گروه مشاوره شریف Sharif Consulting group SDN BHD ارائه گر کلیه خدمات مربوط به کشور مالزی به شما عزیزان می باشد

 

گروه مشاوره شریف Sharif Consulting group SDN BHD ارائه گر کلیه خدمات مربوط به کشور مالزی به شما عزیزان می باشد

ثبت نام كاربر ورود به سايت

https://paperio-live.com

https://agario.red

rolex replica

https://naughtyworms.com


 جستجو

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 

 

 

MBA چيست؟

 

MBA  يكی از معروفترين و شناخته شده ترین رشته ها در سراسر دنيا است که يك دروازه ورود به موفقیت در حرفه مدیریت  می باشد.

 رشته MBA يكي از پرطرفدار ترين رشته ها در سراسر دنياست اين رشته مناسب برای کسانی است كه علاقه مند به تجارت و يا مديريت هستند و دارای روحیه رهبری نیز می باشند. صرف نظر از صنعت و يا حرفه اي كه شما در آن هستيد، و يا شرايط اقتصادي كشور، رشته MBA براي تجارت و بازرگاني به ويژه براي تصدي امور اجرايي و يا مديريتي بسيار موثر است.

 

متقاضیان جهاني MBA

 

برنامه MBA براي تجهيز كردن دانشجو با اطلاعات لازم به صورت تئوري و عملي، در تلاش است كه بتواند آنها را براي شغلهاي مديريتي به بالاتربن سطح آگاهی و تجربه برساند. اين رشته تنها مناسب دانشجويان مدیریت نيست بلكه كليه افراد مي توانند دروس و واحد هاي مربوطه را به خوبي درك كنند همين مسئله باعث مطرح شدن اين رشته در جهان و داشتن اعتبار جهاني شده است.

 

 

در شاهراه اطلاعات و اینترنت وارد عصر جدیدی شده ایم، عصر دانش، این پیشرفت روز افزون دانش بشری منجر به افزايش مصرف کنندگان تحصیل کرده و معقول تر شده است. امروزه خرید فروش، مدیریت افراد و محصولات و به طور كلي همه چیز پیچیده تر و پرچالش تر از گذشته شده است.

رشته MBA يا Masters of Business Administration رشته تحصيلي در مقطع كارشناسي ارشد و مدیریت Business مي باشد و به رشته ارتباطات تجاري Business Communication نیز اطلاق مي شود. اين رشته يكي از پرطرفدارترين رشته هايي است كه علاقمندان گرايشهاي مديريت تجارت و بازرگاني را به خود جذب نموده است. رشته MBA براي كساني كه در جايگاه مديريتي و يا تجاري قرار مي گيرند، به ويژه كساني كه در جايگاه اجرايي و رياست هستند بسيار مناسب است.

MBA مهارت و تجربه مورد نياز را در سطحي بالا و كيفيتي مطلوب، براي كسب آمادگي مورد نياز براي ورود به دنياي كسب و كار و تجارت در اختيار شما قرار مي دهد. اين رشته آموزشي موفقيت متقاضيانش را در تجارت جهاني اثبات خواهد كرد و در محيط تجاري آزاد به طور همزمان دانش، مهارت و تجربه را به شما آموزش مي دهد.  با اين كيفيت متمايز آموزشي شما مي توانيد در انتظار موفقيتي چشمگير، درآمدي بالا و پيشرفت روز افزون در دنياي تجارت باشيد. 

   

 

MBA  برای متقاضیان موفق خود مزایای زیر رابه همراه دارد:

 دانش تجارت  :

 

 MBA به شما اطلاعات باارزشي از تجارت Business Knowledge و موضوعات مرتبط به آن مي دهد. در اين دوره داوطلبان راه حلها و مفاهيم تجاري را نه به صورت تئوري بلكه با كلاسها و دوره هاي خاص به صورت عملي ياد گرفته و همچنين به آنها آموزش داده كه چگونه اين مهارت ها را در محيط هاي كاري و عمليات تجاري به كار گيرند.

 

توانايي رهبري  :

 

موفقيت در برنامه هاي آموزشي MBA تنها از طريق شركت در كلاسهاي آموزشي و انجام مأموريت هاي جدي و ارائه گزارش به صورت فردي و گروهي ميسر مي شود. كه اين آموزش ها توانايي لازم را براي رهبري موقعيتهاي تجاري Leadership Abilities در زندگي واقعي فراهم مي كند. اين آموزش ها علاوه بر اينكه تجربه كاري آينده را در اختيار شما قرار مي دهد از شما يك مدير و رهبر كارآزموده مي سازد.

 

شبکه ارتباطی:

 

شمامی آموزید به راحتي با همه افراد  ارتباط Networking برقرار كرده، و اين مهمترين و باارزش ترين امري است  كه در رشته MBA شما كسب مي كنيد.

  

فرصت هاي شغلي MBA:

 

اغلب افراد براي هدف پيشرفت در كار و پيدا كردن فرصتهاي شغلي بهتر بدنبال گرفتن مدرك هستند. اين قضيه درمورد مدرك MBA نيز صدق مي كند، تنها تفاوت اين است كه مدرک MBA مدركي ارزشمند در سراسر جهان بشمار مي رود و فرصتهاي شغلي منحصر به خود را دارد. افراد با گرفتن مدرك MBA در محيط كار خود پيشرفت كرده و يا فرصتهاي شغلي بهتري براي آن ها ايجاد مي شود.

حتي در شركتي كه كار مي كنيد و با همين شغل فعلي، شما مي توانيد عملكرد خود را قبل و بعد از گرفتن مدرك MBA مقايسه كنيد. با اطلاعات و توانايي كه از طريق آموزشهاي MBA بدست مي آوريد خيلي محكم تر و با قدرت تر مي توانيد مديريت كرده و كاركنان را بهتر اداره كنيد. اگر شما به دنبال يك تغيير اساسي در كار خود هستيد، آموزش هاي MBA تخصص هاي زير را براي شما در نظر گرفته است.

 

چگونگي ارزيابي دانشجويان رشته MBA

 

ارزيابي سطح علمي دانشجويان از طريق آزمون كتبي كه به صورت فردي و يا گروهي انجام مي شود و همچنين فعاليتهاي كلاسي دانشجويان و شركت در سخنراني هاي متفاوت صورت مي گيرد و به هيچ كس اجازه تغيير معيارها داده نمي شود و دانشجويان براي كسب درجه انتهايي نيازمند  به گذارندن تمامي واحد ها ي تئوري و عملي اين رشته مي باشندو بنا به استاندردهاي موجود در صورت كسب نمره اي پايين تر از حداقل در نظر گرفته شده اجازه گذراندن دوباره واحد مورد نظر به دانشجويان داده مي شود.

براي گذراندن برخي از واحد ها دانشجويان الزاماً بايد واحد هاي پيش نياز را با موفقيت بگذرانند. 

 

مهارت هاي رشته مديريت

 

اين رشته به داوطلبان كمك مي كند كه يادگيري به صورت تجربي براي حل مشكلات و آناليز كردن مسائل را بياموزند و مهارت هاي تصميم گيري در موقعيتهاي روز را از ميان پروژه هاي متفاوت و روزمره فراگيرند.

 

مشاغل دولتي:

 

مردم اغلب بخاطر نام MBA تصور می کنند این رشته فقط برای تجارت و بازرگانی می باشد در صورتی که اين رشته براي مشاغل دولتي Government Job نيز مي تواند بسيار مناسب باشد. اين چنين مشاغلي معمولاً به افرادي نياز دارد كه بتوانند به خوبي فكر كنند و به صورت گروهي عمل كنند. يك فارغ التحصيل رشته MBA با گذارندن دوره هاي خاص این رشته ياد مي گيرد چگونه فكر كرده و چطور ایده های خود را عملي سازد. اعتباري كه سازمانها پس از مدتها كسب كردند، موجب عملکرد موثر نمي شود. سازمانهاي دولتي براي تغيير آن به دنبال متخصصين با تجربه اي بودند كه در اين زمينه فعاليت كند نه مدعيان، كه با اين شرايط بدنبال فارغ التحصيلان رشته MBA رفتند كه به راحتي از عهده ابعاد مختلف كارهاي اداري برمي آيند.

 

تجارت خصوصي:

 

كساني كه تجارت خصوصي Personal Business خودشان را دارند، از رشد منفعت شركت با داشتن مدرك MBA مطلع هستند. همچنين موضوع مهم تر اينكه  با گرفتن مدرك MBA شما مي توانيد تمام مهارت ها و توانايي هاي مورد نياز براي آغاز يك كسب و كار موفق را داشته باشيد و خيلي زود به يك كارفرماي اقتصادي قدر تبديل شويد و با اين مدرك فرصتهاي شغلي زيادي در اختيار داشته باشيد.

اين تنها بخش كوچكي از فرصت هاي شغلي است كه براي يك فارغ التحصيلان MBA پيشنهـاد مي شود. با مدرك MBA شما فرصت هاي شغلي بيشماري بدست مي آوريد كه اغلب اين فرصتها در سطح بالايي قرار دارد و مي تواند به شما براي موفقيتهاي شغلي آينده كمك كند.

 

 

MBAبه عنوان هسته  تمامي رشته ها

 گرايشهاي رشته MBA:

 

رشته MBA در اوايل سال 1900 و به ويژه در دو دهه گذشته، ايجاد شد و به طور كلي درگرايش هاي زير فعاليت مي كند.

 

مديريت بازاريابي و تكنولوژي:

 

افرادي كه در يك سازمان متصدي بازاريابي خدمات (Marketing Management and Technology) و يا كالايي خاص هستند بايد از راهبردهاي بازاريابي موثر استفاده كرده و پيام را به طور موثر به مردم انتقال دهند. MBA دانشجويانش را همزمان هم به صورت تئوري و هم تکنیکی در زمينه بازاريابي تجهيز كرده و اين آموزش ها آنها را براي تصدي امور بازاريابي كمك مي كند.

اين دروس بر روي بازاريابي دراز مدت و كوتاه مدت تمركز دارد و نقش بازاريابي در عملكرد تجاري  و تضمين موفقيت در اين زمينه را مورد بررسي قرار مي دهد. داوطلبان ياد مي گيرند كه چگونه بازاريابي به موفقيت يك سازمان كمك مي كند و تكنيك هاي متفاوت براي بررسي جنبه هاي مختلف بازريابي و رضايت مشتري آموزش داده مي شود. در اين رشته شما اجرا و گسترش طرح هاي بازاريابي را فرا مي گيريد.

 

مديريت مالي

 

شما براي موفقيت در گرايش امور مالي (Financial Management) بايد بتوانيد سريع تصميم بگيريد، با سطح بالاي انرژي در كنار ديگر بازارهاي مالي بايستيد براي موفقيت در اين زمينه بايد با صبر و تحمل با مشتري برخورد كرده و مطالب را به طور كامل براي او توضيح دهيد.

اين حوزه فهمي موثر و عمق بحرانهاي اقتصادي و بازاريابي هاي بلند مدت را در اختيار شما قرار مي دهد و مهارت هاي مورد نياز براي مديريت اقتصادي موثر را به شما آموزش مي دهد. و براي كليه داوطلباني كه به پيش بيني هاي مالي، صورت حساب اقتصادي، ارزيابي دقيق، پروژه هاي ارزيابي اصلي و... علاقمند هستند مفيد است.

 

مديريت منابع انساني:

 

مقصود از مدیریت منابع انسانی(Human Resource Management) سیاست‌ها و اقدامات مورد نیاز برای اجرای بخشی از وظیفه مدیریت است که با جنبه‌هایی از فعالیت‌ کارکنان بستگی دارد. منابع انسانی مهمترین دارایی یک سازمان است و مدیریت اثربخش آنها کلید موفقیت سازمان می باشد و هدف اصلی آن کسب نتایج مطلوب از تلاش‌های جمعی کارکنان هر شرکت یا سازمانی می باشد.شما با تحصیل در رشته MBA  می توانید از نیروی انسانی کارآمد و موثر بهره مند شوید.

تمركز اصلي اين رشته بر اهميت مديريت مدرن در سازمانها است و تاكيد مي كند كه تغيير در محيط بزرگترين تاثير را بر افرادي كه در يك سازمان هستند مي گذارد و اين مديريت مشخصا در زماني كه رقابت بين افراد بيشتر است بيشتر خود را نشان مي دهد. مديريت موفق و تاثير مديريت منايع انساني به اندازه ديگر مديريت ها مهم و تاثير گذار است. اين رشته به دانشجويان در برقراري ارتباط بين موقعيت شخصي و تجربيات با وقايع عمومي كمك مي كند و در پايان داوطلبان به راحتي مي توانند بين تئوري و تمرينات با زندگي واقعي ارتباط برقرار كنند.

 

مديريت تكنولوژي و ابداعات

 

اين رشته در مفاهيم تكنولوژي و مديريت تكنولوژي با دورنمايي از استراتژي مديريت و ابداع (Technology Management & Innovation  متمركز  مي شود. اين درس شامل  آموزشهايي مي شود كه  مي آموزيم چگونه فهم خود را در يك پروسه  نو آوري و ابداع بيافزاييم. اين درس همچنين بر روي مباحث تكنولوژي و انتقال آن نيز تكيه دارد.

 

كارآفريني

 

اين بخش درسي بر آموزش كارآفريني (Entrepreneurship) تاكيد دارد و شامل پروسه هايي براي ثبت نوع تجارت و نحوه تشكيل پروسه هايي علمي و نحوه تغيير موارد درحال اجرا و مشكلات و پيامدهاي كه با SMI مواجه است مي باشد.

 

مديريت و حسابرسي

 

حسابرسي (Management and Cost Accounting) يكي از اركان اصلي معاملات و قرارداد ها در تمامي شركت داخلي و خارجي است. البته توجه داشته باشيد مفاهيم و تمرينات يكي از موثرترين موارد در كنترل اقتصادي است. بحث هايي كه در زمينه مديريت و حسابرسي در اين مبحث مورد مطالعه قرار مي گيرد در بحث هاي بازاريابي نقش بسيار مهمي دارد.

 

رياست اقنصادي و سياست هاي مالي

 

اين رشته (Managerial Economics and Monetary Policy ) فهمي موثر از محيط اقنصادهاي كلان و چگونگي تصميم گيري در بخش هاي خصوصي و عمومي را به شما آموزش مي دهد. اين رشته بر فاكتورهاي تصميم گيري عايدات و پي آمدها تمركز دارد. تورم و بيكاري را مورد بررسي قرار مي دهد و سياست هاي مالي و پولي را بررسي مي كند و به بررسي جنبه هاي بين المللي سياست هاي اقتصادي نيز مي پردازد.

 

مديريت استراتژيك

 

اين رشته زيربنايي را در مفاهيم مديريت استراتژيك (Strategic Management) براي كاربردهايي در سطح شخصيت هاي حقوقي و حقيقي در اختيار داوطلب قرار مي دهد. تاكيد ويژه اين مرحله بر توانايي دانشجو در حل مسائل پيچيده، تصميم گيري از روي آرامش است و اين قابليت را به دانشجويان مي دهد كه در مورد تصميم گيري هاي مهم كاري به تنهايي اقدام نمايد و بتواند مزايا و معايب استراتژي هاي مالي را اريابي كند.

 

تكنولوژي اطلاعات

 

داوطلبان پس از اتمام اين رشته دركي صحيح از نقش IT در رقابت هاي موثر پيدا مي كنند. اين رشته رقابت هاي شخصي را در مدريت سيستم هاي اطلاعاتي گسترش مي دهد و استراتژي و پروسه هايي كه در مديريت سازمانهاي مدرن لازم است به شما آموزش مي دهد.

 

تجارت جهاني

 

اين رشته چگونگي ورود و موفقيت در تجارت هاي جهاني Global Business Enviornment و نحوه مبارزه بر تغييرات سياسي و اقتصادي را به شما آموزش مي دهد. پروسه هاي سرمايه گذاري بين المللي مستقيم در شركت هاي چند مليتي، روابط تجاري، ائتلاف هاي اقتصادي ويژه NAFATA، EU و ASEAN و يادگيري برخورد با فرهنگ هاي متفاوت را به راحتي فرا مي گيريد.

 

تحقيقات اسلوب شناسي

 

اين رشته Research Metodologyكاربرد هاي آماري در معناي تحقيق و تصميم گيري را آموزش مي دهد. اين رشته همچنين دانشجويان را راهنمايي مي كند كه در زمان تصميم گيري هاي موثر و دقيق چگونه اطلاعات مورد نياز خود را كسب نمايند.

 

مديريت سرمايه گذاري مخاطره آميز

 

اين رشته Venture Capital Management روشهاي مديريت و تامين بودجه در شركتهاي فراتكنولوژي IPO را مورد تجزيه و تحليل قرار دهند و به در پايان دانشجويان ياد مي گيرند كه چگونه نيازهاي سرمايه گذاران را برآورده سازند.

 

مديريت و ارزيابي سازمان

 

اين رشته (Management and Evaluation of Organization)مفاهيم تمريني در تامين بودجه  IPO ها را از ابعاد گوناگون مورد تجزيه و تحليل قرار مي دهد.

 

 

 

 

 

 

MBA چيست؟

 

MBA  يكی از معروفترين و شناخته شده ترین رشته ها در سراسر دنيا است که يك دروازه ورود به موفقیت در حرفه مدیریت  می باشد.

 رشته MBA يكي از پرطرفدار ترين رشته ها در سراسر دنياست اين رشته مناسب برای کسانی است كه علاقه مند به تجارت و يا مديريت هستند و دارای روحیه رهبری نیز می باشند. صرف نظر از صنعت و يا حرفه اي كه شما در آن هستيد، و يا شرايط اقتصادي كشور، رشته MBA براي تجارت و بازرگاني به ويژه براي تصدي امور اجرايي و يا مديريتي بسيار موثر است.

 

متقاضیان جهاني MBA

 

برنامه MBA براي تجهيز كردن دانشجو با اطلاعات لازم به صورت تئوري و عملي، در تلاش است كه بتواند آنها را براي شغلهاي مديريتي به بالاتربن سطح آگاهی و تجربه برساند. اين رشته تنها مناسب دانشجويان مدیریت نيست بلكه كليه افراد مي توانند دروس و واحد هاي مربوطه را به خوبي درك كنند همين مسئله باعث مطرح شدن اين رشته در جهان و داشتن اعتبار جهاني شده است.

 

 

در شاهراه اطلاعات و اینترنت وارد عصر جدیدی شده ایم، عصر دانش، این پیشرفت روز افزون دانش بشری منجر به افزايش مصرف کنندگان تحصیل کرده و معقول تر شده است. امروزه خرید فروش، مدیریت افراد و محصولات و به طور كلي همه چیز پیچیده تر و پرچالش تر از گذشته شده است.

رشته MBA يا Masters of Business Administration رشته تحصيلي در مقطع كارشناسي ارشد و مدیریت Business مي باشد و به رشته ارتباطات تجاري Business Communication نیز اطلاق مي شود. اين رشته يكي از پرطرفدارترين رشته هايي است كه علاقمندان گرايشهاي مديريت تجارت و بازرگاني را به خود جذب نموده است. رشته MBA براي كساني كه در جايگاه مديريتي و يا تجاري قرار مي گيرند، به ويژه كساني كه در جايگاه اجرايي و رياست هستند بسيار مناسب است.

MBA مهارت و تجربه مورد نياز را در سطحي بالا و كيفيتي مطلوب، براي كسب آمادگي مورد نياز براي ورود به دنياي كسب و كار و تجارت در اختيار شما قرار مي دهد. اين رشته آموزشي موفقيت متقاضيانش را در تجارت جهاني اثبات خواهد كرد و در محيط تجاري آزاد به طور همزمان دانش، مهارت و تجربه را به شما آموزش مي دهد.  با اين كيفيت متمايز آموزشي شما مي توانيد در انتظار موفقيتي چشمگير، درآمدي بالا و پيشرفت روز افزون در دنياي تجارت باشيد. 

   

 

MBA  برای متقاضیان موفق خود مزایای زیر رابه همراه دارد:

 دانش تجارت  :

 

 MBA به شما اطلاعات باارزشي از تجارت Business Knowledge و موضوعات مرتبط به آن مي دهد. در اين دوره داوطلبان راه حلها و مفاهيم تجاري را نه به صورت تئوري بلكه با كلاسها و دوره هاي خاص به صورت عملي ياد گرفته و همچنين به آنها آموزش داده كه چگونه اين مهارت ها را در محيط هاي كاري و عمليات تجاري به كار گيرند.

 

توانايي رهبري  :

 

موفقيت در برنامه هاي آموزشي MBA تنها از طريق شركت در كلاسهاي آموزشي و انجام مأموريت هاي جدي و ارائه گزارش به صورت فردي و گروهي ميسر مي شود. كه اين آموزش ها توانايي لازم را براي رهبري موقعيتهاي تجاري Leadership Abilities در زندگي واقعي فراهم مي كند. اين آموزش ها علاوه بر اينكه تجربه كاري آينده را در اختيار شما قرار مي دهد از شما يك مدير و رهبر كارآزموده مي سازد.

 

شبکه ارتباطی:

 

شمامی آموزید به راحتي با همه افراد  ارتباط Networking برقرار كرده، و اين مهمترين و باارزش ترين امري است  كه در رشته MBA شما كسب مي كنيد.

  

فرصت هاي شغلي MBA:

 

اغلب افراد براي هدف پيشرفت در كار و پيدا كردن فرصتهاي شغلي بهتر بدنبال گرفتن مدرك هستند. اين قضيه درمورد مدرك MBA نيز صدق مي كند، تنها تفاوت اين است كه مدرک MBA مدركي ارزشمند در سراسر جهان بشمار مي رود و فرصتهاي شغلي منحصر به خود را دارد. افراد با گرفتن مدرك MBA در محيط كار خود پيشرفت كرده و يا فرصتهاي شغلي بهتري براي آن ها ايجاد مي شود.

حتي در شركتي كه كار مي كنيد و با همين شغل فعلي، شما مي توانيد عملكرد خود را قبل و بعد از گرفتن مدرك MBA مقايسه كنيد. با اطلاعات و توانايي كه از طريق آموزشهاي MBA بدست مي آوريد خيلي محكم تر و با قدرت تر مي توانيد مديريت كرده و كاركنان را بهتر اداره كنيد. اگر شما به دنبال يك تغيير اساسي در كار خود هستيد، آموزش هاي MBA تخصص هاي زير را براي شما در نظر گرفته است.

 

چگونگي ارزيابي دانشجويان رشته MBA

 

ارزيابي سطح علمي دانشجويان از طريق آزمون كتبي كه به صورت فردي و يا گروهي انجام مي شود و همچنين فعاليتهاي كلاسي دانشجويان و شركت در سخنراني هاي متفاوت صورت مي گيرد و به هيچ كس اجازه تغيير معيارها داده نمي شود و دانشجويان براي كسب درجه انتهايي نيازمند  به گذارندن تمامي واحد ها ي تئوري و عملي اين رشته مي باشندو بنا به استاندردهاي موجود در صورت كسب نمره اي پايين تر از حداقل در نظر گرفته شده اجازه گذراندن دوباره واحد مورد نظر به دانشجويان داده مي شود.

براي گذراندن برخي از واحد ها دانشجويان الزاماً بايد واحد هاي پيش نياز را با موفقيت بگذرانند. 

 

مهارت هاي رشته مديريت

 

اين رشته به داوطلبان كمك مي كند كه يادگيري به صورت تجربي براي حل مشكلات و آناليز كردن مسائل را بياموزند و مهارت هاي تصميم گيري در موقعيتهاي روز را از ميان پروژه هاي متفاوت و روزمره فراگيرند.

 

مشاغل دولتي:

 

مردم اغلب بخاطر نام MBA تصور می کنند این رشته فقط برای تجارت و بازرگانی می باشد در صورتی که اين رشته براي مشاغل دولتي Government Job نيز مي تواند بسيار مناسب باشد. اين چنين مشاغلي معمولاً به افرادي نياز دارد كه بتوانند به خوبي فكر كنند و به صورت گروهي عمل كنند. يك فارغ التحصيل رشته MBA با گذارندن دوره هاي خاص این رشته ياد مي گيرد چگونه فكر كرده و چطور ایده های خود را عملي سازد. اعتباري كه سازمانها پس از مدتها كسب كردند، موجب عملکرد موثر نمي شود. سازمانهاي دولتي براي تغيير آن به دنبال متخصصين با تجربه اي بودند كه در اين زمينه فعاليت كند نه مدعيان، كه با اين شرايط بدنبال فارغ التحصيلان رشته MBA رفتند كه به راحتي از عهده ابعاد مختلف كارهاي اداري برمي آيند.

 

تجارت خصوصي:

 

كساني كه تجارت خصوصي Personal Business خودشان را دارند، از رشد منفعت شركت با داشتن مدرك MBA مطلع هستند. همچنين موضوع مهم تر اينكه  با گرفتن مدرك MBA شما مي توانيد تمام مهارت ها و توانايي هاي مورد نياز براي آغاز يك كسب و كار موفق را داشته باشيد و خيلي زود به يك كارفرماي اقتصادي قدر تبديل شويد و با اين مدرك فرصتهاي شغلي زيادي در اختيار داشته باشيد.

اين تنها بخش كوچكي از فرصت هاي شغلي است كه براي يك فارغ التحصيلان MBA پيشنهـاد مي شود. با مدرك MBA شما فرصت هاي شغلي بيشماري بدست مي آوريد كه اغلب اين فرصتها در سطح بالايي قرار دارد و مي تواند به شما براي موفقيتهاي شغلي آينده كمك كند.

 

 

MBAبه عنوان هسته  تمامي رشته ها

 گرايشهاي رشته MBA:

 

رشته MBA در اوايل سال 1900 و به ويژه در دو دهه گذشته، ايجاد شد و به طور كلي درگرايش هاي زير فعاليت مي كند.

 

مديريت بازاريابي و تكنولوژي:

 

افرادي كه در يك سازمان متصدي بازاريابي خدمات (Marketing Management and Technology) و يا كالايي خاص هستند بايد از راهبردهاي بازاريابي موثر استفاده كرده و پيام را به طور موثر به مردم انتقال دهند. MBA دانشجويانش را همزمان هم به صورت تئوري و هم تکنیکی در زمينه بازاريابي تجهيز كرده و اين آموزش ها آنها را براي تصدي امور بازاريابي كمك مي كند.

اين دروس بر روي بازاريابي دراز مدت و كوتاه مدت تمركز دارد و نقش بازاريابي در عملكرد تجاري  و تضمين موفقيت در اين زمينه را مورد بررسي قرار مي دهد. داوطلبان ياد مي گيرند كه چگونه بازاريابي به موفقيت يك سازمان كمك مي كند و تكنيك هاي متفاوت براي بررسي جنبه هاي مختلف بازريابي و رضايت مشتري آموزش داده مي شود. در اين رشته شما اجرا و گسترش طرح هاي بازاريابي را فرا مي گيريد.

 

مديريت مالي

 

شما براي موفقيت در گرايش امور مالي (Financial Management) بايد بتوانيد سريع تصميم بگيريد، با سطح بالاي انرژي در كنار ديگر بازارهاي مالي بايستيد براي موفقيت در اين زمينه بايد با صبر و تحمل با مشتري برخورد كرده و مطالب را به طور كامل براي او توضيح دهيد.

اين حوزه فهمي موثر و عمق بحرانهاي اقتصادي و بازاريابي هاي بلند مدت را در اختيار شما قرار مي دهد و مهارت هاي مورد نياز براي مديريت اقتصادي موثر را به شما آموزش مي دهد. و براي كليه داوطلباني كه به پيش بيني هاي مالي، صورت حساب اقتصادي، ارزيابي دقيق، پروژه هاي ارزيابي اصلي و... علاقمند هستند مفيد است.

 

مديريت منابع انساني:

 

مقصود از مدیریت منابع انسانی(Human Resource Management) سیاست‌ها و اقدامات مورد نیاز برای اجرای بخشی از وظیفه مدیریت است که با جنبه‌هایی از فعالیت‌ کارکنان بستگی دارد. منابع انسانی مهمترین دارایی یک سازمان است و مدیریت اثربخش آنها کلید موفقیت سازمان می باشد و هدف اصلی آن کسب نتایج مطلوب از تلاش‌های جمعی کارکنان هر شرکت یا سازمانی می باشد.شما با تحصیل در رشته MBA  می توانید از نیروی انسانی کارآمد و موثر بهره مند شوید.

تمركز اصلي اين رشته بر اهميت مديريت مدرن در سازمانها است و تاكيد مي كند كه تغيير در محيط بزرگترين تاثير را بر افرادي كه در يك سازمان هستند مي گذارد و اين مديريت مشخصا در زماني كه رقابت بين افراد بيشتر است بيشتر خود را نشان مي دهد. مديريت موفق و تاثير مديريت منايع انساني به اندازه ديگر مديريت ها مهم و تاثير گذار است. اين رشته به دانشجويان در برقراري ارتباط بين موقعيت شخصي و تجربيات با وقايع عمومي كمك مي كند و در پايان داوطلبان به راحتي مي توانند بين تئوري و تمرينات با زندگي واقعي ارتباط برقرار كنند.

 

مديريت تكنولوژي و ابداعات

 

اين رشته در مفاهيم تكنولوژي و مديريت تكنولوژي با دورنمايي از استراتژي مديريت و ابداع (Technology Management & Innovation  متمركز  مي شود. اين درس شامل  آموزشهايي مي شود كه  مي آموزيم چگونه فهم خود را در يك پروسه  نو آوري و ابداع بيافزاييم. اين درس همچنين بر روي مباحث تكنولوژي و انتقال آن نيز تكيه دارد.

 

كارآفريني

 

اين بخش درسي بر آموزش كارآفريني (Entrepreneurship) تاكيد دارد و شامل پروسه هايي براي ثبت نوع تجارت و نحوه تشكيل پروسه هايي علمي و نحوه تغيير موارد درحال اجرا و مشكلات و پيامدهاي كه با SMI مواجه است مي باشد.

 

مديريت و حسابرسي

 

حسابرسي (Management and Cost Accounting) يكي از اركان اصلي معاملات و قرارداد ها در تمامي شركت داخلي و خارجي است. البته توجه داشته باشيد مفاهيم و تمرينات يكي از موثرترين موارد در كنترل اقتصادي است. بحث هايي كه در زمينه مديريت و حسابرسي در اين مبحث مورد مطالعه قرار مي گيرد در بحث هاي بازاريابي نقش بسيار مهمي دارد.

 

رياست اقنصادي و سياست هاي مالي

 

اين رشته (Managerial Economics and Monetary Policy ) فهمي موثر از محيط اقنصادهاي كلان و چگونگي تصميم گيري در بخش هاي خصوصي و عمومي را به شما آموزش مي دهد. اين رشته بر فاكتورهاي تصميم گيري عايدات و پي آمدها تمركز دارد. تورم و بيكاري را مورد بررسي قرار مي دهد و سياست هاي مالي و پولي را بررسي مي كند و به بررسي جنبه هاي بين المللي سياست هاي اقتصادي نيز مي پردازد.

 

مديريت استراتژيك

 

اين رشته زيربنايي را در مفاهيم مديريت استراتژيك (Strategic Management) براي كاربردهايي در سطح شخصيت هاي حقوقي و حقيقي در اختيار داوطلب قرار مي دهد. تاكيد ويژه اين مرحله بر توانايي دانشجو در حل مسائل پيچيده، تصميم گيري از روي آرامش است و اين قابليت را به دانشجويان مي دهد كه در مورد تصميم گيري هاي مهم كاري به تنهايي اقدام نمايد و بتواند مزايا و معايب استراتژي هاي مالي را اريابي كند.

 

تكنولوژي اطلاعات

 

داوطلبان پس از اتمام اين رشته دركي صحيح از نقش IT در رقابت هاي موثر پيدا مي كنند. اين رشته رقابت هاي شخصي را در مدريت سيستم هاي اطلاعاتي گسترش مي دهد و استراتژي و پروسه هايي كه در مديريت سازمانهاي مدرن لازم است به شما آموزش مي دهد.

 

تجارت جهاني

 

اين رشته چگونگي ورود و موفقيت در تجارت هاي جهاني Global Business Enviornment و نحوه مبارزه بر تغييرات سياسي و اقتصادي را به شما آموزش مي دهد. پروسه هاي سرمايه گذاري بين المللي مستقيم در شركت هاي چند مليتي، روابط تجاري، ائتلاف هاي اقتصادي ويژه NAFATA، EU و ASEAN و يادگيري برخورد با فرهنگ هاي متفاوت را به راحتي فرا مي گيريد.

 

تحقيقات اسلوب شناسي

 

اين رشته Research Metodologyكاربرد هاي آماري در معناي تحقيق و تصميم گيري را آموزش مي دهد. اين رشته همچنين دانشجويان را راهنمايي مي كند كه در زمان تصميم گيري هاي موثر و دقيق چگونه اطلاعات مورد نياز خود را كسب نمايند.

 

مديريت سرمايه گذاري مخاطره آميز

 

اين رشته Venture Capital Management روشهاي مديريت و تامين بودجه در شركتهاي فراتكنولوژي IPO را مورد تجزيه و تحليل قرار دهند و به در پايان دانشجويان ياد مي گيرند كه چگونه نيازهاي سرمايه گذاران را برآورده سازند.

 

مديريت و ارزيابي سازمان

 

اين رشته (Management and Evaluation of Organization)مفاهيم تمريني در تامين بودجه  IPO ها را از ابعاد گوناگون مورد تجزيه و تحليل قرار مي دهد.

 

 

 

 

 
طبق قانون کپی رایت جمهوری اسلامی ایران کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به مدیر آن می باشد.
123movies