  از 11 صبح تا 8 بعد از ظهر مي باشد.

آخرين زمان براي فروش بليط تا 7 بعد از ظهر است.

 

باغ وحش Negara

       اين باغ وحش در 13 كيلومتري مركز كوالالامپور واقع شده است.  اكواريوم اين باغ وحش به اكواريوم تانكا عبد الرحمن (Tunku Abdul Rahman) شهرت دارد كه بسيار جالب و تماشايي است. و در آن بيش از 80 گونه متفاوت از آبزيان دريايي را نگه داري مي كنند و انواع بي مهرگان نيز در اين درياچه يافت مي شوند.

شما مي توانيد تاكسي بگيريد و يا به وسيله Putra كه هر يك ساعت يكبار از اين مسير ميگذرد به آنجا برويد.

به محض رسيدن شما بايد يك بليط به ارزش 10 رينگت تهيه كنيد.

نمايش فيلها در ساعت 30 : 10 و 30 : 14 در آمفي تئاتر فيل شروع مي شود.

آدرس :

 Zoo Negara Malaysia Jalan Ulu Kelang 68000 Ampang Selangor Darul Ehsan

 

 

 

 

بلنديهاي گتينگ Genting Highlands :

     شهرك‌ «گنتينگ‌» يك‌ شهرك‌توريستي‌ تفريحي‌ با آب‌وهواي‌ خنك‌ و مطلوب‌است ‌و در بلندترين‌ منطقه‌ كوالالامپور واقع‌ شده‌است‌. گنتينگ‌ تركيبي‌ از مراكز تجاري‌ و تفريحي‌و هتلهاي‌ متعدد مي‌باشد.

بلنديهاي گنتينگ با ارتفاع 2000 متري از سطح دريا،   يك شهر باشكوه كه بر روي بلندترين نقطه اين تپه واقع شده است و در 50 كيلومتري كوالالامپور قرار دارد .برای رسیدن به ارتفاعات گنتینگ می توان از تله کابین مجموعه استفاده کرد که حدود ۳٫۳۸ کیلومتر طول دارد و بلند ترین و سریع ترین تله کابین آسیای جنوب شرقی قلمداد شده است.  اين فرصت استراحت مطلوبي را بعد از شلوغي و فشار موجود در پايتخت را فراهم مي كند.  جنگل هاي باراني منطقه استوايي سبز و شاداب  اين منطقه را پوشش داده است  در ميان پوشش دائمي مه آن بسيار سخت است كه كه باور كنيم كه شما فقط چند دقيقه با مركز هواي گرم استوايي و حتي از گرد و خاك شهر فاصله داريد. 

در كنار اين هواي سرد و مناظر زيبا  اين منطقه همچنين داراي  يك پارك اصلي مي باشد كه مركزي براي تفريح و سرگرمي مي باشد .

مجموعه گنتینگ با پنج هتل متفاوت و بیش از ده هزار اتاق یکی از بزرگترین مجموعه هتل های جهان است. در این مجموعه پارک بازی در فضای باز و همچنین پارک بازی در فضای بسته وجود دارد.

تعداد زیادی فروشگاه و رستوران متنوع در این مجموعه وجود دارد که روزانه میهمان هزاران گردشگر از نقاط مختلف دنیا و بویژه آسیای شرقی هستند.

براي بالا رفتن از تپه ها به ايستگاه هوايي Genting برويد و در حين تماشاي گلخانه گلهاي گرمسيري  از مناظر ديدني آن لذت ببريد ، اينها به شما كمك مي كند تا ذهن خسته ي خود را دوباره تازه كنيد. اين منطقه در ميان بلندي هاي Selangor،  Pahangو  Genting واقع شده است و براي هر سني هيجان ، فعاليت ، شور و نشاط به همراه دارد.  

پارك Genting داراي محيط بسته و باز است ، هتل، ميدان مسابقات كه نمايش هاي سالانه را در آنجا برگزار مي كنند ، داراي زمين گلف و تفريحگاه عمومى براى رقص وموزيک است. 

 

 

پارك پروانه ها :

        باغ پروانه هاي كوالالامپور در نزديكي درياچه Gardens واقع شده است. اين باغ تقليدي از محل زندگي واقعي پروانه ها در جنگلهاي گرمسيري است.

براي جلوگيري از فرار پروانه از باغ آن را به صورت سر پوشيده ساخته اند كه با توري بزرگ محافظت مي شود .

محل زندگي 6000 پروانه از 120 گونه متفاوت است كه در ميان 15000 گل و گياه قرار دارد كه براي نگهداري از آن هزينه بالايي صرف مي شود.

مدت زمان بازديد : 1 ساعت

آدرس:

Butterfly Park Kuala Lumpur Jalan Cenderawasih Kuala Lumpur 50480, MALAYSIA

ساعت بازديد:  9 صبح تا 6 بعد از ظهر

هزينه بليط 15 رينگت مي باشد.

 

باغ پرندگان :

       باغ پرندگان بخشي از منطقه اي موسوم به درياچه Gardens است اين منطقه آرام و زيبا در حدود 60 هكتار وسعت دارد و در سال 1888 ساخته شده است و به  كمربند سبز كوالالامپور تبديل شده است.

اين محل يك درياچه مصنوعي بوده و بازديدكنندگان مي توانند يك قايق تفريحي كرايه كرده و درون آب از ديدن اين همه زيبايي لذت ببرند. بازديدكنندگان با قدم زدن در اين باغ پياده روي لذت بخش را تجربه مي كنند. شما مي توانيد در محل هاي مشخص شده براي استراحت توقف كنيد.  در اين محل ها مكاني براي بازي بچه ها، زميني براي دويدن، محلي براي تمرينات ورزشي و قايق سواري ايجاد شده است.

باغ پرندگان محل زندگي بيش از 3000 پرنده از 200 گونه متفاوت از سراسر جهان است.

 

سرگرمي ها

30 : 11

غذا دادن به Hornbills (پرنده هايي با منقار هاي بسيار بزرگ ) در پارك Hornbills

ناحيه 3

12

غذا دادن به Lorries  ( در منطقه طوطي ها)

ناحيه 4

13

غذا دادن به شترمرغ ها (پرندگان بي پرواز)

ناحيه 4

30 : 14

غذا دادن به عقاب ها ( زمين Brahminy)

ناحيه 1

30 : 15

نمايش پرندگان (امفي تئاتر)

ناحيه 4

16

غذا دادن به Milky Stork (پرنده بزرگ از تيره لك لك)

ناحيه 4

اين فعاليتها بسته به شرايط آب و هوايي مكن است تغيير كند

ساعت بازديد:

9 صبح تا 7 بعد از ظهر

شما مي توانيد با تاكسي و يا اتوبوس 30 از  Jalan Sultan Mohamed و يا با خط 22 و 38 از Lebuh Pasar Besar  خود را به باغ پرندگان برسانيد.

مدت بازديد 2 تا 3 ساعت

آدرس:

KL Bird Park No. 920 Jalan Lembah Taman Tasik Perdana 50480 Kuala Lumpur

 

 

غار Batu

        اين غار  در 13 كيلومتري (7 مايلي) شمال كوالالامپور واقع شده است. محلي مقدس براي هندوان در مالزي به شمار مي رود. اين غار شامل 3 غار اصلي و يك غار كوچك مي شود. و از سنگ آهك بوده كه 400 متر ارتفاع و طول آن به بيش از 100 مي رسد و در سال 1892 كشف شده است. از Golden Triangle شما با تاكسي و يا اتوبوس خط 11 مي توانيد به راحتي به اين محل برسيد.

وقتي به اين محل مي رسيد تعداد زيادي ميمون به استقبال شما مي آيند. اگر شما سر راه بادام زميني و  موز خريده باشيد آنها به قصد گرفتن آنها به شما نزديك مي شوند. شما بايد از 272 پله بالا برويد تا غار مقدس و باستاني Batu مي رساند.

اتوبوس ها هر نيم ساعت يكبار از  Lebuh Pudu  به طرف غار حركت مي كنند كه اين سفر كوتاه 45 دقيقه طول مي كشد.

ساعت بازديد 7 صبح تا 9 شب است.

 

بازارمركزي  Central Market :

        بازار مركزي در حاشيه محله چيني ها واقع شده است. چرا شما هم از اين بازار و محله چيني ها ديدن نمي كنيد؟

ساختمان اين بازار قديمي و متعلق به  1928 مي باشد كه براي معماري زيبايش برنده جايزه اي ارزشمند شده است. و از تهويه مناسبي برخوردار است كه بازديد كننده هاي بسياري را به خود جذب مي كند.

بهترين مكان براي جهانگردي كه قصد خريد صنايع دستي ، هنري ، طراحي روي پارچه ، لباسهاي سنتي مالزي را دارد. هرچيزي كه شما اراده كنيد مي توانيد در اينجا تهيه كنيد. و لحظات خوبي را در اين بازار سپري كنيد . براي گشتن در كل بازار تقريباً‌5/1 وقت لازم است.

 اين بازار هر روز از ساعت 10 صبح تا 11 شب باز است.

آدرس :

The Central Market is at the junction of Jalan Benteng and Lebuh Pasar Besar. 50050 Kuala Lumpur

 

موزه ملي :

        موزه ملي مالزي Muzium Negara يكي از مهمترين موزه هاي مالزي بشمار مي رود. اين موزه داراي تالاري  بزرگ است كه به دو راهرو در طرفين منتهي مي شود. هر راهرو (فوقاني و تحتاني) داراي  دالان تاريخي ، دالان ابزارآلات فلزي، موسيقي ، دالان فرهنگي، دالان ورزشهاي ملي، و دالان تاريخ طبيعي مي باشند. اين موزه در سال 1888 تاسيس شد اگرچه در سال 1963 به طور كلي بازسازي شد.

آدرس :

Jalan Damansara

زمان بازديد: هر روز 9 صبح تا 6 بعد از ظهر

 

 

برجهاي پتروناس (Petronas)

        يكي از مهم ترين علل جذابيت كوالالامپور برجهاي بلند پتروناس است كه از بلندترين برجهاي جهان مي باشند. زماني كه بر بلنداي آن مي ايستيد مي توانيد منظره اي زيبا و به ياد ماندني از كل شهر را مشاهده نماييد.

برجهاي پتروناس از بلندترين برجهاي دنيا است كه در حدود 452 متر ارتفاع دارد. برجهاي دوقلوي پتروناس در روزهاي سه شنبه و يكشنبه به روي بازديد كنندگان باز است . گيشه بليط در روزهاي اعلان شده از ساعت 30 : 8 صبح باز است. ساعت بازديد از 9 صبح تا 5 بعد از ظهر مي باشد . اين بليط ها رايگان است. هر روز حدود 1300 بليط ارائه مي شود كه در حدود ساعت 11 صبح بليط تمام مي شود. در اين برجها هيچ رستوراني وجود ندارد. و تنها يك باشگاه در آن يافت مي شود كه به اعضاء آن اختصاص دارد .

اين ساختمان توسط Cesar Pelli تحت تأثير طرح هاي اسليمي طراحي شده است. اين برج ها 88 طبقه دارد كه تمام آن از شيشه و فولاد است.

به طور تقريبي اين ساختمان 32.000 پنجره دارد .

 

پارك آهوها :

         پارك آهوها در كوالالامپور يكي از زيباترين مناطق با چشم اندازي زيبا است كه با قرار گرفتن در ميان درختان و بوته ها مكاني زيبا و آرام را براي آهو  ايجاد كرده است كه در نزديكي آن درياچه اي زيبا نيز واقع شده است.  مكاني به وسعت 2 كيلومتر مربع در نزديكي درياچه Gardens كه با توجه به زندگي طبيعي آهو ها طراحي شده است. شما در اين منطقه مي توانيد آهو ماده ها ، بره آهو ها و گرو ه هاي مشابه را ببينيد كه به آزادي زندگي مي كنند.

ساعات بازديد: 9 صبح تا  6 بعد از ظهر ( هر روز)

ورودي : رايگان

 

مجتمع برجايا  تايم اسكوئر((Time square:

         اين مجتمع در كوالالامپور چيزي بيش از يك مركز خريد است . يكي از بزرگترين مراكز خريد در جهان و داراي يك شهربازي سرپوشيده نيز است كه در نوع خود بي نظير است و به دنياي كيهان Cosmo's World معروف است.

در اين مركزي تفريحي و تجاري زمين اسكيت بازي ، استخر شنا، آبراه و علاوه بر اين  roller coaster (قطار پر پيچ و خم ويژه كودكان) نيز وجود دارد.

اين مركز تجاري 1000 مغازه و 65  رستوران و تريا  دارد و فروشگاه بزرگ Debenham ارائه كننده بهترين لباس هاي زنانه در آن واقع شده است. اولين سينماي سه بعدي و دو بعدي در مالزي در اين مكان احداث شده است.

اين مجتمع فرهنگي و تفريحي دقيقاً در قلب منطقه تجاري كوالالامپور واقع شده است . هتل برجايا 900 اتاق دارد .

شهربازي دنياي كيهان  برجاياي بزرگترين شهربازي سرپوشيده مالزي است كه هر كودك و يا بزرگسال از بودن در آن احساس رضايت مي كنند . بليط اين شهربازي 25 رينگت براي بزرگسالان وبراي كودكان زير دوازده سال  15  رينگت است.

در صورت  رزرو 3 روز و 2 شب اقامت در هتل برجايا 1 روز اقامت رايگان دريافت مي كنيد.

 

پوتراجايا Putrajaya

         پوتراجايا به پايتخت جديد كشور مالزي تبديل شده است. اين منطقه به خاطر بازار Perang معروف استوا در 25 كيلومتري جنوب كوالالامپور واقع شده است. و در حدود 20 كيلومتري فرودگاه بين المللي كوالالامپور KLIA است. پوتراجايا مركز اداري دولت مي باشد و با مجهز كردن آن با جديدترين امكانات مخابراتي به مركز اداري الكترونيكي تبديل شده است.

اين شهر بر پايه تكنولوژي مالتي مديا طراحي شده است. كوالالامپور هنوز پايتخت تجاري و مالي مالزي محسوب مي شود. در حدود 70 درصد از مكان هاي پوتراجايا هنوز طبيعي است.

گلخانه هاي باشكوه، باغ هاي گياه شناسي كه در همه جا قرار دارند. اغلب وزارت خانه هاي و شركتهاي فدرالي در اين منطقه واقع شده است. دفتر نخست وزير در محلي مناسب در اين منطقه قرار دارد.

مسجد Turkmenistan،  Kazakhstan ,Moroccoو با معماري اسليمي كه ارتفاع مناره آن به 116 متر مي رسد و بيش از 15000 نفر را در خود جاي مي دهد.

 

بازار Baru Chow Kit

          اين بازار هر روز از ساعت 9 صبح تا 5 بعد از ظهر باز است.

اين بازار در شمالي ترين منطقه Jalan Tunku Abdul Rahman واقع شده است كه به راحتي با منوريل مي توان از كوالالامپور به به اين منطقه رسيد شما مي توانيد در ايستگاه Chow Kit پياده شده و در حدود 100 متر به عقب برگرديد و سمت چپ جاده اين بازار را مي بينيد.

اين بازار رنگارنگ يكي از بزرگترين بازارهاي wet در كوالالامپور است.

 در يك بازار Wet   انواع كالا هاي مانند ميوه، سبزيجات، ادويه، گوشت، ماهي ، خرچنگ و انواع لباس، ابريشم، كفش، نوار كاست و پارچه يافت مي شود.

در كنار فروش موادي مثل مرغ، ماهي ، گوشت، ادويه ، سبزيجات و ميوه شما مي تواند غذاهايي را يافت كنيد كه با اين مواد به  خوبي طبخ شده است.

 

باغ اركيده و باغ گلها

         باغ اركيده درست در مقابل باغ پرندگان و در نزديكي درياچه Garden واقع شده است. وقتي شما از باغ پرندگان ديدن كرديد شما از خيابان رد شده و به باغ اركيد وارد مي شويد. در اين محل شما با انواع گلهاي  اركيد ، نحوه كاشت و نگهداري از آنها آشنا مي شويد.

ورودي اين باغ رايگان است اما در روزهاي شنبه و يكشنبه براي بازديد از اين باغ بايد يك رينگت بپردازيد.

بخشي كه در مجاور اين باغ قرار دارد به كاشت hibiscus اختصاص يافته  hibiscus به ملكه گلهاي گرمسيري شهرت دارند و 2000 گونه متفاوت از گياه در اين باغ پرورش داده مي شوند. همين طور كه شمادر باغ اركيد قدم مي زنيد با منظره رنگارنگي روبرو مي شويد. در ميان اين گلها گلي موسوم به Bunga Raya يافت مي شود در باغ hibiscus شما با بيش از 2200 گونه متفاوت از گياهان كمياب روبرو مي شويد.

آدرس باغ hibiscus :

Jalan Cenderawasih, Kuala Lumpur

آدرس باغ Orchid Garden:

Jalan Perdana; Kuala Lumpur

حداكثر زمان توقف در باغ 5/1 تا 2 ساعت است.

 

برج مخابراتي كوالالامپور (KL)

       يكي ديگر از نقاط ديدني كوالالامپور برج مخابراتي بسيار بلند است كه تصويري رويايي در ذهن بازديدكننده ايجاد مي كند.

برج مخابراتي كوالالامپور 421 متر ارتفاع دارد كه به نظر مي رسد از برجهاي دو قلوي پتروناس بلند تر است و بر روي تپه اي ساخته شده است و 515 متر از سطح دريا ارتفاع دارد.

اما همه مي دانند كه برجهاي دوقلوي پتروناس بلندترين سازه در كوالالامپور است.

اين مناره كوالالامپور چهارمين برج بلند مخابراتي در دنيا است. كه در سال 1996 تاسيس شده است . اين برج طوري ساخته شده است كه در برابر فشار بادهاي اقيانوس اطلس مقاومت كند. براي بازديد از اين برج شما بايد بليطي به ارزش  8  رينگت تهيه نماييد. بعد از بالا رفتن از آسانسور شما مي توانيد منظره اي تماشايي را از آن بالا ببينيد. شما از آن بالا مي توانيد تمام ساختمان ها شهر را به راحتي ببينيد و درطبقه دوم اين مناره رستوراني به نام Berputar Seri Angkasa با ظرفيت 250 نفر قرار دارد كه غذاهاي بين المللي و محلي عالي را طبخ مي كند و شما مي توانيد در بالاي ابرها از اين غذا ها بخوريد.

در ارتفاع 282 متري شما مي توانيد از بودن در يك رستوران گردان لذت ببريد. اين رستوران هر روز از ساعت 30 : 11 صبح تا 30 : 2 بعد از ظهر براي ناهار و از ساعت 7 تا 11 شب براي شام باز است. و براي هر وعده منويي جدا وجود دارد.

قبل از آمدن و بازديد از اين برج براي اين رستوران جا رزرو كنيد.

هزينه ورودي

بزرگسالان

15 رينگت

كودكان

9 رينگت

رستوران گردان

بزرگسالان

كودكان

ناهار

25/63 رينگت

50/34 رينگت

شام

75/97 رينگت

75/51 رينگت

چاي آخر هفته

40 رينگت

20 رينگت

 

 

مجتمع تجاري رفاهي Mines

       تاسيس اين بنا صدها سال پيش زماني كه چيني هاي قبيله Chan Wing براي اولين بار به مالزي مهاجرت كردند و براي اولين بار سنگ معدن قلع را در يك معدن متروكه كشف كردند .

معدن كاري در اين منطقه، گودالي عظيم به وسعت 2 كيلو متر طول و 1 كيلومترعرض و با 200 متر عمق ايجاد كرد كه طي سالها آب باران اين گودال را فراگرفت و درياچه بزرگي را ايجاد كرد كه هنوز اين درياچه وجود دارد. مردم در درياچه كوچك آن قايق سواري مي كنند و از آن لذت مي برند.

در سال 1988 شخصي به نام Tan Sri Lee Kim Yew مجتمع تجاري را در اينجا بنا كرد كه امروزه به يكي از عجايب هفتگانه مالزي تبديل شده است.

در مجتمع Mines دو درياچه وجود داشت كه مهندسين براي اتصال اين دو درياچه به هم با مشكلات فراواني روبرو شدند تا توانستند اين دو درياچه را به سيستم حمل و نقل تجهيز كنند. كاخ Golden Horses در نزديكي درياچه باشكوه مجتمع Mines واقع شده است. اين بنا با تركيب معماري آفريقايي و فرهنگ مالايي ساخته شده و هتل مجلل آن  داراي 480 اتاق و سوئيت است و تجربه اي دلنشين در اختيار شما قرار مي دهد.

از هتل مركز تفريحي Mines  تا مركز شهر كوالالامپور حدوداً 20 دقيقه و تا فرودگاه بين المللي مالزي KLIA حدود 35 دقيقه فاصله دارد.

اين مركز تفريحي و درياچه بسيار زيبا، امروزه به يكي از معروفترين استراحتگاه ها تبديل شده است كه آخر هفته بسيار از خانواده ها در كنار آن جمع مي شوند .

در مجتمع فرهنگي Mines يك خانه زمستاني برفي  با رستوران و ديگر تسهيلات و امكانات در نزديكي شاهراه اصلي كوالالامپور كه در مركز اداري كوالالامپور قرار دارد، تنها  20 دقيقه فاصله دارد و هر بيننده اي را به سمت خود جذب مي كند. شب ها بر روي درياچه Mines فواره ها همراه با نورهاي رنگي و ملودي گوشنواز مي رقصند و بازديدكنندگان از تماشاي اين مناظر لذت مي برند.

ساعت كار

سه شنبه تا جمعه : 6 بعد از ظهر  تا 11 شب

شنبه و يكشنبه : 5 بعد از ظهر  تا 11 شب

روزهاي تعطيل و تعطيلات مدارس : 5 بعد از ظهر  تا 11 شب

بناي تفريحي Mines در روزهاي دوشنبه بجز در ايام تعطيلات بچه ها و تعطيلات رسمي تعطيل است.

بهاي بليط

بزرگسالان

32 رينگت

كودكان زير 12 سال

21 رينگت

افراد بالاي 55 سال

20 رينگت

 

 

درياچه Titiwangsa

      پارك و درياچه تفريحي كوچك  Titiwangsa با منظره اي بسيار عالي در شمال مركز تجاري كوالالامپور واقع شده است و به گويش محلي به آن چشم مالزي مي گويند. بزرگترين چرخ و فلك دنيا با ارتفاع 60 متري در اين پارك قرار دارد.

اين پارك تفريحي و درياچه زيبا برنامه رقص نوري زيبا نيز دارد كه برنامه اجراي آن در سايت پارك اعلام مي شود.

بزرگترين ساختمان اين پارك ، مركز فرهنگي و هنري است كه گالري و تئاتر هاي در اين ساختمان برگزار مي شود .

براي رفتن به پارك Titiwangsaدر آخرين ايستگاه منوريل (ايستگاه Titiwangsa) پياده شويد و با اتوبوس 120 و يا پياده به اين مركز بياييد.

 

 

معبد Thean Hou

         اين معبد به Thean Hou ملكه آسمان ها تعلق دارد و يكي از بزرگترين معابد چيني ها در جنوب شرق آسيا است. عده ي كثيري در مناطق ساحلي چين Thean Hou را مي پرستند و معتقدند او نگهباني است كه از دريا متولد شده است.

اولين چيزي كه در اين معبد چشم همه را به خود خيره مي كند ستونهاي شبيه اژدها و سقفي با سنبل پاگودا مي باشد.  در اين منطقه به راحتي مي توانيد خط افق كوالالامپور را ديد.

درون معبد مي توانيد الهه Thean Hou  را ببينيد كه كه به طرز شگفت انگيزي بين الهه آب Shui Wei Sheng Niang و الهه مهرباني Guan Yin نشسته است. مجسمه هايي از  Milefo (بوداي خندان) Wei Tuo  و  Guan Di(خداي جنگ) را نيز در اين نعبد مي توانيد ببينيد.

اين معبد هر روز از ساعت 9 صبح تا 6 بعد از ظهر باز است و ورودي اين معبد رايگان است .

معبد Thean Hou بالاي تپه Robson و نزديك رودخانه Jalan Syed Putra واقع شده است كه با تاكسي و يا اتوبوس شماره 27 يا 52 مي تواند در ايستگاه Klang پياده شده و تا تپه پياده برويد.

 

پارك آبي Sunway Lagoon

        پارك آبي Sunway Lagoon به سه محوطه اصلي منطقه جنگلي غربي، پارك اسرار آميز، آبشارهاي آفريقايي تقسيم مي شود .

در اين پارك، ساحلي نيز با موج هاي طبيعي وجود دارد.

اين پارك از سه جزيره تفريحي متفاوت تشكيل شده است كه هر كدام شرايط جذاب  و سرگرم كننده اي را در اختيار شما قرار مي دهد. كه شما مي توانيد كل روز را در آنجا سپري كرده و از لحظات به ياد ماندني آن لذت ببريد.

از ديگر شگفتي هاي پارك Sunway Lagoon مي توان به :

پارك اصلي (Extreme Park)

در اين بخش از پارك تفريحي Sunway Lagoon  ورزشهاي ويژه اي  صورت مي گيرد و بخش هاي ساخته شده با سطح استانداردهاي تعيين شده برابري مي كند

 

 

باغ وحش حيوانات وحشي Sunway

         اين  بخش مهم ترين بخش از پارك تفريحي Sunway Lagoon است كه در آن حيوانات عجيب و غريب ، پرندگان كوچك و خزندگان و پستانداران نگه داري مي شود.

ورودي

 

بزرگسالان

كودكان

پارك تفريحي (آبي و سرگرمي )

45 رينگت

30 رينگت

پارك تفريحي و پارك اصلي

55 رينگت

40 رينگت

پارك تفريحي و پارك حيات وحش

55 رينگت

40 رينگت

همه پارك ها (پارك تفريحي ، پارك اصلي و پارك حيات وحش)

65 رينگت

50 رينگت

پارك اصلي و پارك حيات وحش

35 رينگت

20 رينگت

 

افرادي كه قد آنها از 90 سانتي متر  كمتر است براي بازي كردن و انتخاب سرگرمي ها محدوديت دارند و هزينه بليط آنها رايگان است.

 

روزهاي عادي

تعطيلات رسمي و زمان تعطيلات مدارس

دوشنبه

11 صبح تا 6 بعد از ظهر

10 صبح تا 6 بعد از ظهر

سه شنبه

تعطيل

چهارشنبه

11 صبح تا 6 بعد از ظهر

پنجشنبه

جمعه

شنبه

10 صبح تا 6 بعد از ظهر

يكشنبه

 

براي رفتن به پارك تفريحي Sunway Lagoon از مركز اداري كوالالامپور 45 دقيقه فاصله داريد و از بزرگراه Damansara-Puchong نيز مي توان به آنجا رفت.  مي توانيد در ايستگاه Subang Jaya با  ترن KTM Komuter  و در ايستگاه Kelana Jaya پياده شويد و از آنجا با تاكسي تا ايستگاه Sunway Pyramid بياييد و علاوه بر آن با اتوبوس شماره 51 و يا متروباس شماره 10 يا 11 خود را به ايستگاه Sunway Pyramid برسانيد.

 

Bangsar در كوالالامپور

       براي پيدا كردن اين منطقه بهتر است به دنبال Telawi بگرديد يك منطقه در حومه شهر كه به رستوران، باشگاه ، بار و مغازه مجهز است.

بازار بزرگ malam ، شب بازارها هر يكشنبه به منطقه اي رنگارنگ تبديل مي شود .

براي رسيدن به اين محل بايد از ايستگاه Putra LRT به منطقه Bangsar رفته و با تاكسي به Jl Telawi برسيد.

آسانترين راه براي رفتن به  Bangsarبا تاكسي است . اگر شما بخواهيد از مركز كوالالامپور با تاكسي به Bangsar برويد بايد 6 تا 9 رينگت بپردازيد.

 

 

Bintang Walk در كوالالامپور :

       يكي از خيابان هاي معروف شهرBukit Bintang  و داراي  يكي از بهترين مكانها براي خريد مي باشد و فراموش نكنيد كه ميتوان در اين منطقه براي خريد به راحتي چانه بزنيد. در اين منطقه رستوران هاي هاي روباز وجود دارد .

بسياري از مكان هاي خريد مانند مركز خريد Starhill، گالري، بازارهاي خريد Sungai Wanga،  Bukit BIntang Imbi Low Yat ،  Galleria Mondoو مراكز خريد KL در اين خيابان قرار گرفته اند.

برخي از رستوران ها، fast food ها، مغازه ها خرده فروشي صنعتي، بانكها ، قهوه خانه هاي در اين مكان قرار دارد.

شما مي توانيد پياده و با تاكسي از اين خيابان بگذريد.

بهترين قسمت اين خيابان محلي است كه از خيابان Jl Sultan Ismail مي گذرد شما با يك تاكسي مي توانيد خود را به مركز خريد Star Hill و يا  Low Yatt برسانيد.

يك ايستگاه منوريل موسوم به Bukit Bintang كه بين مركز خريد Lot 10 و Sungai Wang واقع شده است و اين خط منوريل از طريق خط LRT به چندين ايستگاه ديگر متصل مي شود.

 

موزهاي هنرهاي اسلامي مالزي:

      براي كساني كه از ديدن موزهاي هنر هاي اسلامي لذت مي برند بازديد از موزه هنرهاي اسلامي مالزي ضروري است. اين موزه ساختماني سه طبقه فضايي شبيه به موزه تاج محل و يا مقبره امير تيمور را به ياد شما مي آورد. يكي از ديدني ترين سالن ها در اين موزه مربوط به دوره عثماني مي باشد كه تمامي ابزار مورد استفاده اين امپراتوري عظيم  در آن نگهداري مي شود. در حدود200 جلد  قرآن و نسخ خطي ديگر در اين موزه نگهداري مي شود و اكنون به يك سالن غذاخوري نيز مجهز شده است.

 

 
طبق قانون کپی رایت جمهوری اسلامی ایران کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به مدیر آن می باشد.
123movies