پيرو سوء استفاده مكرر برخي شركتها از مطالب و اطلاعات اين وب سايت، به اطلاع مي رساند كه اين وب سايت متعلق به گروه بين المللي مشاوره اي شريف (شركت پويا انديشان) مي باشد و هيچ نمايندگي به نام غير ندارد. لطفا جهت دريافت هرگونه خدمات صرفاً از طريق شماره هاي مندرج در اين وب سايت اقدام نماييد

پيرو سوء استفاده مكرر برخي شركتها از مطالب و اطلاعات اين وب سايت، به اطلاع مي رساند كه اين وب سايت متعلق به گروه بين المللي مشاوره اي شريف (شركت پويا انديشان) مي باشد و هيچ نمايندگي به نام غير ندارد. لطفا جهت دريافت هرگونه خدمات صرفاً از طريق شماره هاي مندرج در اين وب سايت اقدام نماييد

ثبت نام كاربر ورود به سايت

https://paperio-live.com

https://agario.red

rolex replica

https://naughtyworms.com


 جستجو

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 

 

 

 

 
ساختار آموزشی دانشگاه OUM
     
راهنمایی برای تحصیل در OUM
راهنمایی برای تحصیل در OUM" اطلاعات مورد نیاز را به دانشجویان تازه وارد ارائه می دهد . اطلاعات مفیدی را برای تحصیل دراین مرکز آموزشی می یابید . این اطلاعات به دانشجویان کمک می کند که به راحتی به اطلاعات مورد نیاز دسترسی پیدا کنند .
مرحله چهارم : جلسات خصوصی خود را به وسیله MyVLE در ‘MyProfile’یا ‘MyCurrent Timetable’ چک کنید تا از این طریق ازساعت کلاس ها و مکان کلاس های خصوصی خود باخبر شوید (اسم کلاس ، روز و ساعت آن) .
اطلاعات مفید برای شما
باید با اطلاعات زیرآشنایی پیدا کنید :
کتاب راهنمای دانشجویان (کارشناسی و تحصیلات تکمیلی)
-          قوانین و مقررات آموزشی
-          لطفاً به MYVLE OUM DOC مراجعه نمائید
کتاب راهنمای ارزیابی
-          تمام مطالبی که باید درمورد ارزیابی بدانید
-          لطفاً به MYVLE OUM DOC مراجعه نمائید
 
 
اصطلاحاتی که باید با آنها آشنایی داشته باشید
مدیر مرکز یادگیری
ECRM (مدیریت روابط متقاضی الکترونیکی)
متقاضیان آنلاین ( یادگیری به صورت 100% آنلاین )
جلسات مذاکره / اجتماعات آنلاین
مدرسان و تسهیل کننده ها
جلسات آموزشی رو در رو (دوره کارشناسی و سمینار تحصیلات تکمیلی)
مرکز یادگیری
اصطلاحات
توضیحات
مدیر مرکز یادگیری
 
مسئولی که توسط دانشگاه برای مدیریت مرکز یادگیری دانشگاه منصوب شده است .
مرکز یادگیری
 
جایی که دانشجویان در آن جلسات سمینار / جلسات آموزشی رو در رو را با استفاده از مدرسان / تسهیل کننده ها برگزار می کنند . متقاضیان همچنین می توانند در آنجا شهریه خود را پرداخت نمایند وهمچنین ممکن است امتحانات نیز در اینجا برگزار شوند .
جلسات آموزشی رو در رو
(دورهکارشناسی و سمینار تحصیلات تکمیلی)
 
یک جلسه رو در رو بین دانشجویان و مدرسان / تسهیل کننده ها برای بحث درمورد موضوعات مربوط به نمونه های یادگیری در طول جلسات خصوصی / سمینارها .
سمینار / جلسات آموزشی یکی از راه های انتقال علم و دانش می باشد و ممکن است به عنوان بخشی از پروسه یادگیری مورد استفاده قرار گیرد . این جلسات میتوانند موثرتر و خاص تر از یک کتاب یا یک جلسه کنفرانس باشند ؛ سمینار / جلسات آموزشی به دنبال تدریس ملموس می باشند و تمامی اطلاعات مورد نیاز برای تدریس یک موضوع را ارائه می دهند .
مدرسان و تسهیل کننده ها
 
 
 
آموزش دهندگان / تسهیل کننده های رو در رو
یکی از اعضای آموزشی که توسط دانشگاه برای اداره جلسات رو در رو و آموزش آنلاین منصوب شده است . مدرس / تسهیل کننده های رو در رو در تکمیل جلسات رو در رو (F2F) یادگیری با سطح کیفی بالا را ارائه می دهند .
جلسات مذاکره که بین دانشجویان و مدرسان / تسهیل کننده ها برگزار می شود به منظوربحث درمورد موضوعاتی که به نمونه های یادگیری مربوط می شود و باعث می شود که دانشجویان موضوعات را بهتر بفهمند می باشد . مدرسان / تسهیل کننده های رو در رو توضیحات مفیدی را با مثال های مختلف با معنی و مرتبط ارائه می دهند ، و موضوعات و مفاهیم را در محیطی جذاب ارائه می کنند .
آموزش از راه دور
 
 
 
 
 
 
 
 
 
مدرس / تسهیل کننده آنلاین (آموزش و یادگیری به صورت 100% آنلاین)
 
یک سیستم آموزش از راه دور شامل اشخاصی می شود که هر کدام از آنها نقشی را برای حمایت دانشجویان بر عهده دارند و دانشجویان را قادر می سازد که از طریق مذاکرات آنلاین بااستفاده از MyVLE یادگیری آنلاین مفیدی داشته باشند . نخستین هدف یک سیستم آموزش از راه دور بالا بردن کیفیت یادگیری می باشد که در طول جلسات رو در رو ارائه می شود . آنها این جلسات را هدایت می کنند و می توانند تخمین بزنند که تا چه حد یک موضوع خاص را فهمیده اید .
مدرسان از راه دور باید در جایگاه خود مشخص باشند و در طول 48 ساعت به سوالات و درخواست های دانشجویان پاسخ بدهند . مدرسان از راه دور به اهمیت وظیفه خود واقفند و می دانند که باید همیشه در دسترس باشند تا در مواقع لزوم به کمک دانشجویان بیایند .
 
یک مدرس آنلاین به شخصی گفته می شود که در یک محیط حقیقی آنلاین یا محیط شبکه ای آموزش می دهد البته هنگامیکه مدرسان و دانشجویان از لحاظ زمانی و مکانی از یکدیگر فاصله دارند .
آموزش آنلاین از طریق اجتماعات به وسیله ابزار ارتباطی غیر همزمان مانند MyVLE هدایت می شود که این آموزش شامل ارسال یک سوال از طرف مدرس و ارسال پاسخ از طرف دانشجویان می باشد . دانشجویان پیش از ارسال یک پیغام زمان بیشتری برای عکس العمل نشان دادن به یک سوال یا موضوع دارند . انتظار می رود دانشجویان از اجتماع MyVLE به صورت هوشمند استفاده کنند .
اجتماعات / مذاکرات آنلاین
محل اجتماعات / مذاکرات آنلاین جایی است که دانشجو می تواند به صورت رد و بدل کردن پیغام میان اعضاء و مدرس از راه دور/ تسهیل کننده یک مذاکره یا گفتگو را هدایت کند .
دانشجویان آنلاین (یادگیری به صورت 100% آنلاین)
نوع دیگر یادگیری شامل انتشار موضوعات مربوط به یادگیری از طریق ابزار الکترونیکی مانند اینترنت و امثال آن به موازات گفتگوهای واقعی ما بین دانشجویان و مدرسان می باشد .
ECRM (مدیریت روابط متقاضی الکترونیکی)
 
مدیریت روابط متقاضی الکترونیکی یک سیستم منحصر به فرد می باشد که روابط بین شما و مدیران دانشگاه را با هدف ارائه خدمات مفید و موثر به شما هدایت می کند .
با eCRM ، دانشگاه می تواند اکنون بر خدمات رسانی به شما از طریق یک سیستم انحصاری تمرکز کند و به مدیران دانشگاه کمک کند تا مسائل ، شکایات ، پیشنهادات را به موازات تعریف و تمجیدها بیان کند و به آنها پاسخ مناسب بدهد . می توانید به راحتی از طریق MyVLE به eCRM دسترسی پیدا کنید .
  
امکانات موجود در مرکز یادگیری
سمینار / آموزش و اتاق های جلسه
مرکز منابع
نمازخانه
اینترنت وایرلس (wi - fi)
سالن استراحت دانشجویان
eCRM
آزمایشگاه های کامپیوتر
 
  MyVLE چیست
سیستم مدیریت یادگیری OUM ، MyVLE نامیده می شود . MyVLE  یک فضا برای روابط واقعی می باشد . پروسه یادگیری و آموزش را حمایت می کند و باعث بالا رفتن کیفیت آن می شود . همانگونه که می توانید پیشرفت یادگیری خود را از طریق MyVLE بررسی کنید ، می توانید منابع و فعالیت های یادگیری را دانلود کنید . این یک پرتال کامل می باشد که از یادگیری که به تنهایی صورت می گیرد موثرتر می باشد . شما و دوستانتان همانطور که می توانید به منابع و لینک هایی که توسط دانشگاه مشخص شده است دسترسی داشته باشید به آخرین اطلاعات و اخبار مربوط به OUM نیز می توانید دسترسی داشته باشید .
MyVLE  شامل چه بخشهایی می باشد
i.         پروفایل– که شامل تمامی اطلاعات شخصی مانند جزئیات شخصی (می توانید بعضی از اطلاعات خود را اصلاح کنید و هر کدام از آنها را که می خواهید پر کنید) ، واحدهای ثبت نام شده ، نتایج آزمون ، پیشرفت آموزشی ، رونوشت جزئی ، و اظهارنامه مالی می باشد .
ii.       خدمات از راه دور – که شامل تمامی فرم های مربوط به ثبت نام آنلاین برای موارد زیر می باشد :
·                     واحد ثبت (UKR آنلاین) – مرخصی ترمی ، انتقال اعتباری ، عوض کردن مکان مرکز یادگیری ، حذف / اضافه دروس ، و موارد دیگر .
·                     واحد آزمون (آزمون آنلاین) – دوباره چک کردن نمرات ، تعویق در آزمون پایانی ، تعویض مکان آزمون ، غیره .
·                     فرم های دیگر .
iii.      واحدهای درسی من و لینک های مستقیم – که شامل واحدهای درسی ثبت نام شده در این ترم و همچنین محیط گفتگوی آنلاین می شود .
iv.      اعلانات و اطلاعات موجود در MyVLE
آخرین آگهی هایی که توسط دانشگاه ، واحد ثبت نام ، امور مالی آزمون ، CSM (مرکز مدیریت دانشجویی) ، LC (مرکز یادگیری) و دانشکده من اعلام می شود .
v.       مدارک OUM – شامل مدارکی مانند :
·                     دفترچه راهنمای دانشجو (دوره کارشناسی – دیپلم و کارشناسی) .
·                     دفترچه راهنمای دانشجو (تحصیلات تکمیلی – ارشد و دکترا) .
·                  ارتباط میان دانشجویان
·                     OUM امروز
·                     تحصیل در OUM
·                     دفترچه راهنمای ارزیابی
vi.      تقویم آموزشی : برای دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد – سالیانه
vii.    منابعی که شامل :
MRC – مرکز منابع ریاضیات
مرکز منابع و یادگیری ، برای کمک به شما در زمینه ریاضیات
e-Gate – مسیر الکترونیکی شما برای رسیدن به منابع انگلیسی
MeteorLive – کتابخانه منابع آی تی آنلاین
می توانید به یک واحد درسی کامل مانند انتشار دسکتاپ ، انیمیشن 2 بعدی و انیمیشن 3 بعدی و غیره دسترسی داشته باشید.
OER – منابع اموزشی باز
برای به اشتراک گذاشتن برخی از منابع یادگیری OUM با عموم افراد . بیشتر منابع در بیشتر ساعات در دسترس می باشند .
a)      خدمات کمکی
 
 
مرکز خدمات دانشجو (LSC)
یک مرکز برای کمک به شما در زمینه تمامی دغدغه های مدیریتی مربوط به تحصیل در OUM . خدمات قابل ارائه شامل: بررسی مسائل و شکایات به همان ترتیبی که به پیشنهادات رسیدگی می شود .
 
آموزش رو در رو (کارشناسی) و سمینار (تحصیلات تکمیلی)
a) سمینارها / آموزش های رو در رو یا جلسات رو در رو زمانی برگزار می شوند که دانشجویان و آموزش دهندگان مرتباً در یک مکان معین (مرکز یادگیری) و در زمان معینی با یکدیگر ملاقات داشته باشند . آموزش دهندگان / تسهیل کننده ها مسئول این هستند که اطمینان حاصل کنند که آیا شما موضوع مربوطه را متوجه شده اید یا نه . مدرسان توضیحات مفید را همراه با مثال های مختلف مفهومی و مرتبط ارائه می کنند . آنها منابع و مواد درسی تکمیلی را ارائه می دهند تا از این طریق اطمینان حاصل کنند که یادگیری صورت گرفته است .
b) این فرصت های بزرگی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد تا با آموزش دهندگان / تسهیل کننده ها و دانشجویان دیگر ارتباط داشته باشند و موضوعات درسی را بهتر بفهمند . همچنین شما را تشویق می کند تا فعالانه در جلسات سمینار / آموزشی شرکت نمائید .
c) استفاده از شبکه – به آموزش دهندگان / تسهیل کننده ها و دانشجویان کمک می کند تا روابط آموزشی موثری را ایجاد نمایند .
7. اجتماعات / مذاکرات آنلاین
a ) گردهم آیی های آنلاین بین دانشجویان توسط آموزش دهندگان از راه دور نظارت می شود .
b) این اجتماعات آنلاین باز می باشند و در 24 ساعت و 7 روز هفته در دسترس می باشند .
c) شما می توانید درطول این اجتماعات آنلاین با مدرسان و سایر دانشجویان ارتباط برقرار کنید و نظریات خود را به اشتراک بگذارید .
d) وقتی وارد این فضا می شوید ، موضوعات مذاکره مختلفی را میبینید که توسط مدرسان از راه دور در نظر گرفته شده است .
e) مرتباً به این فضای آنلاین بروید و پیغام هایی که توسط مدرسان از راه دور و هم کلاسی هایتان برای شما گذاشته می شود را چک کنید .
f) می توانید سوالات و یا نظریات خود را مطرح کنید و منابع خود را با دوستان خود در میان بگذارید .
g) در هر ترم وقتی واحد درسی را ثبت نام می کنید به یک مدرس رو در رو و یک مدرس از راه دور معرفی می شوید . این پروسه به صورت خودکار انجام می گیرد . مدرسان از راه دور جلسات مذاکره را تسهیل می بخشند و به صورت آنلاین یادگیری شما را ساپورت می کنند .
8. دانشجویان آنلاین (یادگیری به صورت 100% آنلاین)
دانشجویان آنلاین یادگیری را به صورت 100% آنلاین فرا می گیرند . یادگیری آنلاین (OL) مناسب دانشجویانی می باشد که به دلیل مشکلات کاری و دیگر مسائل نمی توانند در کلاس های حضوری شرکت نمایند . دانشجویان آنلاین یاد می گیرند که چگونه در مذاکرات آنلاین در MyVLE شرکت کنند . موضوعات یادگیری به موازات مذاکرات حقیقی ما بین دانشجویان و مدرسان / تسهیل کننده ها انتقال پیدا می کنند و به دانشجویان کمک می کند که درخارج از کلاس درس هم به یادگیری بپردازند
 
در اینجا به یکی از مدرسان / تسهیل کننده های آنلاین که جلسات سمینار / آموزشی آنلاین را تسهیل می بخشند معرفی می شوید . این نکته نیز باید گفته شود که دانشجویان آنلاین ملزم به برگزاری آزمون با افرادی هستند که مراکز آزمون آنها را تعیین کرده است .  
 
 eCRM خود را بشناسید (مدیریت روابط مشتری الکترونیکی)
eCRM برای این طراحی شده است که :
·         اطلاعات ارائه شده توسط دانشجویان را دریافت کند ،
·            برای هر مورد یک شماره بلیط صادر کند ،
·            محول کردن وظایف به پرسنل مربوطه در واحدها / دپارتمان های مختلف ،
·            پیگیری وظایف و موقعیت های محوله تا زمانیکه کار مورد نظر انجام گیرد ، و
·            ارائه آمار و گزارش ها
این وب – eCRM را قادر می سازد تا به دانشجویان یک مرکزراحت پیشنهاد کند که این مرکز OUM را ساپورت می کند و روابط سودمندی را بین دانشجویان و دانشگاه برقرار می کند . eCRM به OUM کمک می کند که روابط را به شکلی سازمان یافته مدیریت کند . کاربر myVLE که شامل جزئیات کافی در مورد دانشجویان می باشد باعث می شود که دانشجویان راحت تر بتوانند سوالات خود را بدون هیچ مشکلی مطرح کنند و دانشگاه نیز به راحتی بتواند نیازهای آنها را با خدمات خود تطبیق دهد . با وجود تمام اینها ، eCRM باعث گسترش روابط شخصی با دانشجویان می شود ، و هدف آن افزایش رضایت مشتری و ارائه خدمات با کیفیت به آنها می باشد .
 کتابخانه دیجیتال خود را بشناسید
نام کتابخانه Tan Sri Dr Abdullah Sanusi Digital Library یا مختصر آن ، TSDASDL می باشد . نقش آن حمایت آموزش ، یادگیری و ملزومات تحقیق در OUM و همچنین بالا بردن مهارت های آموزشی در محیط یادگیری می باشد . ممکن است از طریق MyVLE به پورتال کتابخانه و منابع الکترونیکی و چاپ شده دسترسی داشته باشید و از اینها برای انجام وظایف خود استفاده کنید و قدرت یادگیری خود را افزایش دهید . منابع موجود در این کتابخانه به صورت کتاب های چاپ شده و الکترونیکی ، مقالات الکترونیکی ، تزهای چاپ شده و الکترونیکی و منابع سمعی و بصری موجود می باشد .
مجموعه
·         منابع چاپ شده و الکترونیکی در کتابخانه متشکل از تمامی موضوعاتی است که در OUM پیشنهاد شده است .
·            لیست خواندن متشکل از منابعی است که در نمونه های شما لیست شده و قابل پیوستن به موضوعات حقیقی است که در کتابخانه وجود دارند .
·            لیست پایان نامه های OUM لیست پایان نامه هایی است که توسط دانشجویان فارغ التحصیل OUM ارائه شده است .
·            i-Repository مربوط به OUM انتشارات آموزشی را توسط کارکنان OUM ارائه می کند .
·            لینک مربوط به منابع یادگیری از راه دور، منابعی را در زمینه یادگیری از راه دور مانند یادگیری از راه دور، یادگیری متحرک ، و غیره ارائه می دهد . در سرتاسر دنیا در دسترس می باشد .
·            ازمون های قبلی نیز برای شما در دسترس می باشد تا خود را برای آزمون نهایی آماده کنید .
 
دانشکده خود را بشناسید
کدام یک از اینها دانشکده شما می باشند و هماهنگ کننده برنامه آموزشی شما چه کسی می باشد ؟
 
چه کاری باید انجام دهید ...
a) آموزش رو در رو
قبل از آموزش
·            زمان آموزش خود را چک کنید
·                     نمونه های خود را بخوانید
·                     یادداشت برداری کنید
در طول آموزش
·                     گفتگوی فعال با دانشجویان و مدرس / تسهیل کننده
پس از آموزش
·                     نمونه خود را بازبینی کنید
·                     به یادداشتهای خود بیافزایید
·                     به آزمون های کتبی سال های قبل نگاهی بیاندازید
b)اجتماعات / گفتگوهای آنلاین
قبل از گفتگو
·                     ارتباط با اینترنت را چک کنید
·                     اموزش دهنده از راه دور و MyVLE خود را چک کنید
در طول گفتگو
·                     پیغام های گذاشته شده در جلسات را بخوانید ، سوالات ، نظریات یا پاسخ های خود را ارسال نمائید
        پس از گفتگو
·                     گفتگوهای خود را بازبینی کنید
آزمون
قبل از آزمون
·                     برنامه آزمون را چک کنید
·                     برگه آزمون خود را پرینت بگیرید
·                     به موقع در مرکز آزمون حاضر شوید
در طول آزمون
·                     سر موقع حاضر شوید
·         برگه آزمون خود را بیاورید
·         با خود لوازم التحریر به همراه داشته باشید
·         پیش از پاسخ دادن به سوالات سریعاً یکبار آنها را بخوانید . در ابتدا به سوالاتی پاسخ دهید که راحت تر می باشند . این اعتماد به نفس شما را بالا می برد .
           
دوباره ثبت نام کنید
قبل از ثبت نام
·                     اعلان مربوط به ثبت نام دوباره در ترم جدید که توسط مرکزاعلام ثبت نام انجام می گیرد را چک کنید
در طول ثبت نام
·                     دروس مورد نظر را به صورت آنلاین ثبت نام کنید.
·                     ساعت های درسی مورد نظر را انتخاب کنید
پس از ثبت نام
·                     برگه ثبت نام را پرینت بگیرید
·                     شهریه خود را پرداخت نمائید
 
سوالات رایج
 
 
زمان حذف و اضافه چه موقع می باشد ؟
در طول زمان تعیین شده توسط مرکز اعلام ثبت نام انجام می گیرد
حذف و اضافه
 
چگونه باید کار حذف و اضافه را انجام دهم ؟
·         فرم UKR 06  را به صورت آنلاین در e-services>UKROnline>Add/Drop Courses (UKR 06) پر کنید
   چه زمانی می توانم از درس مورد نظر صرف نظر کنم ؟
هر زمانی در طول ترم اما حداقل 3 هفته پیش از تاریخ آزمون .
چگونه می توانم از درس مورد نظر صرف نظر کنم ؟
·         فرم UKR 07  را به صورت آنلاین در e-services>UKROnline> Add/Drop Courses (UKR 07) پر کنید
چه زمانی می توانم از رشته خود صرف نظر کنم (ترک تحصیل کنم ) ؟
·         هیچ موقع
چگونه می توانم صرفنظر کنم (ترک تحصیل کنم)؟
·         فرم UKR 11  را به صورت آنلاین در e-services>UKROnline> Withdraw Program (Quit studies)(UKR 11) پر کنید
بازپرداخت مربوط به صرفنظر کردن چه می باشند ؟
·         بازپرداخت ها به صورت زیر می باشند :
a.       قبل از / در طول اولین ترم آموزشی (T1)
·         بیعانه (100%)
·         هزینه واحدهای ثبت نامی (50%)
·         هزینه آزمون (100%)
b.       پس از اولین ترم آموزشی (T1)
·         بیعانه امنیتی (100%)
·         هزینه آزمون (100%)
·         بیعانه تنها به دانشجویانی برگشت داده می شود که 300 رینگت یا 500رینگت پرداخت کرده باشند .
چه زمانی می توانم درخواست مرخصی بدهم ؟
·         هر زمانی در طول ترم اما 3 هفته پیش از آزمون .
1.       چگونه می توانم درخواست مرخصی بدهم ؟
·         اگر دانشجویان هزینه ها را به طور کامل پرداخت کرده باشند هزینه ها برگشت داده می شود ، با توجه به شرایط زیر :
a.       مرخصی قبل از یا در طول اولین ترم آموزشی (T1)
·         هزینه ها به ترم بعدی انتقال داده می شوند .
b.       مرخصی بین ترم 1 تا ترم 2
هزینه های زیر انتقال داده می شود :
·         بیعانه (100%)
·         هزینه واحدهای ثبت نامی (50%)
·         هزینه آزمون (100%)
c.       درخواست مرخصی پس از ترم دوم
·         هزینه های پرداخت شده انتقال داده نمی شوند و دانشجویان ملزم به پرداخت میانگین هزینه ها می باشند . بقیه هزینه ها انتقال داده نمی شوند .
چه زمانی باید کارت ماتریک خود را دریافت کنم ؟
از ترم 2 آموزشی به بعد .
ارزیابی و آزمون
چه زمانی و در کدام مکان آزمون برگزار می شود ؟
·         جزئیات در وب سایت (اعلام آزمون) یک ماه پیش از آغاز هر جلسه آزمون .
·         به دانشجویان توصیه می شود بخش آگهی را به طور منظم چک کنند تا از آخرین اخبار مربوط به مکان برگزاری آزمون   اطلاع پیدا کنند .
می توانم مرکز آزمون خود را تغییر دهم ؟
·         بله
·         فرم UP-10 را کامل کرده و 2 هفته قبل از آزمون به تائید دپارتمان آزمون و ارزیابی برسانند .
 
چه زمانی می توانم از نتایج آزمون با خبر شوم ؟
·         6 هفته پس از آخرین روز آزمون .
چگونه باید برای نمره خود درخواست اعتراض بدهم ؟
·         اعتراض باید در طول 2 هفته پس از اعلام رسمی نتیجه آزمون در بخش اعلام ارائه شود .
·         یک هزینه 50 رینگتی پرداخت کنید یا مدارک مربوط به پرداخت مبلغ را ارائه دهید .
·         هزینه ها به UNITEM SDN BHD قابل پرداخت می باشند .
.می توانم دوباره در آزمون شرکت کنم ؟
·         بله.
 
چه زمانی می توانم دوباره در آزمون شرکت نمایم ؟
·         در هر ترم زمانیکه درس مربوطه ارائه می شود.
·         در طول یکسال پس از اولین باری که در آن آزمون مورد نظر شرکت کرده اید .
c)مرکز خدمات دانشجویان
مرکز خدمات دانشجو (LSC) چیست ؟
·         یک مرکز برای دریافت سوالات دانشجویان
چه خدماتی توسط LSC ارائه می شود ؟
·         اطلاعات
·         شورای آموزشی
·         تائیدیه برای:-
·         نامه تائید برای صرف نظر EPF
·         نامه تائید دانشجو
·         نامه تائید آموزشی
·         نامه تائید هزینه ها
 
چگونه می توانید به LSC کمک کنید تا خدمات بیشتری به شما ارائه دهد؟
·         با استفاده از شماره NRIC خود را معرفی کنید.
·         توضیح مشخص و واضحی از مشکل خود ارائه دهید.
·         مدارک یا اطلاعات مورد نیاز را ارائه دهید .
·         کمک هزینه های تحصیلی دیگر
چه زمانی باید شهریه تحصیلی را پرداخت نمایم ؟
·         هر گونه شهریه تحصیلی باید یک هفته پیش از آزمون پرداخت گردد و مدرک پرداخت مانند گواهی بانکی باید به نزدیکترین مرکز یادگیری ارسال شود یا به 8815 2697 – 03 فاکس شود .
·         در مواردی که شهریه ترم خود را پرداخت نکنید ، نتایج آزمون مربوط به ترم جاری در MyVLE نمایش داده نمی شود .
. چه مقدار شهریه باید پیش از ثبت نام پرداخت نمایم ؟
·         حداقل شهریه برای هر ترم 700 رینگت ، بعلاوه یک مبلغ پرداخت نشده برای ترم آخر
 
 
 

 

 

 

 

 
ساختار آموزشی دانشگاه OUM
     
راهنمایی برای تحصیل در OUM
راهنمایی برای تحصیل در OUM" اطلاعات مورد نیاز را به دانشجویان تازه وارد ارائه می دهد . اطلاعات مفیدی را برای تحصیل دراین مرکز آموزشی می یابید . این اطلاعات به دانشجویان کمک می کند که به راحتی به اطلاعات مورد نیاز دسترسی پیدا کنند .
مرحله چهارم : جلسات خصوصی خود را به وسیله MyVLE در ‘MyProfile’یا ‘MyCurrent Timetable’ چک کنید تا از این طریق ازساعت کلاس ها و مکان کلاس های خصوصی خود باخبر شوید (اسم کلاس ، روز و ساعت آن) .
اطلاعات مفید برای شما
باید با اطلاعات زیرآشنایی پیدا کنید :
کتاب راهنمای دانشجویان (کارشناسی و تحصیلات تکمیلی)
-          قوانین و مقررات آموزشی
-          لطفاً به MYVLE OUM DOC مراجعه نمائید
کتاب راهنمای ارزیابی
-          تمام مطالبی که باید درمورد ارزیابی بدانید
-          لطفاً به MYVLE OUM DOC مراجعه نمائید
 
 
اصطلاحاتی که باید با آنها آشنایی داشته باشید
مدیر مرکز یادگیری
ECRM (مدیریت روابط متقاضی الکترونیکی)
متقاضیان آنلاین ( یادگیری به صورت 100% آنلاین )
جلسات مذاکره / اجتماعات آنلاین
مدرسان و تسهیل کننده ها
جلسات آموزشی رو در رو (دوره کارشناسی و سمینار تحصیلات تکمیلی)
مرکز یادگیری
اصطلاحات
توضیحات
مدیر مرکز یادگیری
 
مسئولی که توسط دانشگاه برای مدیریت مرکز یادگیری دانشگاه منصوب شده است .
مرکز یادگیری
 
جایی که دانشجویان در آن جلسات سمینار / جلسات آموزشی رو در رو را با استفاده از مدرسان / تسهیل کننده ها برگزار می کنند . متقاضیان همچنین می توانند در آنجا شهریه خود را پرداخت نمایند وهمچنین ممکن است امتحانات نیز در اینجا برگزار شوند .
جلسات آموزشی رو در رو
(دورهکارشناسی و سمینار تحصیلات تکمیلی)
 
یک جلسه رو در رو بین دانشجویان و مدرسان / تسهیل کننده ها برای بحث درمورد موضوعات مربوط به نمونه های یادگیری در طول جلسات خصوصی / سمینارها .
سمینار / جلسات آموزشی یکی از راه های انتقال علم و دانش می باشد و ممکن است به عنوان بخشی از پروسه یادگیری مورد استفاده قرار گیرد . این جلسات میتوانند موثرتر و خاص تر از یک کتاب یا یک جلسه کنفرانس باشند ؛ سمینار / جلسات آموزشی به دنبال تدریس ملموس می باشند و تمامی اطلاعات مورد نیاز برای تدریس یک موضوع را ارائه می دهند .
مدرسان و تسهیل کننده ها
 
 
 
آموزش دهندگان / تسهیل کننده های رو در رو
یکی از اعضای آموزشی که توسط دانشگاه برای اداره جلسات رو در رو و آموزش آنلاین منصوب شده است . مدرس / تسهیل کننده های رو در رو در تکمیل جلسات رو در رو (F2F) یادگیری با سطح کیفی بالا را ارائه می دهند .
جلسات مذاکره که بین دانشجویان و مدرسان / تسهیل کننده ها برگزار می شود به منظوربحث درمورد موضوعاتی که به نمونه های یادگیری مربوط می شود و باعث می شود که دانشجویان موضوعات را بهتر بفهمند می باشد . مدرسان / تسهیل کننده های رو در رو توضیحات مفیدی را با مثال های مختلف با معنی و مرتبط ارائه می دهند ، و موضوعات و مفاهیم را در محیطی جذاب ارائه می کنند .
آموزش از راه دور
 
 
 
 
 
 
 
 
 
مدرس / تسهیل کننده آنلاین (آموزش و یادگیری به صورت 100% آنلاین)
 
یک سیستم آموزش از راه دور شامل اشخاصی می شود که هر کدام از آنها نقشی را برای حمایت دانشجویان بر عهده دارند و دانشجویان را قادر می سازد که از طریق مذاکرات آنلاین بااستفاده از MyVLE یادگیری آنلاین مفیدی داشته باشند . نخستین هدف یک سیستم آموزش از راه دور بالا بردن کیفیت یادگیری می باشد که در طول جلسات رو در رو ارائه می شود . آنها این جلسات را هدایت می کنند و می توانند تخمین بزنند که تا چه حد یک موضوع خاص را فهمیده اید .
مدرسان از راه دور باید در جایگاه خود مشخص باشند و در طول 48 ساعت به سوالات و درخواست های دانشجویان پاسخ بدهند . مدرسان از راه دور به اهمیت وظیفه خود واقفند و می دانند که باید همیشه در دسترس باشند تا در مواقع لزوم به کمک دانشجویان بیایند .
 
یک مدرس آنلاین به شخصی گفته می شود که در یک محیط حقیقی آنلاین یا محیط شبکه ای آموزش می دهد البته هنگامیکه مدرسان و دانشجویان از لحاظ زمانی و مکانی از یکدیگر فاصله دارند .
آموزش آنلاین از طریق اجتماعات به وسیله ابزار ارتباطی غیر همزمان مانند MyVLE هدایت می شود که این آموزش شامل ارسال یک سوال از طرف مدرس و ارسال پاسخ از طرف دانشجویان می باشد . دانشجویان پیش از ارسال یک پیغام زمان بیشتری برای عکس العمل نشان دادن به یک سوال یا موضوع دارند . انتظار می رود دانشجویان از اجتماع MyVLE به صورت هوشمند استفاده کنند .
اجتماعات / مذاکرات آنلاین
محل اجتماعات / مذاکرات آنلاین جایی است که دانشجو می تواند به صورت رد و بدل کردن پیغام میان اعضاء و مدرس از راه دور/ تسهیل کننده یک مذاکره یا گفتگو را هدایت کند .
دانشجویان آنلاین (یادگیری به صورت 100% آنلاین)
نوع دیگر یادگیری شامل انتشار موضوعات مربوط به یادگیری از طریق ابزار الکترونیکی مانند اینترنت و امثال آن به موازات گفتگوهای واقعی ما بین دانشجویان و مدرسان می باشد .
ECRM (مدیریت روابط متقاضی الکترونیکی)
 
مدیریت روابط متقاضی الکترونیکی یک سیستم منحصر به فرد می باشد که روابط بین شما و مدیران دانشگاه را با هدف ارائه خدمات مفید و موثر به شما هدایت می کند .
با eCRM ، دانشگاه می تواند اکنون بر خدمات رسانی به شما از طریق یک سیستم انحصاری تمرکز کند و به مدیران دانشگاه کمک کند تا مسائل ، شکایات ، پیشنهادات را به موازات تعریف و تمجیدها بیان کند و به آنها پاسخ مناسب بدهد . می توانید به راحتی از طریق MyVLE به eCRM دسترسی پیدا کنید .
  
امکانات موجود در مرکز یادگیری
سمینار / آموزش و اتاق های جلسه
مرکز منابع
نمازخانه
اینترنت وایرلس (wi - fi)
سالن استراحت دانشجویان
eCRM
آزمایشگاه های کامپیوتر
 
  MyVLE چیست
سیستم مدیریت یادگیری OUM ، MyVLE نامیده می شود . MyVLE  یک فضا برای روابط واقعی می باشد . پروسه یادگیری و آموزش را حمایت می کند و باعث بالا رفتن کیفیت آن می شود . همانگونه که می توانید پیشرفت یادگیری خود را از طریق MyVLE بررسی کنید ، می توانید منابع و فعالیت های یادگیری را دانلود کنید . این یک پرتال کامل می باشد که از یادگیری که به تنهایی صورت می گیرد موثرتر می باشد . شما و دوستانتان همانطور که می توانید به منابع و لینک هایی که توسط دانشگاه مشخص شده است دسترسی داشته باشید به آخرین اطلاعات و اخبار مربوط به OUM نیز می توانید دسترسی داشته باشید .
MyVLE  شامل چه بخشهایی می باشد
i.         پروفایل– که شامل تمامی اطلاعات شخصی مانند جزئیات شخصی (می توانید بعضی از اطلاعات خود را اصلاح کنید و هر کدام از آنها را که می خواهید پر کنید) ، واحدهای ثبت نام شده ، نتایج آزمون ، پیشرفت آموزشی ، رونوشت جزئی ، و اظهارنامه مالی می باشد .
ii.       خدمات از راه دور – که شامل تمامی فرم های مربوط به ثبت نام آنلاین برای موارد زیر می باشد :
·                     واحد ثبت (UKR آنلاین) – مرخصی ترمی ، انتقال اعتباری ، عوض کردن مکان مرکز یادگیری ، حذف / اضافه دروس ، و موارد دیگر .
·                     واحد آزمون (آزمون آنلاین) – دوباره چک کردن نمرات ، تعویق در آزمون پایانی ، تعویض مکان آزمون ، غیره .
·                     فرم های دیگر .
iii.      واحدهای درسی من و لینک های مستقیم – که شامل واحدهای درسی ثبت نام شده در این ترم و همچنین محیط گفتگوی آنلاین می شود .
iv.      اعلانات و اطلاعات موجود در MyVLE
آخرین آگهی هایی که توسط دانشگاه ، واحد ثبت نام ، امور مالی آزمون ، CSM (مرکز مدیریت دانشجویی) ، LC (مرکز یادگیری) و دانشکده من اعلام می شود .
v.       مدارک OUM – شامل مدارکی مانند :
·                     دفترچه راهنمای دانشجو (دوره کارشناسی – دیپلم و کارشناسی) .
·                     دفترچه راهنمای دانشجو (تحصیلات تکمیلی – ارشد و دکترا) .
·                  ارتباط میان دانشجویان
·                     OUM امروز
·                     تحصیل در OUM
·                     دفترچه راهنمای ارزیابی
vi.      تقویم آموزشی : برای دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد – سالیانه
vii.    منابعی که شامل :
MRC – مرکز منابع ریاضیات
مرکز منابع و یادگیری ، برای کمک به شما در زمینه ریاضیات
e-Gate – مسیر الکترونیکی شما برای رسیدن به منابع انگلیسی
MeteorLive – کتابخانه منابع آی تی آنلاین
می توانید به یک واحد درسی کامل مانند انتشار دسکتاپ ، انیمیشن 2 بعدی و انیمیشن 3 بعدی و غیره دسترسی داشته باشید.
OER – منابع اموزشی باز
برای به اشتراک گذاشتن برخی از منابع یادگیری OUM با عموم افراد . بیشتر منابع در بیشتر ساعات در دسترس می باشند .
a)      خدمات کمکی
 
 
مرکز خدمات دانشجو (LSC)
یک مرکز برای کمک به شما در زمینه تمامی دغدغه های مدیریتی مربوط به تحصیل در OUM . خدمات قابل ارائه شامل: بررسی مسائل و شکایات به همان ترتیبی که به پیشنهادات رسیدگی می شود .
 
آموزش رو در رو (کارشناسی) و سمینار (تحصیلات تکمیلی)
a) سمینارها / آموزش های رو در رو یا جلسات رو در رو زمانی برگزار می شوند که دانشجویان و آموزش دهندگان مرتباً در یک مکان معین (مرکز یادگیری) و در زمان معینی با یکدیگر ملاقات داشته باشند . آموزش دهندگان / تسهیل کننده ها مسئول این هستند که اطمینان حاصل کنند که آیا شما موضوع مربوطه را متوجه شده اید یا نه . مدرسان توضیحات مفید را همراه با مثال های مختلف مفهومی و مرتبط ارائه می کنند . آنها منابع و مواد درسی تکمیلی را ارائه می دهند تا از این طریق اطمینان حاصل کنند که یادگیری صورت گرفته است .
b) این فرصت های بزرگی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد تا با آموزش دهندگان / تسهیل کننده ها و دانشجویان دیگر ارتباط داشته باشند و موضوعات درسی را بهتر بفهمند . همچنین شما را تشویق می کند تا فعالانه در جلسات سمینار / آموزشی شرکت نمائید .
c) استفاده از شبکه – به آموزش دهندگان / تسهیل کننده ها و دانشجویان کمک می کند تا روابط آموزشی موثری را ایجاد نمایند .
7. اجتماعات / مذاکرات آنلاین
a ) گردهم آیی های آنلاین بین دانشجویان توسط آموزش دهندگان از راه دور نظارت می شود .
b) این اجتماعات آنلاین باز می باشند و در 24 ساعت و 7 روز هفته در دسترس می باشند .
c) شما می توانید درطول این اجتماعات آنلاین با مدرسان و سایر دانشجویان ارتباط برقرار کنید و نظریات خود را به اشتراک بگذارید .
d) وقتی وارد این فضا می شوید ، موضوعات مذاکره مختلفی را میبینید که توسط مدرسان از راه دور در نظر گرفته شده است .
e) مرتباً به این فضای آنلاین بروید و پیغام هایی که توسط مدرسان از راه دور و هم کلاسی هایتان برای شما گذاشته می شود را چک کنید .
f) می توانید سوالات و یا نظریات خود را مطرح کنید و منابع خود را با دوستان خود در میان بگذارید .
g) در هر ترم وقتی واحد درسی را ثبت نام می کنید به یک مدرس رو در رو و یک مدرس از راه دور معرفی می شوید . این پروسه به صورت خودکار انجام می گیرد . مدرسان از راه دور جلسات مذاکره را تسهیل می بخشند و به صورت آنلاین یادگیری شما را ساپورت می کنند .
8. دانشجویان آنلاین (یادگیری به صورت 100% آنلاین)
دانشجویان آنلاین یادگیری را به صورت 100% آنلاین فرا می گیرند . یادگیری آنلاین (OL) مناسب دانشجویانی می باشد که به دلیل مشکلات کاری و دیگر مسائل نمی توانند در کلاس های حضوری شرکت نمایند . دانشجویان آنلاین یاد می گیرند که چگونه در مذاکرات آنلاین در MyVLE شرکت کنند . موضوعات یادگیری به موازات مذاکرات حقیقی ما بین دانشجویان و مدرسان / تسهیل کننده ها انتقال پیدا می کنند و به دانشجویان کمک می کند که درخارج از کلاس درس هم به یادگیری بپردازند
 
در اینجا به یکی از مدرسان / تسهیل کننده های آنلاین که جلسات سمینار / آموزشی آنلاین را تسهیل می بخشند معرفی می شوید . این نکته نیز باید گفته شود که دانشجویان آنلاین ملزم به برگزاری آزمون با افرادی هستند که مراکز آزمون آنها را تعیین کرده است .  
 
 eCRM خود را بشناسید (مدیریت روابط مشتری الکترونیکی)
eCRM برای این طراحی شده است که :
·         اطلاعات ارائه شده توسط دانشجویان را دریافت کند ،
·            برای هر مورد یک شماره بلیط صادر کند ،
·            محول کردن وظایف به پرسنل مربوطه در واحدها / دپارتمان های مختلف ،
·            پیگیری وظایف و موقعیت های محوله تا زمانیکه کار مورد نظر انجام گیرد ، و
·            ارائه آمار و گزارش ها
این وب – eCRM را قادر می سازد تا به دانشجویان یک مرکزراحت پیشنهاد کند که این مرکز OUM را ساپورت می کند و روابط سودمندی را بین دانشجویان و دانشگاه برقرار می کند . eCRM به OUM کمک می کند که روابط را به شکلی سازمان یافته مدیریت کند . کاربر myVLE که شامل جزئیات کافی در مورد دانشجویان می باشد باعث می شود که دانشجویان راحت تر بتوانند سوالات خود را بدون هیچ مشکلی مطرح کنند و دانشگاه نیز به راحتی بتواند نیازهای آنها را با خدمات خود تطبیق دهد . با وجود تمام اینها ، eCRM باعث گسترش روابط شخصی با دانشجویان می شود ، و هدف آن افزایش رضایت مشتری و ارائه خدمات با کیفیت به آنها می باشد .
 کتابخانه دیجیتال خود را بشناسید
نام کتابخانه Tan Sri Dr Abdullah Sanusi Digital Library یا مختصر آن ، TSDASDL می باشد . نقش آن حمایت آموزش ، یادگیری و ملزومات تحقیق در OUM و همچنین بالا بردن مهارت های آموزشی در محیط یادگیری می باشد . ممکن است از طریق MyVLE به پورتال کتابخانه و منابع الکترونیکی و چاپ شده دسترسی داشته باشید و از اینها برای انجام وظایف خود استفاده کنید و قدرت یادگیری خود را افزایش دهید . منابع موجود در این کتابخانه به صورت کتاب های چاپ شده و الکترونیکی ، مقالات الکترونیکی ، تزهای چاپ شده و الکترونیکی و منابع سمعی و بصری موجود می باشد .
مجموعه
·         منابع چاپ شده و الکترونیکی در کتابخانه متشکل از تمامی موضوعاتی است که در OUM پیشنهاد شده است .
·            لیست خواندن متشکل از منابعی است که در نمونه های شما لیست شده و قابل پیوستن به موضوعات حقیقی است که در کتابخانه وجود دارند .
·            لیست پایان نامه های OUM لیست پایان نامه هایی است که توسط دانشجویان فارغ التحصیل OUM ارائه شده است .
·            i-Repository مربوط به OUM انتشارات آموزشی را توسط کارکنان OUM ارائه می کند .
·            لینک مربوط به منابع یادگیری از راه دور، منابعی را در زمینه یادگیری از راه دور مانند یادگیری از راه دور، یادگیری متحرک ، و غیره ارائه می دهد . در سرتاسر دنیا در دسترس می باشد .
·            ازمون های قبلی نیز برای شما در دسترس می باشد تا خود را برای آزمون نهایی آماده کنید .
 
دانشکده خود را بشناسید
کدام یک از اینها دانشکده شما می باشند و هماهنگ کننده برنامه آموزشی شما چه کسی می باشد ؟
 
چه کاری باید انجام دهید ...
a) آموزش رو در رو
قبل از آموزش
·            زمان آموزش خود را چک کنید
·                     نمونه های خود را بخوانید
·                     یادداشت برداری کنید
در طول آموزش
·                     گفتگوی فعال با دانشجویان و مدرس / تسهیل کننده
پس از آموزش
·                     نمونه خود را بازبینی کنید
·                     به یادداشتهای خود بیافزایید
·                     به آزمون های کتبی سال های قبل نگاهی بیاندازید
b)اجتماعات / گفتگوهای آنلاین
قبل از گفتگو
·                     ارتباط با اینترنت را چک کنید
·                     اموزش دهنده از راه دور و MyVLE خود را چک کنید
در طول گفتگو
·                     پیغام های گذاشته شده در جلسات را بخوانید ، سوالات ، نظریات یا پاسخ های خود را ارسال نمائید
        پس از گفتگو
·                     گفتگوهای خود را بازبینی کنید
آزمون
قبل از آزمون
·                     برنامه آزمون را چک کنید
·                     برگه آزمون خود را پرینت بگیرید
·                     به موقع در مرکز آزمون حاضر شوید
در طول آزمون
·                     سر موقع حاضر شوید
·         برگه آزمون خود را بیاورید
·         با خود لوازم التحریر به همراه داشته باشید
·         پیش از پاسخ دادن به سوالات سریعاً یکبار آنها را بخوانید . در ابتدا به سوالاتی پاسخ دهید که راحت تر می باشند . این اعتماد به نفس شما را بالا می برد .
           
دوباره ثبت نام کنید
قبل از ثبت نام
·                     اعلان مربوط به ثبت نام دوباره در ترم جدید که توسط مرکزاعلام ثبت نام انجام می گیرد را چک کنید
در طول ثبت نام
·                     دروس مورد نظر را به صورت آنلاین ثبت نام کنید.
·                     ساعت های درسی مورد نظر را انتخاب کنید
پس از ثبت نام
·                     برگه ثبت نام را پرینت بگیرید
·                     شهریه خود را پرداخت نمائید
 
سوالات رایج
 
 
زمان حذف و اضافه چه موقع می باشد ؟
در طول زمان تعیین شده توسط مرکز اعلام ثبت نام انجام می گیرد
حذف و اضافه
 
چگونه باید کار حذف و اضافه را انجام دهم ؟
·         فرم UKR 06  را به صورت آنلاین در e-services>UKROnline>Add/Drop Courses (UKR 06) پر کنید
   چه زمانی می توانم از درس مورد نظر صرف نظر کنم ؟
هر زمانی در طول ترم اما حداقل 3 هفته پیش از تاریخ آزمون .
چگونه می توانم از درس مورد نظر صرف نظر کنم ؟
·         فرم UKR 07  را به صورت آنلاین در e-services>UKROnline> Add/Drop Courses (UKR 07) پر کنید
چه زمانی می توانم از رشته خود صرف نظر کنم (ترک تحصیل کنم ) ؟
·         هیچ موقع
چگونه می توانم صرفنظر کنم (ترک تحصیل کنم)؟
·         فرم UKR 11  را به صورت آنلاین در e-services>UKROnline> Withdraw Program (Quit studies)(UKR 11) پر کنید
بازپرداخت مربوط به صرفنظر کردن چه می باشند ؟
·         بازپرداخت ها به صورت زیر می باشند :
a.       قبل از / در طول اولین ترم آموزشی (T1)
·         بیعانه (100%)
·         هزینه واحدهای ثبت نامی (50%)
·         هزینه آزمون (100%)
b.       پس از اولین ترم آموزشی (T1)
·         بیعانه امنیتی (100%)
·         هزینه آزمون (100%)
·         بیعانه تنها به دانشجویانی برگشت داده می شود که 300 رینگت یا 500رینگت پرداخت کرده باشند .
چه زمانی می توانم درخواست مرخصی بدهم ؟
·         هر زمانی در طول ترم اما 3 هفته پیش از آزمون .
1.       چگونه می توانم درخواست مرخصی بدهم ؟
·         اگر دانشجویان هزینه ها را به طور کامل پرداخت کرده باشند هزینه ها برگشت داده می شود ، با توجه به شرایط زیر :
a.       مرخصی قبل از یا در طول اولین ترم آموزشی (T1)
·         هزینه ها به ترم بعدی انتقال داده می شوند .
b.       مرخصی بین ترم 1 تا ترم 2
هزینه های زیر انتقال داده می شود :
·         بیعانه (100%)
·         هزینه واحدهای ثبت نامی (50%)
·         هزینه آزمون (100%)
c.       درخواست مرخصی پس از ترم دوم
·         هزینه های پرداخت شده انتقال داده نمی شوند و دانشجویان ملزم به پرداخت میانگین هزینه ها می باشند . بقیه هزینه ها انتقال داده نمی شوند .
چه زمانی باید کارت ماتریک خود را دریافت کنم ؟
از ترم 2 آموزشی به بعد .
ارزیابی و آزمون
چه زمانی و در کدام مکان آزمون برگزار می شود ؟
·         جزئیات در وب سایت (اعلام آزمون) یک ماه پیش از آغاز هر جلسه آزمون .
·         به دانشجویان توصیه می شود بخش آگهی را به طور منظم چک کنند تا از آخرین اخبار مربوط به مکان برگزاری آزمون   اطلاع پیدا کنند .
می توانم مرکز آزمون خود را تغییر دهم ؟
·         بله
·         فرم UP-10 را کامل کرده و 2 هفته قبل از آزمون به تائید دپارتمان آزمون و ارزیابی برسانند .
 
چه زمانی می توانم از نتایج آزمون با خبر شوم ؟
·         6 هفته پس از آخرین روز آزمون .
چگونه باید برای نمره خود درخواست اعتراض بدهم ؟
·         اعتراض باید در طول 2 هفته پس از اعلام رسمی نتیجه آزمون در بخش اعلام ارائه شود .
·         یک هزینه 50 رینگتی پرداخت کنید یا مدارک مربوط به پرداخت مبلغ را ارائه دهید .
·         هزینه ها به UNITEM SDN BHD قابل پرداخت می باشند .
.می توانم دوباره در آزمون شرکت کنم ؟
·         بله.
 
چه زمانی می توانم دوباره در آزمون شرکت نمایم ؟
·         در هر ترم زمانیکه درس مربوطه ارائه می شود.
·         در طول یکسال پس از اولین باری که در آن آزمون مورد نظر شرکت کرده اید .
c)مرکز خدمات دانشجویان
مرکز خدمات دانشجو (LSC) چیست ؟
·         یک مرکز برای دریافت سوالات دانشجویان
چه خدماتی توسط LSC ارائه می شود ؟
·         اطلاعات
·         شورای آموزشی
·         تائیدیه برای:-
·         نامه تائید برای صرف نظر EPF
·         نامه تائید دانشجو
·         نامه تائید آموزشی
·         نامه تائید هزینه ها
 
چگونه می توانید به LSC کمک کنید تا خدمات بیشتری به شما ارائه دهد؟
·         با استفاده از شماره NRIC خود را معرفی کنید.
·         توضیح مشخص و واضحی از مشکل خود ارائه دهید.
·         مدارک یا اطلاعات مورد نیاز را ارائه دهید .
·         کمک هزینه های تحصیلی دیگر
چه زمانی باید شهریه تحصیلی را پرداخت نمایم ؟
·         هر گونه شهریه تحصیلی باید یک هفته پیش از آزمون پرداخت گردد و مدرک پرداخت مانند گواهی بانکی باید به نزدیکترین مرکز یادگیری ارسال شود یا به 8815 2697 – 03 فاکس شود .
·         در مواردی که شهریه ترم خود را پرداخت نکنید ، نتایج آزمون مربوط به ترم جاری در MyVLE نمایش داده نمی شود .
. چه مقدار شهریه باید پیش از ثبت نام پرداخت نمایم ؟
·         حداقل شهریه برای هر ترم 700 رینگت ، بعلاوه یک مبلغ پرداخت نشده برای ترم آخر
 
 
 

 

 

 

 
طبق قانون کپی رایت جمهوری اسلامی ایران کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به مدیر آن می باشد.
123movies