پيرو سوء استفاده مكرر برخي شركتها از مطالب و اطلاعات اين وب سايت، به اطلاع مي رساند كه اين وب سايت متعلق به گروه بين المللي مشاوره اي شريف (شركت پويا انديشان) مي باشد و هيچ نمايندگي به نام غير ندارد. لطفا جهت دريافت هرگونه خدمات صرفاً از طريق شماره هاي مندرج در اين وب سايت اقدام نماييد

پيرو سوء استفاده مكرر برخي شركتها از مطالب و اطلاعات اين وب سايت، به اطلاع مي رساند كه اين وب سايت متعلق به گروه بين المللي مشاوره اي شريف (شركت پويا انديشان) مي باشد و هيچ نمايندگي به نام غير ندارد. لطفا جهت دريافت هرگونه خدمات صرفاً از طريق شماره هاي مندرج در اين وب سايت اقدام نماييد

ثبت نام كاربر ورود به سايت

https://paperio-live.com

https://agario.red

rolex replica

https://naughtyworms.com


 جستجو

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 

 

 

دانشگاه UTM صرفاً در مقاطع  كارشناسي ارشد و  دكترا مورد تائيد وزارت علوم تحقيقات و فناوري جمهوري اسلامي ايران مي باشد.

 

خـوابگــاه

 

دانشگاه UTM (يو تي ام)  متعهد شده است که به همه دانشجویان بین المللی در مقاطع ارشد و دکترا که مجرد هستند یک اتاق در محوطه اصلی دانشگاه در واحد اسکودای و همچنين خوابگاه هایی نيز برای متاهلین و خانواده های آنها به همراه فرزندانشان در اختيارشان قرار دهد. تمامی خوابگاه ها در محوطه اصلی دانشکده بوسیله اداره کار دانشجویی مدیریت و پشتیبانی می شود.

در حال حاضر 17 خوابگاه در محوطه اصلی دانشگاه UTM (يو تي ام)  وجود دارد که بیش از 20,000 دانشجو را در خود جای می دهند. خوابگاهها عبارتند از  :

 

 

1

Collage  Rahman Putra

2

Collage Tun Fatimah

3

Collage Tun Razak

4

Collage Tun Hussein Onn

5

Collage Tun Dr.Ismail

6

Collage Tuanku Canselor

7

Collage Perdana

8

Collage9,10,11.12,13,..,17

 

از ابتدای جلسات آموزشی کالج های  Perdanaو Tuanku canselor برای دانشجویان بین المللی رزو شده اند. کالج Tuanku خوابگاه هایی برای دانشجویان مجرد (مرد) ارشد و دکترا فراهم می کند. همچنین دانشجویان می توانند اتاقهای دو نفره  كه داراي  امكانات مشترك با ديگر اتاقها مي باشند را براي اقامت  انتخاب کنند.

در کالج Perdana یک تعداد از آپارتمانهای سه خوابه با امکاناتی برای پخت و پز در دسترس دانشجویان ارشد و دکترا (مجرد) قرار می گیرد، برخي ديگر از خوابگاه ها نيز  برای دانشجویان ارشد و دکترا (اتاق های یکنفره) فراهم می کنند.

اخیراً دانشگاه UTM (يو تي ام)  200 واحد از آپارتمانهای 2 خوابه برای متاهلین و خانواد ه هایشان در کالج Pernada فراهم کرده است که هر کدام از این  آپارتمانها با اثاثیه کامل، امکانات آشپزخانه، پورتهایی برای تلفن و اتصال به امکانات دانشکده تجهيز شده است. هچنين در حدود 24 واحد ديگر  از آپارتمانهای یک خوابه  در خوابگاه هاي دیگر که بیشتر مناسب برای خانواده های کوچکتر  است وجود دارد.

برخي از دانشجویان زندگی در منازل  شخصي را انتخاب می کنند، اکثر این ساختمانها در شهرك هاي اطراف واقع شده اند و  به طور معمول این خانه ها بدون وسایل بوده و صرفاً با وسایل اساسی مجهز شده و به آسانی درطول سال در دسترس هستند. لازم به توضيح است كه ساختمانهايي كه در نزدیکي مسیرهای اصلی و مراکز خرید می باشند، معمولا اجاره های بالاتری دارند.

به طور کلی تقاضاي استفاده از خوابگاه ها باید در واحد کار دانشجویی انجام  شود و در آنجا درخواست ها و سهمیه های موجود برای  دانشجويان بین المللی تعيين و بوسیله مركز تحصیلات تکمیلی مدیریت می شود.

 

کتابخـانه:

 

کتابخانه دانشگاه UTM (يو تي ام)   بهPSZ  مشهور است و دادن این نام به این خاطر است که اولین گواهینامهISO9002 MS به خاطر داشتن سرویس های مورد تائید با استانداردهای سیستم کیفیت بین المللی  را دریافت کرده است.

 

 

PSZ مجموعه ای جامع از منابع علمی و تکنولوژی است که شامل کتابها، مجلات، گزارش ها، کتابهای راهنما، آمار، وسایل سمعی و بصری و پایگاههای الکترونیکی به روز در عناوین مختلف می باشد.

ارزش منابع الکترونیکی در مجموعه PSZ شامل ژورنالها، کتابها، روزنامه ها، پایان نامه ها، اوراق امتحانی الکترونیکی و چیزهای دیگر می باشد و امید است که با داشتن مجموعه ای جامع از منابع مختلف بتواند خودش را به عنوان یک منبع قابل اعتماد كاربران بر همه آشکار سازد.

 

3.سرویس های مشـاوره ای شغلـی :

 

واحد سرویس های پشتیبانی دانشجویان  دانشگاه UTM (يو تي ام)  ارائه کننده مشاوره شغلي و حرفه ای می باشد که این کار بوسیله مشاورین با تجربه و واجدالشرایط انجام می شود. این سرویس ها در دسترس تمامی دانشجویانی که در حال تحصیل در دانشگاه UTM (يو تي ام)  هستند می باشد.

 

 

مشاورین دانشجویان را در حل مشکلات که در زندگی شخصی و اجتماعي كه در طول تحصيل با آن مواجه می شوند یاری می دهند. هدف از این مشورت تسهيل  فرایند یافتن راه کار ها،  ارائه اطلاعات کافی و راهنمایی آنها می باشد. مشاورین با دقت به حرفهای شما گوش خواهند داد و شما را در جهت یافتن بهترين راه به  كمك دانسته های خودتان ودر مسیرهایی که در پیش رو دارید یاری خواهند کرد.

 

4.تكنولوژي  اطلاعاتی و ارتباطی:

 

ساختارها و زیربنای ارتباطات و شبكه یکی از اجزاء اصلی دانشگاه UTM (يو تي ام)    است که آنها  را به شبكه هاي  داخلی و بین المللی متصل می سازد. مسئول سرپرستی  و پشتيباني اين خدمات  واحد کامپیوتر است. در لابراتوارهای کامپیوتر در کتابخانه ها و خوابگاهها در دانشگاه UTM (يو تي ام)   بیش از 1500 کامپیوتر آنلاین در دسترس دانشجویان قرار گرفته است بسیاری از آنها  مجهز به محیط ویندوز XP با امکانات پیشرفته و بسته های نرم افزاری مناسب برای استفاده کنندگان  می باشند. اکثر دانشکده ها در دانشگاه UTM (يو تي ام)  در تلاش براي آماده کردن محیط های آموزشی الکترونیکی برای دانشجویان هستند تا آنها بتوانند در ساعات خارج از كلاس به وسایل کمک آموزشی در شبکه ارتباطی متصل شوند. اين دانشگاه مجهز به اتاق های سمینار و سخنرانی است و با تلاش هرچه بیشتر در جهت بهبود امکانات همگام با تکنولوژی جدید  امکانات  سمعی و  بصري می باشد.

 

5. سرویس های حمل و نقل :

دانشگاه UTM (يو تي ام)  سرویس های حمل و نقل براي رفت و آمد دانشجويان از خوابگاه هاي داخل دانشگاه و يا خوابگاه هاي خارج از دانشگاه فراهم می کند.

در حال حاضر بیش از 30  اتوبوس در دانشگاه UTM (يو تي ام)  وجود دارد که کار سرویس دهی را از 7:15 صبح تا 11:30 شب   هر روزه انجام می دهد. علاوه بر آن اتوبوس های عمومی که بین دانشگاه و مرکز شهر جوهور از طریق کمربندی رفت و آمد می کنند وجود دارند.  

6.بانک ها و اداره های پست:

 

دانشگاه UTM (يو تي ام)  مجهز به یک مجموعه کامل بانکی می باشد. یک سرویس مرکزی بانکی Mumalat با بیش از ده   سيستم ATM  در اطراف دانشکده وجود دارد. یک اداره پست که در ساختمان واحد دانشجویی مستقر است كه سرویس های کاملی را برای دانشجویان و کارکنان فراهم می کند.

 

7.واحـد پزشکـی:

 

امکانات پزشکی در واحد سلامت دانشکده در دسترس همه دانشجویان می باشد، این مرکز یک سطح وسیعی ازخدمات را شامل: درمان سرپایی، جراحی های کوچک، بخش آزمایشگاه و ایزولاسیون برای دانشجویانی که نیاز به مراقبت هاي پزشكي ویژه دارند و خدمات دندانپزشكي و دیالیزی با امکانات کامل را داراست که همیشه در دسترس دانشجویان مي باشد.

 

8.امکانات مذهبی:

 

مالزی کشور چند ملتی، چند مذهبی و چند نژادی است. اگر چه اسلام مذهب اصلی این کشور است، دانشجویان در دانشگاه UTM (يو تي ام)  از مذاهب و دین های مختلفی هستند. دانشگاه سعی می کند امکانات لازم را برای هر فرد برای به جا آوردن اعمال مذهبیش با اجازه جامعه دانشجویی فراهم کند.

 در دانشگاه UTM (يو تي ام)  جامعه دانشجویی اسلامی، بودایی، مسیحی، هندی که بوسیله اداره کار دانشجویی ثبت شده است وجود دارد.

 

9.مسجد اسماعیل سلطان:

 

این مسجد در سال 1990 ساخته شد که تقریبا حدود 000/10  نفر را در خود جای می دهد و امکانات زیادی نظیر کتابخانه های کوچک، اتاق های سمینار، سالن های سخنرانی و اداره و مرکز بایگانی در این مسجد وجود دارد. این مسجد درست در مرکز دانشگاه UTM (يو تي ام)  واقع شده و با ساختمان های دیگر محاصره شده است كه به عنوان یک مرکز فراگیری و انتشار اسلام و هم راستا با شعار دانشگاه UTM (يو تي ام)  می باشد.

 

10- خدمات تفريحي ورزشي

 

دانشگاه UTM (يو تي ام)  مجهز به مجموعه ورزشی کامل با زمین های اسکواش، بدمینتون و سالن بازیهای داخلی است. صرف نظر از این، دانشگاه UTM (يو تي ام)    همچنین زمین های فوتبال و امکاناتی برای تنیس، بسکتبال، والیبال، رگبی، هاکی، اسب سواری، کوهنوردی، ورزشهای آبی و Spak Takro را فراهم می کند. اکثر این زمین ها در نزدیکی خوابگاه ها واقع شده اند.

در دانشگاه UTM (يو تي ام)   باغ استوايي که بعد از دریاچه مصنوعي  واقع شده  تبدیل به محلی از انواع مختلفی از گیاهان و جانوران و محل زندگی برای گوزن ها شده است. مکان سبز و آرام اطراف باغ یک مکان آرام و ساكت برای دانشجویان و به عنوان  يك مرکز تفریحی در بیرون محوطه دانشگاه است. جایی که دانشجویان می توانند از مکان زیبا و طبیعی جنگلهاي گرمسیری، مزارع سرسبز و درختان کائوچو و نخل استفاده کنند. تعداد زیادی رودهای طبیعی، امکانات کوهنوردی و نيز مکانهایی برای چادر زدن برای کسانی که ماجراجويند وجود دارد.

مکان تفریحی دیگر مرکز رصدخانه است. جائيكه در بلندترین مکان در محوطه دانشگاه واقع شده و به Bukit Cerap مشهور است. صرف نظر از این که آن به عنوان یک رصدخانه كاربرد دارد، همچنین یک نقطه مشهور برای استراحت کردن و لذت بردن از هوای تازه است. دانشجویان برای لذت بردن از مناظر زیبا ي محوطه دانشگاه UTM (يو تي ام)  و مناطق اطراف که آن را احاطه کرده معمولا به بالای تپه پیاده روی می کنند.

 

11- مکانهای غذاخوری و فروشگاههای مناسب

 

تقریبا 50 محل فروش موادغذایی در طول محوطه دانشگاه UTM (يو تي ام)  وجود دارد که شامل رستورانهای دارای دستگاه تهویه، کافه تریا، رستورانهای فست فود، کافه های پیاده رو و غيره است. همچنين انواع مختلفی از غذاهای سنتی مالایی، چینی، هندی و غربی را ارائه می کنند.

فروشگاههای داخل محوطه دانشگاه UTM (يو تي ام)  شامل: کتاب فروشی ها، مراكز فتوکپی، مراكز موبایل، روزنامه فروشی ها، لباس فروشی ها، سالن های آرایش، مراکز عکاسی، فروشگاههای کامپیوتر، آژانس های مسافرتی و بیش از 20 سوپرماركت است كه بسیاری از آنها نزدیک خوابگاه های دانشجویی قرار دارند. همچنين یک فروشگاه مرتبط به دانشگاه UTM (يو تي ام)  در ساختمان اتحادیه دانشجویان که به وسیله واحد تکنولوژی مدیریت می شود وجود دارد و ارائه کننده سطح وسیعی از کالاها با کیفیت بالا شامل: لوازم التحریر، نقاشی، طراحی روی پارچه، ظروف سفالی و لباس که بعضی از آنها با نشان دانشگاه منقوش شده اند مي باشد.

 

هزینه زندگی

دانشجویان بین المللی دانشگاه UTM (يو تي ام)   باید بدانند که هزینه زندگی در مالزی شامل هزینه های تحصیلی نیست. آنها نیاز خواهند داشت به پرداخت هزینه خوابگاه، کتاب، غذا، حمل و نقل و هزینه های دیگری که وابسته به دوره تحصیلی شان در دانشگاه UTM (يو تي ام)   است و این هزینه بسته به سبک زندگی و شرایط و موقعیت های فردی برای دانشجویان مختلف متغییر است.

جدول  زمانبندي  ثبت نام

ثبت نام ممکن است در هر زمانی از سال صورت گیرد اما به متقاضیان پیشنهاد می شود که به تاریخ اعلام شده برای هر پذیرش دقت کنند:

سال تحصیلی شامل 2 ترم است ( 18 هفته ) با یک هفته تعطیلات در بین دو ترم و متقاضیان می توانند هم به صورت نیمه وقت و هم به صورت تمام وقت ثٍبت نام کنند.

حداکثر و حداقل دوره تحصیلی برای دانشجویان تمام وقت و نیمه وقت  در جدول زیر نشان داده شده است:

 

نیمه وقت

تمام وقت

 

حداکثر

حداقل

حداکثر

حداقل

مقطع

10

4

6

2

ارشد

18

8

14

6

دکترا

 

 

 

 
 

 

 

 

دانشگاه UTM صرفاً در مقاطع  كارشناسي ارشد و  دكترا مورد تائيد وزارت علوم تحقيقات و فناوري جمهوري اسلامي ايران مي باشد.

 

خـوابگــاه

 

دانشگاه UTM (يو تي ام)  متعهد شده است که به همه دانشجویان بین المللی در مقاطع ارشد و دکترا که مجرد هستند یک اتاق در محوطه اصلی دانشگاه در واحد اسکودای و همچنين خوابگاه هایی نيز برای متاهلین و خانواده های آنها به همراه فرزندانشان در اختيارشان قرار دهد. تمامی خوابگاه ها در محوطه اصلی دانشکده بوسیله اداره کار دانشجویی مدیریت و پشتیبانی می شود.

در حال حاضر 17 خوابگاه در محوطه اصلی دانشگاه UTM (يو تي ام)  وجود دارد که بیش از 20,000 دانشجو را در خود جای می دهند. خوابگاهها عبارتند از  :

 

 

1

Collage  Rahman Putra

2

Collage Tun Fatimah

3

Collage Tun Razak

4

Collage Tun Hussein Onn

5

Collage Tun Dr.Ismail

6

Collage Tuanku Canselor

7

Collage Perdana

8

Collage9,10,11.12,13,..,17

 

از ابتدای جلسات آموزشی کالج های  Perdanaو Tuanku canselor برای دانشجویان بین المللی رزو شده اند. کالج Tuanku خوابگاه هایی برای دانشجویان مجرد (مرد) ارشد و دکترا فراهم می کند. همچنین دانشجویان می توانند اتاقهای دو نفره  كه داراي  امكانات مشترك با ديگر اتاقها مي باشند را براي اقامت  انتخاب کنند.

در کالج Perdana یک تعداد از آپارتمانهای سه خوابه با امکاناتی برای پخت و پز در دسترس دانشجویان ارشد و دکترا (مجرد) قرار می گیرد، برخي ديگر از خوابگاه ها نيز  برای دانشجویان ارشد و دکترا (اتاق های یکنفره) فراهم می کنند.

اخیراً دانشگاه UTM (يو تي ام)  200 واحد از آپارتمانهای 2 خوابه برای متاهلین و خانواد ه هایشان در کالج Pernada فراهم کرده است که هر کدام از این  آپارتمانها با اثاثیه کامل، امکانات آشپزخانه، پورتهایی برای تلفن و اتصال به امکانات دانشکده تجهيز شده است. هچنين در حدود 24 واحد ديگر  از آپارتمانهای یک خوابه  در خوابگاه هاي دیگر که بیشتر مناسب برای خانواده های کوچکتر  است وجود دارد.

برخي از دانشجویان زندگی در منازل  شخصي را انتخاب می کنند، اکثر این ساختمانها در شهرك هاي اطراف واقع شده اند و  به طور معمول این خانه ها بدون وسایل بوده و صرفاً با وسایل اساسی مجهز شده و به آسانی درطول سال در دسترس هستند. لازم به توضيح است كه ساختمانهايي كه در نزدیکي مسیرهای اصلی و مراکز خرید می باشند، معمولا اجاره های بالاتری دارند.

به طور کلی تقاضاي استفاده از خوابگاه ها باید در واحد کار دانشجویی انجام  شود و در آنجا درخواست ها و سهمیه های موجود برای  دانشجويان بین المللی تعيين و بوسیله مركز تحصیلات تکمیلی مدیریت می شود.

 

کتابخـانه:

 

کتابخانه دانشگاه UTM (يو تي ام)   بهPSZ  مشهور است و دادن این نام به این خاطر است که اولین گواهینامهISO9002 MS به خاطر داشتن سرویس های مورد تائید با استانداردهای سیستم کیفیت بین المللی  را دریافت کرده است.

 

 

PSZ مجموعه ای جامع از منابع علمی و تکنولوژی است که شامل کتابها، مجلات، گزارش ها، کتابهای راهنما، آمار، وسایل سمعی و بصری و پایگاههای الکترونیکی به روز در عناوین مختلف می باشد.

ارزش منابع الکترونیکی در مجموعه PSZ شامل ژورنالها، کتابها، روزنامه ها، پایان نامه ها، اوراق امتحانی الکترونیکی و چیزهای دیگر می باشد و امید است که با داشتن مجموعه ای جامع از منابع مختلف بتواند خودش را به عنوان یک منبع قابل اعتماد كاربران بر همه آشکار سازد.

 

3.سرویس های مشـاوره ای شغلـی :

 

واحد سرویس های پشتیبانی دانشجویان  دانشگاه UTM (يو تي ام)  ارائه کننده مشاوره شغلي و حرفه ای می باشد که این کار بوسیله مشاورین با تجربه و واجدالشرایط انجام می شود. این سرویس ها در دسترس تمامی دانشجویانی که در حال تحصیل در دانشگاه UTM (يو تي ام)  هستند می باشد.

 

 

مشاورین دانشجویان را در حل مشکلات که در زندگی شخصی و اجتماعي كه در طول تحصيل با آن مواجه می شوند یاری می دهند. هدف از این مشورت تسهيل  فرایند یافتن راه کار ها،  ارائه اطلاعات کافی و راهنمایی آنها می باشد. مشاورین با دقت به حرفهای شما گوش خواهند داد و شما را در جهت یافتن بهترين راه به  كمك دانسته های خودتان ودر مسیرهایی که در پیش رو دارید یاری خواهند کرد.

 

4.تكنولوژي  اطلاعاتی و ارتباطی:

 

ساختارها و زیربنای ارتباطات و شبكه یکی از اجزاء اصلی دانشگاه UTM (يو تي ام)    است که آنها  را به شبكه هاي  داخلی و بین المللی متصل می سازد. مسئول سرپرستی  و پشتيباني اين خدمات  واحد کامپیوتر است. در لابراتوارهای کامپیوتر در کتابخانه ها و خوابگاهها در دانشگاه UTM (يو تي ام)   بیش از 1500 کامپیوتر آنلاین در دسترس دانشجویان قرار گرفته است بسیاری از آنها  مجهز به محیط ویندوز XP با امکانات پیشرفته و بسته های نرم افزاری مناسب برای استفاده کنندگان  می باشند. اکثر دانشکده ها در دانشگاه UTM (يو تي ام)  در تلاش براي آماده کردن محیط های آموزشی الکترونیکی برای دانشجویان هستند تا آنها بتوانند در ساعات خارج از كلاس به وسایل کمک آموزشی در شبکه ارتباطی متصل شوند. اين دانشگاه مجهز به اتاق های سمینار و سخنرانی است و با تلاش هرچه بیشتر در جهت بهبود امکانات همگام با تکنولوژی جدید  امکانات  سمعی و  بصري می باشد.

 

5. سرویس های حمل و نقل :

دانشگاه UTM (يو تي ام)  سرویس های حمل و نقل براي رفت و آمد دانشجويان از خوابگاه هاي داخل دانشگاه و يا خوابگاه هاي خارج از دانشگاه فراهم می کند.

در حال حاضر بیش از 30  اتوبوس در دانشگاه UTM (يو تي ام)  وجود دارد که کار سرویس دهی را از 7:15 صبح تا 11:30 شب   هر روزه انجام می دهد. علاوه بر آن اتوبوس های عمومی که بین دانشگاه و مرکز شهر جوهور از طریق کمربندی رفت و آمد می کنند وجود دارند.  

6.بانک ها و اداره های پست:

 

دانشگاه UTM (يو تي ام)  مجهز به یک مجموعه کامل بانکی می باشد. یک سرویس مرکزی بانکی Mumalat با بیش از ده   سيستم ATM  در اطراف دانشکده وجود دارد. یک اداره پست که در ساختمان واحد دانشجویی مستقر است كه سرویس های کاملی را برای دانشجویان و کارکنان فراهم می کند.

 

7.واحـد پزشکـی:

 

امکانات پزشکی در واحد سلامت دانشکده در دسترس همه دانشجویان می باشد، این مرکز یک سطح وسیعی ازخدمات را شامل: درمان سرپایی، جراحی های کوچک، بخش آزمایشگاه و ایزولاسیون برای دانشجویانی که نیاز به مراقبت هاي پزشكي ویژه دارند و خدمات دندانپزشكي و دیالیزی با امکانات کامل را داراست که همیشه در دسترس دانشجویان مي باشد.

 

8.امکانات مذهبی:

 

مالزی کشور چند ملتی، چند مذهبی و چند نژادی است. اگر چه اسلام مذهب اصلی این کشور است، دانشجویان در دانشگاه UTM (يو تي ام)  از مذاهب و دین های مختلفی هستند. دانشگاه سعی می کند امکانات لازم را برای هر فرد برای به جا آوردن اعمال مذهبیش با اجازه جامعه دانشجویی فراهم کند.

 در دانشگاه UTM (يو تي ام)  جامعه دانشجویی اسلامی، بودایی، مسیحی، هندی که بوسیله اداره کار دانشجویی ثبت شده است وجود دارد.

 

9.مسجد اسماعیل سلطان:

 

این مسجد در سال 1990 ساخته شد که تقریبا حدود 000/10  نفر را در خود جای می دهد و امکانات زیادی نظیر کتابخانه های کوچک، اتاق های سمینار، سالن های سخنرانی و اداره و مرکز بایگانی در این مسجد وجود دارد. این مسجد درست در مرکز دانشگاه UTM (يو تي ام)  واقع شده و با ساختمان های دیگر محاصره شده است كه به عنوان یک مرکز فراگیری و انتشار اسلام و هم راستا با شعار دانشگاه UTM (يو تي ام)  می باشد.

 

10- خدمات تفريحي ورزشي

 

دانشگاه UTM (يو تي ام)  مجهز به مجموعه ورزشی کامل با زمین های اسکواش، بدمینتون و سالن بازیهای داخلی است. صرف نظر از این، دانشگاه UTM (يو تي ام)    همچنین زمین های فوتبال و امکاناتی برای تنیس، بسکتبال، والیبال، رگبی، هاکی، اسب سواری، کوهنوردی، ورزشهای آبی و Spak Takro را فراهم می کند. اکثر این زمین ها در نزدیکی خوابگاه ها واقع شده اند.

در دانشگاه UTM (يو تي ام)   باغ استوايي که بعد از دریاچه مصنوعي  واقع شده  تبدیل به محلی از انواع مختلفی از گیاهان و جانوران و محل زندگی برای گوزن ها شده است. مکان سبز و آرام اطراف باغ یک مکان آرام و ساكت برای دانشجویان و به عنوان  يك مرکز تفریحی در بیرون محوطه دانشگاه است. جایی که دانشجویان می توانند از مکان زیبا و طبیعی جنگلهاي گرمسیری، مزارع سرسبز و درختان کائوچو و نخل استفاده کنند. تعداد زیادی رودهای طبیعی، امکانات کوهنوردی و نيز مکانهایی برای چادر زدن برای کسانی که ماجراجويند وجود دارد.

مکان تفریحی دیگر مرکز رصدخانه است. جائيكه در بلندترین مکان در محوطه دانشگاه واقع شده و به Bukit Cerap مشهور است. صرف نظر از این که آن به عنوان یک رصدخانه كاربرد دارد، همچنین یک نقطه مشهور برای استراحت کردن و لذت بردن از هوای تازه است. دانشجویان برای لذت بردن از مناظر زیبا ي محوطه دانشگاه UTM (يو تي ام)  و مناطق اطراف که آن را احاطه کرده معمولا به بالای تپه پیاده روی می کنند.

 

11- مکانهای غذاخوری و فروشگاههای مناسب

 

تقریبا 50 محل فروش موادغذایی در طول محوطه دانشگاه UTM (يو تي ام)  وجود دارد که شامل رستورانهای دارای دستگاه تهویه، کافه تریا، رستورانهای فست فود، کافه های پیاده رو و غيره است. همچنين انواع مختلفی از غذاهای سنتی مالایی، چینی، هندی و غربی را ارائه می کنند.

فروشگاههای داخل محوطه دانشگاه UTM (يو تي ام)  شامل: کتاب فروشی ها، مراكز فتوکپی، مراكز موبایل، روزنامه فروشی ها، لباس فروشی ها، سالن های آرایش، مراکز عکاسی، فروشگاههای کامپیوتر، آژانس های مسافرتی و بیش از 20 سوپرماركت است كه بسیاری از آنها نزدیک خوابگاه های دانشجویی قرار دارند. همچنين یک فروشگاه مرتبط به دانشگاه UTM (يو تي ام)  در ساختمان اتحادیه دانشجویان که به وسیله واحد تکنولوژی مدیریت می شود وجود دارد و ارائه کننده سطح وسیعی از کالاها با کیفیت بالا شامل: لوازم التحریر، نقاشی، طراحی روی پارچه، ظروف سفالی و لباس که بعضی از آنها با نشان دانشگاه منقوش شده اند مي باشد.

 

هزینه زندگی

دانشجویان بین المللی دانشگاه UTM (يو تي ام)   باید بدانند که هزینه زندگی در مالزی شامل هزینه های تحصیلی نیست. آنها نیاز خواهند داشت به پرداخت هزینه خوابگاه، کتاب، غذا، حمل و نقل و هزینه های دیگری که وابسته به دوره تحصیلی شان در دانشگاه UTM (يو تي ام)   است و این هزینه بسته به سبک زندگی و شرایط و موقعیت های فردی برای دانشجویان مختلف متغییر است.

جدول  زمانبندي  ثبت نام

ثبت نام ممکن است در هر زمانی از سال صورت گیرد اما به متقاضیان پیشنهاد می شود که به تاریخ اعلام شده برای هر پذیرش دقت کنند:

سال تحصیلی شامل 2 ترم است ( 18 هفته ) با یک هفته تعطیلات در بین دو ترم و متقاضیان می توانند هم به صورت نیمه وقت و هم به صورت تمام وقت ثٍبت نام کنند.

حداکثر و حداقل دوره تحصیلی برای دانشجویان تمام وقت و نیمه وقت  در جدول زیر نشان داده شده است:

 

نیمه وقت

تمام وقت

 

حداکثر

حداقل

حداکثر

حداقل

مقطع

10

4

6

2

ارشد

18

8

14

6

دکترا

 

 

 

 
 

 

 
 
 
شروع ترم ها در دانشگاهUTM
 
كارشناسي ارشد و دكترا  
 ترم اول : سپتامبر
ترم دوم : فوریه

 آخرين مهلت ثبت نام

ترم دوم : 30 نوامبر
ترم اول : 31 می
 شروع ثبت نام 
ترم دوم : 18 و 19 نوامبر 
  شروع ترم کارشناسی 

ترم اول : سپتامبر

 آخرين مهلت ثبت نام
ترم اول : 31 می

 
 
 
 
دفتر تهران
 
22578021
22766409
 09356036570
Email:
 pouyandish@yahoo.com
 

   
 
.1اخذ پذیرش تضمینی از دانشگاه یو پی ام
.2پیگیری سوپروایزر
.3معرفی استاد راهنما مرتبط با پورپوزال شما
.4بررسی و پیگیری جلسات پذیرش در دانشگاه
.5بررسی مدارك تحصیلی داوطلب و ایمیل فرم های مربوطه
.6مشاوره و پیگیری در تهیه و تکمیل مدارک و فرم های مورد نیاز برای ثبت نام وایمیل فرم های مربوطه
.7مشاوره و راهنمایی داوطلب در نحوه نگارش رزومه
.8راهنمایی داوطلب جهت ترجمه مدارک و نحوه اخذ تائیدیه های مورد نیاز
.9انجام رزرو بلیط هواپیما پیرو فرم درخواست خدمات داوطلب
.10 انجام بوکینگ هتل پیرو فرم درخواست خدمات داوطلب
.11جلسه مشاوره قبل از پرواز با داوطلب جهت تشریح همراه داشتن وسایل ضروری و مورد نیاز، دادن تذکرات پرواز و ایمیل نقشه فرودگاه و فرم های مربوط به ترنسفر فرودگاهی به ایشان
.12انجام ترنسفر( پیک آپ) فرودگاهی داوطلب پیرو فرم درخواست خدمات داوطلب
.13جلسه مشاوره در مالزی و دادن تذکرات ایمنی و ضروری در رابطه با زندگی و تحصیل در مالزی و ایمیل فرم های مربوطه به داوطلب
.14تحویل یک عدد سیم کارت موبایل به داوطلب
.15انجام خدمات اسکان موقت داوطلب درهتل و یا خوابگاه پیرو فرم درخواست خدمات داوطلب
.16راهنمایی و نظارت بر ثبت نام داوطلب در دانشگاه
.17راهنمایی و پیگیری جهت افتتاح حساب بانکی داوطلب بعد از دریافت ویزای تحصیلی داوطلب
.18راهنمایی و پیگیری گرفتن بیمه دانشجویی داوطلب
.19راهنمایی و پیگیری جهت دریافت ويزاي تحصیلی داوطلب
.20راهنمایی داوطلب جهت انتقال پول و معرفی صرافی های معتبر
.21راهنمایی و ارائه اطلاعات فروشگاه و مراکز خرید ایرانی و محلی به داوطلب
.22راهنمایی داوطلب جهت تشکیل پرونده دانشجویی در سفارت جمهوری اسلامی ایران در مالزی
.23راهنمایی داوطلب جهت اجاره آپارتمان
.24راهنمایی داوطلب جهت دریافت اینترنت
 
 

 
 
 
شروع ترم ها در دانشگاهUTM
 
كارشناسي ارشد و دكترا  
 ترم اول : سپتامبر
ترم دوم : فوریه

 آخرين مهلت ثبت نام

ترم دوم : 30 نوامبر
ترم اول : 31 می
 شروع ثبت نام 
ترم دوم : 18 و 19 نوامبر 
  شروع ترم کارشناسی 

ترم اول : سپتامبر

 آخرين مهلت ثبت نام
ترم اول : 31 می

 
 
 
 
دفتر تهران
 
22578021
22766409
 09356036570
Email:
 pouyandish@yahoo.com
 

   
 
.1اخذ پذیرش تضمینی از دانشگاه یو پی ام
.2پیگیری سوپروایزر
.3معرفی استاد راهنما مرتبط با پورپوزال شما
.4بررسی و پیگیری جلسات پذیرش در دانشگاه
.5بررسی مدارك تحصیلی داوطلب و ایمیل فرم های مربوطه
.6مشاوره و پیگیری در تهیه و تکمیل مدارک و فرم های مورد نیاز برای ثبت نام وایمیل فرم های مربوطه
.7مشاوره و راهنمایی داوطلب در نحوه نگارش رزومه
.8راهنمایی داوطلب جهت ترجمه مدارک و نحوه اخذ تائیدیه های مورد نیاز
.9انجام رزرو بلیط هواپیما پیرو فرم درخواست خدمات داوطلب
.10 انجام بوکینگ هتل پیرو فرم درخواست خدمات داوطلب
.11جلسه مشاوره قبل از پرواز با داوطلب جهت تشریح همراه داشتن وسایل ضروری و مورد نیاز، دادن تذکرات پرواز و ایمیل نقشه فرودگاه و فرم های مربوط به ترنسفر فرودگاهی به ایشان
.12انجام ترنسفر( پیک آپ) فرودگاهی داوطلب پیرو فرم درخواست خدمات داوطلب
.13جلسه مشاوره در مالزی و دادن تذکرات ایمنی و ضروری در رابطه با زندگی و تحصیل در مالزی و ایمیل فرم های مربوطه به داوطلب
.14تحویل یک عدد سیم کارت موبایل به داوطلب
.15انجام خدمات اسکان موقت داوطلب درهتل و یا خوابگاه پیرو فرم درخواست خدمات داوطلب
.16راهنمایی و نظارت بر ثبت نام داوطلب در دانشگاه
.17راهنمایی و پیگیری جهت افتتاح حساب بانکی داوطلب بعد از دریافت ویزای تحصیلی داوطلب
.18راهنمایی و پیگیری گرفتن بیمه دانشجویی داوطلب
.19راهنمایی و پیگیری جهت دریافت ويزاي تحصیلی داوطلب
.20راهنمایی داوطلب جهت انتقال پول و معرفی صرافی های معتبر
.21راهنمایی و ارائه اطلاعات فروشگاه و مراکز خرید ایرانی و محلی به داوطلب
.22راهنمایی داوطلب جهت تشکیل پرونده دانشجویی در سفارت جمهوری اسلامی ایران در مالزی
.23راهنمایی داوطلب جهت اجاره آپارتمان
.24راهنمایی داوطلب جهت دریافت اینترنت
 
 

 
طبق قانون کپی رایت جمهوری اسلامی ایران کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به مدیر آن می باشد.
123movies