گروه مشاوره شریف Sharif Consulting group SDN BHD ارائه گر کلیه خدمات مربوط به کشور مالزی به شما عزیزان می باشد

گروه مشاوره شریف Sharif Consulting group SDN BHD ارائه گر کلیه خدمات مربوط به کشور مالزی به شما عزیزان می باشد

ثبت نام كاربر ورود به سايت

https://paperio-live.com

https://agario.red

rolex replica

https://naughtyworms.com


 جستجو

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 

 

 

 

آزمون Cambridge ESOL چيست

 

اين آزمون يك مدرك معتبر جهاني به زبان آموزان ارائه مي دهد كه هر ساله  براي 1/5 ميليون نفر داوطلب در 135 كشور جهان برگزار مي شود. شما با داشتن اين مدرك مي توانيد براي ثبت نام در دانشگاه و يا كالج اقدام نماييد و يا حتي با پيشرفت در مهارت هاي زباني،  وضعيت كاري خود را بهبود ببخشيد. 

آزمون Cambridge ESOL  يك آزمون معتبر در سراسر  دنيا است و دانشگاه هاي معتبر زيادي اين آزمون را  مي شناسند، اين اعتبار جهاني نمايانگر سطح زبان آموزان آن است. اين آزمون  براساس توانايي ارتباط برقرار كردن موثر به انگليسي در موقعيت هاي واقعي و سنجش چهار مهارت زبان Listening  شنيدن، speakingصحبت كردن، reading خواندن و writing نوشتن  صورت مي گيرد.

اين آزمون براي هر كسي كه بخواهد مهارت هاي عادي انگليسي را براي تحصيل و يا زندگي در خارج از كشور بهبود ببخشد مناسب است.

اين آزمون در 5 سطح آزمون Cambridge Main Suite EFL  برگزار مي شود و اعتبار اين آزمون در سطحي است كه بغير از مهارت speaking كه به وسيله يك شخص آزموش ديده سنجيده مي شود بقيه مهارت به وسيله UCLES تصحيح مي شود.

 

Erican و Cambridge

 

موسسه زبان Erican از اينكه يكي از مراكز برگزار كننده آزمون رسمي ESOL دانشگاه  Cambridge است احساس غرور مي كند. اين موسسه با ايجاد تسهيلات لازم شما را براي گرفتن يكي از معروفترين گواهينامه هاي بين المللي زبان راهنمايي مي كند. 

 

آزمون ها

 

v      Business English Certificate - BEC

v      Certificate of Advanced English - CAE

v      First Certificate in English - FCE

v      Preliminary English Test - PET

v      Key English Test - KET

v      Young Learners English Test - YLET

 

آزمون Business English Certificate

 

اين آزمون در سه دوره برگزار مي شود، كه شامل: BEC Preliminary  (دوره مقدماتي)،  BEC Vantage(دوره متوسط) و BEC Higher (دوره عالي)  است.  اين آزمون ها براي آن دسته از زبان آموزان كه مي خواهند شانس خود را در رقابت هاي تجاري آينده بالا ببرند مناسب است.

 

آزمون Certificate in Advanced English (CAE)

 

اين آزمون چهارمين سطح آزمون هاي Cambridge براي دوره هاي ESOL (انگليسي براي زبان آموزان بين المللي) است.  يك آزمون پيشرفته است در سطح C1 كه در چهارچوب متداول اروپايي برگزار مي شود.  اگرچه سطح مهارت زباني مورد نياز به حد  اعتبار مدرك ‍Cambridge نيست ولي CAE به عنوان يك مدرك معتبر در زمينه توانايي ارتباط برقرار كردن با اطمينان كامل و برخورد با موقعيت هاي متداول روزانه شناخته مي شود. 

به هر زبان آموز در صورت موفقيت اتمام رساندن دوره يك، گواهينامه آزمون  ESOL اعطا مي گردد كه به عنوان يك مدرك معتبر در تمامي دانشگاه ها شناخته مي شود. علاوه بر گواهينامه به هر زبان آموز يك شرح نتيجه داده مي شود كه نحوه عملكرد وي در هر 5 مهارت شرح داده شده است. 

موفقيت در اين دوره نشان دهنده توانايي استفاده از انگليسي به طور موثر و اجرا كليه موقعيت هاي اجتماعي و تخصصي و آموزش عالي با اطمينان كامل است. 

 

آزمون شامل چه بخش هايي مي باشد

 

نوع آزمون

مدت زمان

آزمون Reading   (خواندن)  توانايي خواندن و درك مطلب شما از برخي متن هاي كتاب، روزنامه ويا مجله را ارزيابي مي كند انتظار مي رود كه شما درك خود را از مطالب عمده، نكات اصلي، جزئيات مورد نظر، ساختار متن و اطلاعات اختصاصي تشريح كرده و معاني، عقايد و وضعيت را به طور كامل از متن استنباط كنيد.

يك ساعت و 15 دقيقه

آزمون writing  (نوشتن)  توانايي شما در نگارش انواع متن هاي غير تخصصي مثل نامه ها، مقالات، گزارشات و نشريات براي هدف پوشش دادن خواننده با يك سري موضوعات ارزيابي مي كند. كه متن نگارشي شما بايد داراي 250 كلمه باشد.

يك ساعت و 30 دقيقه

در اين آزمون  (English in use) از شما انتظار مي رود توانايي خود بر سيستم زباني را از طريق كامل كردن متن ها و جمله ها در حد متن هاي معتبر و قابل اعتماد به اثبات برسانيد. اين آزمون شامل بخش هاي: پر كردن جاهاي خالي، اصلاح غلط ها، ساخت كلمات، ثبت جابجايي و تمرين تكميل متن مي شود.

يك ساعت و 30 دقيقه

آزمون listening  (شنيدن)  توانايي شما در درك  معناي مطالب بيان شده به انگليسي و استخراج جزئيات و اطلاعاتي ويژه از متن بيان شده و همچنين درك حالت و عقايد متكلم را ارزيابي مي كند متن ها از انواع مختلف متن ها مثل مصاحبه ها، بحث ها، سخنراني ها و محاورات معمولي گرفته مي شود.

تقريباً 45 دقيقه

آزمون speaking  (صحبت كردن) توانايي شما را درانجام مكالمات انگليسي در حد بيان مفاهيم ارزيابي مي كند.  كه خود شامل چهار بخش است يك بخش مصاحبه، نوبت هاي طولاني شخصي، تكاليف مشاركتي و بحث ها مي شود.  شما با اسناد متحرك مثل عكس، نقاشي ها آماده مي شويد و آزمون speaking به صورت تيمي برگزار مي شود

تقريباً 15 دقيقه

 

 

آزمون Cambridge First Certificate in English (FCE)

 

اين آزمون سومين سطح آزمون هاي Cambridge براي دوره هاي ESOL است.  يك آزمون در سطح متوسطه پيشرفته كه در سطح B2  در چهارچوب متداول برگزار  و به عنوان  سنجش ميزان توانايي ارتباط برقرار كردن به انگليسي در سطح نوشتاري و گفتاري، با اطمينان كامل شناخته شده است.

FCE برپايه تكاليف واقع گرايانه است و مدرك FCE يك ارزيابي مهم براي كليه كساني است كه مي خواهند در خارج از كشور كار كنند و يا تحصيل كنند و يا در تجارت هاي بين المللي فعاليت داشته باشند.  كليه كارفرمايان در سراسر كشور مدرك FCE را مي شناسند.  اين مدرك نمايانگر مهارت كافي زبان آموز در انگليسي است و اين متقاضي مي تواند براي تصدي در مشاغل دفتري، دبيرخانه اي و مديريت در هر صنعتي تقاضا دهد و همچنين در صنعت جهانگردي كه استفاده از انگليسي در سطحي وسيع مشهود است نيز بكار مي رود. 

در پايان توانايي نگارش نامه هاي معمولي و مقالات ساده، پاسخگويي به تلفن و تدريس در كلاسهاي غير آكادميك را بدست مي آوريد. 

 

آزمون شامل چه بخش هايي مي شود

 

نوع آزمون

مدت زمان

آزمون Reading   (خواندن)  توانايي شما را در زمينه خواندن و درك مطالب از كتابهاي داستاني و غير داستاني، ژورنال، روزنامه ها، مجلات ارزيابي مي كند.  شما بايد قادر باشيد نكات اصلي متن، جزئيات، ساختار جمله و معني استنباط شده را به راحتي دريابيد.

شما موظف به انجام تكاليف متعددي شامل پركردن جاهاي خالي در متن هاي ساده، فرم هاي تكميل و نوشتن متن هاي كوتاه مي شويد كه اين متن ها مثل گزارش و نامه بايد در حدود 100 كلمه باشد و نشان دهنده دانش شما از ساختار ها، لغات، نحوه صحيح نوشتن كلمات.  طرز بيان صحيح آن است.

يك ساعت و 15 دقيقه

آزمون writing  (نوشتن)  توانايي شما در نوشتن متن هاي غير تخصصي مثل نامه ها، مقالات، گزارشات، انشاء و نشريات در حدود 120 تا 180 كلمه در موضوعات مختلف مي سنجد.

يك ساعت و 30 دقيقه

در آزمون  (English in use) دانش و كنترل شما بر سيستم زباني با انجام تكاليف مختلف در سطح جمله ومتن سنجيده مي شود.  اين تكاليف شامل پركردن جاهاي خالي، تبديل كلمات و جملات و كشف خطا ها در متن است.

يك ساعت و 15 دقيقه

آزمون listening  (شنيدن) توانايي شما را در درك مطلب متن انگليسي خوانده شده و درك نكات اصلي و معناي  آن ارزيابي ميكند.  اين آ‍زمون شامل متن هاي گوناگون مصاحبات، بحث ها و سخنراني ها و محاورات معمولي است

تقريباً 40 دقيقه

آزمون speaking  (صحبت كردن) تواناييي شما را در محاوره به انگليسي در سطح متن هاي مختلف مفاهيم ارزيابي مي كند.  و خود شامل چهار بخش مي شود  كه مصاحبات، نوبت هاي گفتگو در حدود 1 دقيقه، تكاليف مشاركتي و يك بخش بحث است.  شما را با عكس ها و نقاشي ها از قبل آماده مي كنند معمولاً آزمون speaking به صورت تيمي برگزار مي گردد.

تقريباً 14 دقيقه

 

 

 

آزمون Cambridge Preliminary English Test (PET)

 

اين آزمون دومين سطح آزمون هاي Cambridge براي دوره هاي ESOL است.  يك آزمون در سطح متوسطه كه در سطح B1  در چهارچوب متداول برگزار مي شود و توانايي شما را در موقعيت هايي كه نياز به يك مكالمه قابل پيش بيني داريد و همچنين خواندن متن، مقاله و نوشتن نامه هاي ساده شخصي و نت برداري در جلسات نشان مي دهد. 

به داوطلب در صورت موفقيت يك گواهينامه آزمون  ESOL اعطا مي گردد كه برخي از كارفرمايان و دانشگاه ها در برخي كشورها آنرا مي شناسند البته خاطر نشان مي كنيم كه PET   به عنوان يك مدرك مقدماتي انگليسي مشهور است.  در پايان آزمون همه داوطلبان يك شرح نتيجه دريافت مي كنند كه در آنها نحوه عملكرد در هر 3 آزمون شرح داده شده است.  

 

آزمون شامل چه بخش هايي مي شود

 

نوع آزمون

مدت زمان

آزمون Reading   (خواندن)  و Writing  (نوشتن)  توانايي شما را در زمينه خواندن و درك مطالب از آوازها، بروشور ها روزنامه ها، مجلات ارزيابي مي كند.  شما بايد بتوانيد پيام اصلي متن را كه ممكن است بر خواننده تأثير بگذارد را درك كرده و با كلمات و عبارات كه نمي شناسيد كنار بيايد.

تكاليف مختلفي را بايد انجام دهيد كه شامل پر كردن جاهاي خالي در متن هاي ساده، فرم هاي تكميلي، نوشتن گزارش و يا نامه اي كوتاه در حدود 100 كلمه كه نشان دهنده دانش شما از ساختار، كلمات و نحوه صحيح نوشتن لغات و ادا كردن آنها است.

يك ساعت و 30 دقيقه

آزمون listening  (شنيدن)  توانايي شما را در درك اسناد ثبت شده مثل اخبار عمومي و ديالوگ ارزيابي مي كند شما بايد اطلاعات واقعي ثبت شده را بفهميد و حالت و مفهوم متكلم را ارزيابي كنيد.

30 دقيقه

آزمون speaking  (صحبت كردن) توانايي شما را در محاوره به انگليسي  با يك ممتحن و ديگر داوطلب ها ارزيابي مي كند.  شما بايد قادر به پاسخگويي به سوالات در مورد خودتان و سوالات آزاد مثل آنچه كه شما دوست داريد و دوست نداريد صحبت كنيد.

10 تا 12 دقيقه

 

 

آزمون Cambridge Key English Test (KET)

 

اين آزمون اولين  سطح آزمون هاي Cambridge براي دوره هاي ESOL است. 

يك آزمون در سطح مقدماتي كه در سطح 2  در چهارچوب متداول برگزار مي شود و توانايي شما در ارتباطات نوشتاري و گفتاري در سطح اصولي مثل توانايي درك نكات اصلي يك متن ساده، ارتباط برقرار كردن در اغلب موقعيتهاي آشنا و درك خبر هاي استاندار كوتاه و صحبت كردن ساده را مي سنجد. 

KET اين توانايي را به داوطلبان مي دهد كه در هنگام سفر به يك كشور خارجي قادر به برقراري ارتباط باشند.  در پايان دوره به داوطلب يك شرح نتيجه داده مي شود كه در آن نحوه عملكرد در هر 3 آزمون شرح داده شده است.  

 

آزمون شامل چه بخش هايي مي شود

 

نوع آزمون

مدت زمان

آزمونReading   (خواندن)  و Writing  (نوشتن)  توانايي شما را در زمينه خواندن و درك مطالب از آوازها، بروشور ها روزنامه ها، مجلات ارزيابي مي كند.

شما بايد بتوانيد پيام اصلي متن را كه ممكن است بر خواننده تأثير بگذارد را درك كرده و با كلمات و عبارات كه نمي شناسد كنار بيايد.

يك ساعت و 10 دقيقه

آزمون listening  (شنيدن)  توانايي شما را در درك اسناد ثبت شده مثل اخبار، صحبت هاي انفرادي و درك اطلاعات واقعي از اسناد ثبت شده ارزيابي مي كند.

25 دقيقه

آزمون speaking  (صحبت كردن) توانايي شما را در محاوره به انگليسي  با يك ممتحن و ديگر داوطلب ها ارزيابي مي كند.  شما بايد قادر به پاسخگويي و سوال كردن در مورد خودتان و سوالات آزاد مثل آنچه كه شما دوست داريد و دوست نداريد باشيد.  اين امتحان به صورت گروهي برگزار مي گردد.

10 تا 8 دقيقه

 

 

آزمون YLE (Cambridge Young Learners English Tests)

 

آزمون YLE يك روش لذت بخش و بدون اجبار براي ارزيابي انگليسي بچه هاي 7 تا 12 سال است اين تست براي حدود 310.000 كودك از 55 كشور جهان در سه سطح برگزار مي شود. 

Flyer

در سطح A2  در چهارچوب متداول اروپايي هيئت اروپايي به عنوان زبان عصر

Mover

در سطح A1

Standard

پايين تر از سطح A1

 

اين تست مي تواند به عنوان يك جاي پا براي شركت در ديگر آزمون هاي ESOL  باشد.  به عنوان بالاترين سطح تست flyer تقريباً معادل سطح آزمون انگليسي KET است اين را مي توان به عنوان يك پل مناسب يا يك گام بلند به PET در نظر گرفت كه موجب ورود ما در دوره جواني است. 

 

آزمون شامل چه بخش هايي مي شود

 

نوع آزمون

مدت زمان

يك آزمون  (Reading و Writing)  است كه 20 دقيقه براي starter ، 30 براي mover و 40 دقيقه براي flyer زمان برآورد شده است. اين تست بسيار كوتاه است و چون براي كودكان تهيه مي شود اجباراً با ساختار و كلمات خاص صورت مي گيرد مثل انتخاب و با خط وصل كردن، نوشتن كلمات و عبارات در جاهاي خالي يا پاسخ به سوالات بي انتها است.  برگه هاي آزمون براي تصحيح به Cambridge ESOL  ارسال مي گردد.

Starters
20 دقيقه
Movers
30 دقيقه
Flyers
40 دقيقه


يك آزمون (listening)  است كه 20 دقيقه براي starter ، 25 براي mover و 20 دقيقه براي flyer طول ميكشد در تست Reading و Writing متن ها محدود مي شود به ارزيابي آنچه كه آنها متوجه شوند.  اما آزمون listening شامل ديالوگ هايي مي شود كه هم براي بچه ها و هم بزرگ تر ها مشترك است و با عملكردي ساده تر مثل كشيدن خط، انتخاب و جوركردن و رنگ آميزي صورت مي گيرد.  برگه هاي آزمون براي تصحيح به Cambridge ESOL  ارسال مي گردد.

Starters
20 دقيقه
Movers
25 دقيقه
Flyers
20 دقيقه


يك آزمون رو در رو كه بين 5 تا 10 دقيقه با كيفيت مناسب صورت مي گيرد.  بچه ها فعاليتهاي مختلفي را براي پاسخگويي به ممتحن انجام مي دهند و اطلاعات ساده اي را در مورد انها ارائه مي دهند.

10 تا 5 دقيقه

 

 

تاريخ برگزاري آزمون ها

 

زمان برگزاري آزمون بر مبناي نيازهاي منطقه اي و شرايط تعيين مي شود

 

 

 

 

 

 

 

آزمون Cambridge ESOL چيست

 

اين آزمون يك مدرك معتبر جهاني به زبان آموزان ارائه مي دهد كه هر ساله  براي 1/5 ميليون نفر داوطلب در 135 كشور جهان برگزار مي شود. شما با داشتن اين مدرك مي توانيد براي ثبت نام در دانشگاه و يا كالج اقدام نماييد و يا حتي با پيشرفت در مهارت هاي زباني،  وضعيت كاري خود را بهبود ببخشيد. 

آزمون Cambridge ESOL  يك آزمون معتبر در سراسر  دنيا است و دانشگاه هاي معتبر زيادي اين آزمون را  مي شناسند، اين اعتبار جهاني نمايانگر سطح زبان آموزان آن است. اين آزمون  براساس توانايي ارتباط برقرار كردن موثر به انگليسي در موقعيت هاي واقعي و سنجش چهار مهارت زبان Listening  شنيدن، speakingصحبت كردن، reading خواندن و writing نوشتن  صورت مي گيرد.

اين آزمون براي هر كسي كه بخواهد مهارت هاي عادي انگليسي را براي تحصيل و يا زندگي در خارج از كشور بهبود ببخشد مناسب است.

اين آزمون در 5 سطح آزمون Cambridge Main Suite EFL  برگزار مي شود و اعتبار اين آزمون در سطحي است كه بغير از مهارت speaking كه به وسيله يك شخص آزموش ديده سنجيده مي شود بقيه مهارت به وسيله UCLES تصحيح مي شود.

 

Erican و Cambridge

 

موسسه زبان Erican از اينكه يكي از مراكز برگزار كننده آزمون رسمي ESOL دانشگاه  Cambridge است احساس غرور مي كند. اين موسسه با ايجاد تسهيلات لازم شما را براي گرفتن يكي از معروفترين گواهينامه هاي بين المللي زبان راهنمايي مي كند. 

 

آزمون ها

 

v      Business English Certificate - BEC

v      Certificate of Advanced English - CAE

v      First Certificate in English - FCE

v      Preliminary English Test - PET

v      Key English Test - KET

v      Young Learners English Test - YLET

 

آزمون Business English Certificate

 

اين آزمون در سه دوره برگزار مي شود، كه شامل: BEC Preliminary  (دوره مقدماتي)،  BEC Vantage(دوره متوسط) و BEC Higher (دوره عالي)  است.  اين آزمون ها براي آن دسته از زبان آموزان كه مي خواهند شانس خود را در رقابت هاي تجاري آينده بالا ببرند مناسب است.

 

آزمون Certificate in Advanced English (CAE)

 

اين آزمون چهارمين سطح آزمون هاي Cambridge براي دوره هاي ESOL (انگليسي براي زبان آموزان بين المللي) است.  يك آزمون پيشرفته است در سطح C1 كه در چهارچوب متداول اروپايي برگزار مي شود.  اگرچه سطح مهارت زباني مورد نياز به حد  اعتبار مدرك ‍Cambridge نيست ولي CAE به عنوان يك مدرك معتبر در زمينه توانايي ارتباط برقرار كردن با اطمينان كامل و برخورد با موقعيت هاي متداول روزانه شناخته مي شود. 

به هر زبان آموز در صورت موفقيت اتمام رساندن دوره يك، گواهينامه آزمون  ESOL اعطا مي گردد كه به عنوان يك مدرك معتبر در تمامي دانشگاه ها شناخته مي شود. علاوه بر گواهينامه به هر زبان آموز يك شرح نتيجه داده مي شود كه نحوه عملكرد وي در هر 5 مهارت شرح داده شده است. 

موفقيت در اين دوره نشان دهنده توانايي استفاده از انگليسي به طور موثر و اجرا كليه موقعيت هاي اجتماعي و تخصصي و آموزش عالي با اطمينان كامل است. 

 

آزمون شامل چه بخش هايي مي باشد

 

نوع آزمون

مدت زمان

آزمون Reading   (خواندن)  توانايي خواندن و درك مطلب شما از برخي متن هاي كتاب، روزنامه ويا مجله را ارزيابي مي كند انتظار مي رود كه شما درك خود را از مطالب عمده، نكات اصلي، جزئيات مورد نظر، ساختار متن و اطلاعات اختصاصي تشريح كرده و معاني، عقايد و وضعيت را به طور كامل از متن استنباط كنيد.

يك ساعت و 15 دقيقه

آزمون writing  (نوشتن)  توانايي شما در نگارش انواع متن هاي غير تخصصي مثل نامه ها، مقالات، گزارشات و نشريات براي هدف پوشش دادن خواننده با يك سري موضوعات ارزيابي مي كند. كه متن نگارشي شما بايد داراي 250 كلمه باشد.

يك ساعت و 30 دقيقه

در اين آزمون  (English in use) از شما انتظار مي رود توانايي خود بر سيستم زباني را از طريق كامل كردن متن ها و جمله ها در حد متن هاي معتبر و قابل اعتماد به اثبات برسانيد. اين آزمون شامل بخش هاي: پر كردن جاهاي خالي، اصلاح غلط ها، ساخت كلمات، ثبت جابجايي و تمرين تكميل متن مي شود.

يك ساعت و 30 دقيقه

آزمون listening  (شنيدن)  توانايي شما در درك  معناي مطالب بيان شده به انگليسي و استخراج جزئيات و اطلاعاتي ويژه از متن بيان شده و همچنين درك حالت و عقايد متكلم را ارزيابي مي كند متن ها از انواع مختلف متن ها مثل مصاحبه ها، بحث ها، سخنراني ها و محاورات معمولي گرفته مي شود.

تقريباً 45 دقيقه

آزمون speaking  (صحبت كردن) توانايي شما را درانجام مكالمات انگليسي در حد بيان مفاهيم ارزيابي مي كند.  كه خود شامل چهار بخش است يك بخش مصاحبه، نوبت هاي طولاني شخصي، تكاليف مشاركتي و بحث ها مي شود.  شما با اسناد متحرك مثل عكس، نقاشي ها آماده مي شويد و آزمون speaking به صورت تيمي برگزار مي شود

تقريباً 15 دقيقه

 

 

آزمون Cambridge First Certificate in English (FCE)

 

اين آزمون سومين سطح آزمون هاي Cambridge براي دوره هاي ESOL است.  يك آزمون در سطح متوسطه پيشرفته كه در سطح B2  در چهارچوب متداول برگزار  و به عنوان  سنجش ميزان توانايي ارتباط برقرار كردن به انگليسي در سطح نوشتاري و گفتاري، با اطمينان كامل شناخته شده است.

FCE برپايه تكاليف واقع گرايانه است و مدرك FCE يك ارزيابي مهم براي كليه كساني است كه مي خواهند در خارج از كشور كار كنند و يا تحصيل كنند و يا در تجارت هاي بين المللي فعاليت داشته باشند.  كليه كارفرمايان در سراسر كشور مدرك FCE را مي شناسند.  اين مدرك نمايانگر مهارت كافي زبان آموز در انگليسي است و اين متقاضي مي تواند براي تصدي در مشاغل دفتري، دبيرخانه اي و مديريت در هر صنعتي تقاضا دهد و همچنين در صنعت جهانگردي كه استفاده از انگليسي در سطحي وسيع مشهود است نيز بكار مي رود. 

در پايان توانايي نگارش نامه هاي معمولي و مقالات ساده، پاسخگويي به تلفن و تدريس در كلاسهاي غير آكادميك را بدست مي آوريد. 

 

آزمون شامل چه بخش هايي مي شود

 

نوع آزمون

مدت زمان

آزمون Reading   (خواندن)  توانايي شما را در زمينه خواندن و درك مطالب از كتابهاي داستاني و غير داستاني، ژورنال، روزنامه ها، مجلات ارزيابي مي كند.  شما بايد قادر باشيد نكات اصلي متن، جزئيات، ساختار جمله و معني استنباط شده را به راحتي دريابيد.

شما موظف به انجام تكاليف متعددي شامل پركردن جاهاي خالي در متن هاي ساده، فرم هاي تكميل و نوشتن متن هاي كوتاه مي شويد كه اين متن ها مثل گزارش و نامه بايد در حدود 100 كلمه باشد و نشان دهنده دانش شما از ساختار ها، لغات، نحوه صحيح نوشتن كلمات.  طرز بيان صحيح آن است.

يك ساعت و 15 دقيقه

آزمون writing  (نوشتن)  توانايي شما در نوشتن متن هاي غير تخصصي مثل نامه ها، مقالات، گزارشات، انشاء و نشريات در حدود 120 تا 180 كلمه در موضوعات مختلف مي سنجد.

يك ساعت و 30 دقيقه

در آزمون  (English in use) دانش و كنترل شما بر سيستم زباني با انجام تكاليف مختلف در سطح جمله ومتن سنجيده مي شود.  اين تكاليف شامل پركردن جاهاي خالي، تبديل كلمات و جملات و كشف خطا ها در متن است.

يك ساعت و 15 دقيقه

آزمون listening  (شنيدن) توانايي شما را در درك مطلب متن انگليسي خوانده شده و درك نكات اصلي و معناي  آن ارزيابي ميكند.  اين آ‍زمون شامل متن هاي گوناگون مصاحبات، بحث ها و سخنراني ها و محاورات معمولي است

تقريباً 40 دقيقه

آزمون speaking  (صحبت كردن) تواناييي شما را در محاوره به انگليسي در سطح متن هاي مختلف مفاهيم ارزيابي مي كند.  و خود شامل چهار بخش مي شود  كه مصاحبات، نوبت هاي گفتگو در حدود 1 دقيقه، تكاليف مشاركتي و يك بخش بحث است.  شما را با عكس ها و نقاشي ها از قبل آماده مي كنند معمولاً آزمون speaking به صورت تيمي برگزار مي گردد.

تقريباً 14 دقيقه

 

 

 

آزمون Cambridge Preliminary English Test (PET)

 

اين آزمون دومين سطح آزمون هاي Cambridge براي دوره هاي ESOL است.  يك آزمون در سطح متوسطه كه در سطح B1  در چهارچوب متداول برگزار مي شود و توانايي شما را در موقعيت هايي كه نياز به يك مكالمه قابل پيش بيني داريد و همچنين خواندن متن، مقاله و نوشتن نامه هاي ساده شخصي و نت برداري در جلسات نشان مي دهد. 

به داوطلب در صورت موفقيت يك گواهينامه آزمون  ESOL اعطا مي گردد كه برخي از كارفرمايان و دانشگاه ها در برخي كشورها آنرا مي شناسند البته خاطر نشان مي كنيم كه PET   به عنوان يك مدرك مقدماتي انگليسي مشهور است.  در پايان آزمون همه داوطلبان يك شرح نتيجه دريافت مي كنند كه در آنها نحوه عملكرد در هر 3 آزمون شرح داده شده است.  

 

آزمون شامل چه بخش هايي مي شود

 

نوع آزمون

مدت زمان

آزمون Reading   (خواندن)  و Writing  (نوشتن)  توانايي شما را در زمينه خواندن و درك مطالب از آوازها، بروشور ها روزنامه ها، مجلات ارزيابي مي كند.  شما بايد بتوانيد پيام اصلي متن را كه ممكن است بر خواننده تأثير بگذارد را درك كرده و با كلمات و عبارات كه نمي شناسيد كنار بيايد.

تكاليف مختلفي را بايد انجام دهيد كه شامل پر كردن جاهاي خالي در متن هاي ساده، فرم هاي تكميلي، نوشتن گزارش و يا نامه اي كوتاه در حدود 100 كلمه كه نشان دهنده دانش شما از ساختار، كلمات و نحوه صحيح نوشتن لغات و ادا كردن آنها است.

يك ساعت و 30 دقيقه

آزمون listening  (شنيدن)  توانايي شما را در درك اسناد ثبت شده مثل اخبار عمومي و ديالوگ ارزيابي مي كند شما بايد اطلاعات واقعي ثبت شده را بفهميد و حالت و مفهوم متكلم را ارزيابي كنيد.

30 دقيقه

آزمون speaking  (صحبت كردن) توانايي شما را در محاوره به انگليسي  با يك ممتحن و ديگر داوطلب ها ارزيابي مي كند.  شما بايد قادر به پاسخگويي به سوالات در مورد خودتان و سوالات آزاد مثل آنچه كه شما دوست داريد و دوست نداريد صحبت كنيد.

10 تا 12 دقيقه

 

 

آزمون Cambridge Key English Test (KET)

 

اين آزمون اولين  سطح آزمون هاي Cambridge براي دوره هاي ESOL است. 

يك آزمون در سطح مقدماتي كه در سطح 2  در چهارچوب متداول برگزار مي شود و توانايي شما در ارتباطات نوشتاري و گفتاري در سطح اصولي مثل توانايي درك نكات اصلي يك متن ساده، ارتباط برقرار كردن در اغلب موقعيتهاي آشنا و درك خبر هاي استاندار كوتاه و صحبت كردن ساده را مي سنجد. 

KET اين توانايي را به داوطلبان مي دهد كه در هنگام سفر به يك كشور خارجي قادر به برقراري ارتباط باشند.  در پايان دوره به داوطلب يك شرح نتيجه داده مي شود كه در آن نحوه عملكرد در هر 3 آزمون شرح داده شده است.  

 

آزمون شامل چه بخش هايي مي شود

 

نوع آزمون

مدت زمان

آزمونReading   (خواندن)  و Writing  (نوشتن)  توانايي شما را در زمينه خواندن و درك مطالب از آوازها، بروشور ها روزنامه ها، مجلات ارزيابي مي كند.

شما بايد بتوانيد پيام اصلي متن را كه ممكن است بر خواننده تأثير بگذارد را درك كرده و با كلمات و عبارات كه نمي شناسد كنار بيايد.

يك ساعت و 10 دقيقه

آزمون listening  (شنيدن)  توانايي شما را در درك اسناد ثبت شده مثل اخبار، صحبت هاي انفرادي و درك اطلاعات واقعي از اسناد ثبت شده ارزيابي مي كند.

25 دقيقه

آزمون speaking  (صحبت كردن) توانايي شما را در محاوره به انگليسي  با يك ممتحن و ديگر داوطلب ها ارزيابي مي كند.  شما بايد قادر به پاسخگويي و سوال كردن در مورد خودتان و سوالات آزاد مثل آنچه كه شما دوست داريد و دوست نداريد باشيد.  اين امتحان به صورت گروهي برگزار مي گردد.

10 تا 8 دقيقه

 

 

آزمون YLE (Cambridge Young Learners English Tests)

 

آزمون YLE يك روش لذت بخش و بدون اجبار براي ارزيابي انگليسي بچه هاي 7 تا 12 سال است اين تست براي حدود 310.000 كودك از 55 كشور جهان در سه سطح برگزار مي شود. 

Flyer

در سطح A2  در چهارچوب متداول اروپايي هيئت اروپايي به عنوان زبان عصر

Mover

در سطح A1

Standard

پايين تر از سطح A1

 

اين تست مي تواند به عنوان يك جاي پا براي شركت در ديگر آزمون هاي ESOL  باشد.  به عنوان بالاترين سطح تست flyer تقريباً معادل سطح آزمون انگليسي KET است اين را مي توان به عنوان يك پل مناسب يا يك گام بلند به PET در نظر گرفت كه موجب ورود ما در دوره جواني است. 

 

آزمون شامل چه بخش هايي مي شود

 

نوع آزمون

مدت زمان

يك آزمون  (Reading و Writing)  است كه 20 دقيقه براي starter ، 30 براي mover و 40 دقيقه براي flyer زمان برآورد شده است. اين تست بسيار كوتاه است و چون براي كودكان تهيه مي شود اجباراً با ساختار و كلمات خاص صورت مي گيرد مثل انتخاب و با خط وصل كردن، نوشتن كلمات و عبارات در جاهاي خالي يا پاسخ به سوالات بي انتها است.  برگه هاي آزمون براي تصحيح به Cambridge ESOL  ارسال مي گردد.

Starters
20 دقيقه
Movers
30 دقيقه
Flyers
40 دقيقه


يك آزمون (listening)  است كه 20 دقيقه براي starter ، 25 براي mover و 20 دقيقه براي flyer طول ميكشد در تست Reading و Writing متن ها محدود مي شود به ارزيابي آنچه كه آنها متوجه شوند.  اما آزمون listening شامل ديالوگ هايي مي شود كه هم براي بچه ها و هم بزرگ تر ها مشترك است و با عملكردي ساده تر مثل كشيدن خط، انتخاب و جوركردن و رنگ آميزي صورت مي گيرد.  برگه هاي آزمون براي تصحيح به Cambridge ESOL  ارسال مي گردد.

Starters
20 دقيقه
Movers
25 دقيقه
Flyers
20 دقيقه


يك آزمون رو در رو كه بين 5 تا 10 دقيقه با كيفيت مناسب صورت مي گيرد.  بچه ها فعاليتهاي مختلفي را براي پاسخگويي به ممتحن انجام مي دهند و اطلاعات ساده اي را در مورد انها ارائه مي دهند.

10 تا 5 دقيقه

 

 

تاريخ برگزاري آزمون ها

 

زمان برگزاري آزمون بر مبناي نيازهاي منطقه اي و شرايط تعيين مي شود

 

 

 

 

 
طبق قانون کپی رایت جمهوری اسلامی ایران کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به مدیر آن می باشد.
123movies